Nicap schreef op donderdag 24 april 2025 @ 16:34:
[...]
Je kunt hier ook wel redelijk wat terugvinden in het topic wat betreft AP's en de plek om ze op te hangen.
Kijk bijvoorbeeld eens naar Ubiquity of TP-link's Omada lijn. Beide hebben POE AP's en ook Wall modules.
Die tekentjes op de plattegrond staan uitgelegd rechtsonderin met de legenda als het goed is. Die met "d" op de begane grond zijn idd loze leidingen.
Ook de software(Bluebeam) om de plattegronden uit te tekenen is wel genoemd in dit topic een paar keer. Dat is een trial versie waarbij je 14 dagen hebt. Dus eerst goed nademnken en uittekenen en daarna met de software intekenen.
Dank voor de reactie.
Helaas, geen legenda in de tekeningen die wij ontvangen hebben.. ik zal al dat het summier was. Zelfs na navraag bij de kopersbegeleider 'nee, dit zijn de enige tekeningen'..
Zal de software eens bekijken, had zelf online ook al van alles voorbij zien komen. Dus was een beetje op zoek naar ervaringen enz.
Wat betreft de AP's. Ik zal even die 2 opties die je noemt naast elkaar leggen. Nadeel van zoeken in een topic zoals dit je komt heel veel tegen, elk voor een aparte situatie die misschien weer net niet matched met de mijne. En aangezien ik vooral voor iets met gemak ga hoopte ik op een simpel antwoord.. zelfde bijvoorbeeld voor welke CAT straks in de loze leidingen te doen.. zoveel keuzes.
Flying35 schreef op donderdag 24 april 2025 @ 18:11:
[...]
Het scheelt nog meer in kosten als je niet elke kamer in de woning wil voorzien van bedraad internet. Niet elke tweaker zal het met mij eens zijn, maar met wifi kan je een uitstekend netwerk creëren waarop je zonder problemen in heel de woning al je content kan streamen. Kijk eens naar een mesh systeem met bedrade backhaul. Je trekt dan 1 kabel per verdieping. Sluit daar de nodes op aan en vervolgens heb je door heel de woning uitstekend internet. Als ik de plattegrond bekijk is de woning relatief klein dus heb je dan wel echt in elke kamer een kabel nodig? Kan zijn dat je specifieke behoeftes hebt maar doorgaans zal het anno 2025 echt niet meer nodig zijn.
Voor het doorgeven van de gekozen opties kan je gewoon je plattegrond uitprinten en vervolgens gaan tekenen. Foto maken en doorsturen. De aannemer zal het vervolgens uitwerken in een nieuwe pdf die je terug krijgt om te accorderen. Je hoeft zelf niet die plattegronden te gaan maken. Dat is de taak van de aannemer.
Bedankt voor de reactie.
Klopt zeker wat betreft de kosten, maar de loze leiding an sich zijn de kosten niet en dan is in ieder geval de optie er. Het is nieuwbouw en ik heb liever dat ik nu iets niet gebruik dan dat ik over 10 jaar tóch een kabel wil trekken en ik dan zelf moet gaan frezen.. Laat ze waarschijnlijk in eerste instantie leeg, gebruik nu ook voornamelijk wifi maar wie weet ooit nodig voor goeie verbinding met een tv-kastje of wat dan ook.
Zal in ieder geval de mesh systeem even bekijken, alle opties naast elkaar leggen.
Goeie tip over de tekeningen, misschien hoeft het inderdaad niet zo kant-en-klaar aangeleverd te worden en is simpelweg wat aanpassingen met een pen voldoende. Zal het navragen bij de kopersbegeleider, wil voorkomen dat ik een deadline mis omdat zij te lang bezig zijn met het aanpassen van de tekening en er dan iets niet klopt.
Situaties schreef op donderdag 24 april 2025 @ 19:18:
Wij hebben toentertijd Microsoft Visio gebruikt als alternatief (dit kan in je office pakket zitten). Dat was een kwestie van de bouwtekening op schaal in de tekening laden en een rechthoek of lijn als liniaal gebruiken om je punten in te tekenen. Waarschijnlijk niet sneller dan professionele software, maar voor die ene keer meer dan goed.
Je kunt dan ook gelijk een schets maken van alle meubelen en daarop je wcd's e.d. peilen.
Thanks, dat is een goeie, die heb ik volgens mij inderdaad. Of eventueel via de werklaptop.
FredvZ schreef op donderdag 24 april 2025 @ 21:39:
[...]
Elke kamer een loze leiding is sowieso een goed idee.
Ik zou ze niet naar je meterkast laten leggen, maar naar de MV-kast. Daar heb je veel meer ruimte voor een switch en aanverwante artikelen. Uiteraard wel zorgen dat er een/twee loze leidingen naar de meterkast gaan vanaf de MV-kast. Vanaf de MV kast kan je kabels trekken naar de rest van de zolder tegen de tijd dat je daar de boel gaat inrichten.
De plaats van de acesspoints is ook een esthetische afweging. Hier hangt er eentje op de overloop op de eerste verdieping op het plafond, bij de rookmelder. Op de begane grond hebben we in-wall accesspoints van Unifi.
Kwa stopcontacten: dat is afhankelijk van je eigen voorkeur en de plaats waar je je meubels neer gaat zetten. Ik zou in elk geval in overweging nemen om een extra WCD op eigen groep te laten plaatsen voor een wasdroger op zolder.
Dank voor de reactie,
Even dat ik het goed begrijp, je stelt voor om alle loze leidingen op 2-3 na naar de MV-kast te laten lopen? Dus vanaf slaapkamer 2, 3 enz een leiding naar zolder in de MV-kast en daar dan een bedrade kabel in i.p.v. vanaf de meterkast?
Of bedoelde je specifiek de leidingen voor zolder? Want die was ik al van plan om naar de MV-kast te doen ook met het oog op pv-panelen. Daar had ik niet echt een specifiek punt voor verder, op zolder hoef ik immers niet te frezen als we zelf nog wandjes bouwen.
Goeie van de extra groep, die stond al op de planning voor de droger, de wasmachine zit ook al standaard op een eigen groep.
Gezien de functie van o.a. thuiskantoor neem ik aan dat de zolder in z'n geheel een eigen groep heeft, dat is vaak toch per verdieping? Of moet ik voor dingen zoals een 3d-printer etc misschien toch nóg een extra groep nemen op de zolder?