Dexter24 schreef op zaterdag 1 juli 2023 @ 15:20:
Ik hoop dat ik hier aan het goede adres ben. Ik heb een optie op een nieuwbouwwoning. Semiblij mee, het was namelijk de laatste in mijn keuzelijst

. Maar nu is mij nadrukkelijk verteld door de aannemer dat de woning niet uitgebouwd kan worden bij de bouw. Dit omdat het een 'waaier' woning betreft. Doordat ik een beetje werd overvallen door het telefoongesprek heb ik het ook niet meer kunnen vragen. Maandag verwachten ze bericht terug van ons. Hebben jullie enig idee waarom het niet uit te bouwen zou zijn? Kost het ze teveel moeite. Zo ja, kan ik het dan later zelf laten doen? Of heeft het te maken met een constructie waar ik geen weet van heb?
De keuze wel of niet doen, ligt natuurlijk helemaal aan jullie zelf.
Een waaierwoning is een woning die aan de voor en of achterzijde scheve muren hebben.
Dit kan voordelen hebben m.b.t. het ontwerp, zonlicht inval en eventueel warmte ontwikkeling in de betreffende woning. Dan is er over nagedacht.
Maar het kan ook zijn dat het puur estetisch is ofdat de kavels zo lopen.
De zij(binnen) muren zijn waarschijnlijk recht. Het is (iets)duurder om de woning door te trekken bij een uitbouw. Ik kan me niet voorstellen dat het niet mag vanwege de omgevingsvergunning. De reden is dat dat inprincipe vergunningsvrij is bij aanvang nieuwbouw.
Wel wordt er gekeken of het past. Mar het zal nooit afgekeurd worden.
Je mag namelijk een bepaald percentage (vaak 10% vankavel oppervlak met een min van 50 en max van 100 m2). Bij projectmatige bouwe is het meestal 50 m2.
Soms is het maximaal 50% van de achtertuin. (bij vrijstaand is vaak de 2 meter links en rechts van de tuin niet meetellend). Ook de laatste paar meter (als je aan het water woond) als talud telt dan vaak niet mee.
Vraag of er kabels, waterleidingen,gas of andere dingen in de tuin lopen/zitten. Soms kunnen die ook roet in het eten gooien. Meestal is dat niet het geval, als het het geval is kom je er vaak pas bij de notaris achter bij het passeren. Want dan is er een zakelijk recht gevestigd..Niet alle aannemers of gemeentes vertellen dat netjes. (mogelijk weten ze dat niet bij het verkooppunt).
Vraag duidelijk waarom het niet kan.
Als het woord inprincipe niet, dan kan het wel onder bepaalde voorwaarde.
Meestal is dan de extra voorwaarde een verhoogde prijs.
Je kan ook nog vragen of ze bij alle woningen deze vraag willen neerleggen.
Als iedereen dat wenst is het voor de bouwer (en de gemeente )erg aantrekkelijk om het te doen.
Kopers krijgen wat ze wensen....bouwer verdiend extra.
Als het veel woningen in de rij zijn zal dat wellicht lastig worden maar als het een beperkt aantal is maak je een grote kans.
Doe het zo snel mogelijk zodat medekopers dan rekening kunnen houden met een verhoogde hypotheek.
Eenmaal geregeld gaan ze dat niet zomaar omgooien. Zeker als het moeite heeft gekost.
Succes