Juancho schreef op vrijdag 5 mei 2023 @ 09:51:
[...]
Correct. je moet daarvoor een paar keer klikken in het menu om het aan/uit te zetten. Voor mij een reden om het steeds minder en minder en minder te gebruiken want het begint te irriteren. Snelweg op: OPD uit, snelweg af: OPD aan. Leuk in het begin, maar dat verveeld snel. Nu dus maar aangeleerd om ook zo goed mogelijk met OPD aan op de snelweg te rijden.
Wel een hele goede en safety bewuste keuze van Volvo weer! Niveautje Pilot Assist weg halen van het stuur zeg maar

ik rij gewoon altijd met OPD aan ook op de snelweg, geen enkel probleem. Freewheelen doe je door je stroompedaal niet te ver te lossen, en dan heb je ook de ACC nog, ik ben er geen fan van, wegens het soms onnodig vroeg inhouden omdat er mijlen voor je uit iets langzaam rijdt, maar het begint te wennen.
Nu 12000 km gereden sinds november, veel snelweg, en eigenlijk nog niet eenmaal zonder OPD.
Ik hoor wel eens mensen klagen dat wanneer ze dan ACC uitzetten de auto direct gaat remmen, dat is echt niet nodig, het is vooral een kwestie van je pedaal iets intrappen tot je ziet dat de auto 1 a 2 km harder gaat rijden, en DAN pas uitzetten. Neem je naadloos over zonder dat de rem meteen inkomt! Went heel snel, en gaat op gegeven moment vanzelf.
Enige negatieve: als er iemand heel vlak voor je duikt, wil de auto wel bruusk remmen op ACC, dan pak je met het pedaal over en dat gaat dan soms net iets te ongenuanceerd. Ik heb zelfs al eens een rem ingreep van het systeem gehad omdat iemand zo vlak voor me naar rechts dook dat de auto een aanrijding dacht aan te zien komen.
Overigens las ik laatst ergens op FB iemand die toegeeft dat doelbewust te doen om EV autos te pesten. Hele kwalijke zaak, en die mogen ze wat mij betreft direct van de weg halen.