Ja, ik geloof er nog steeds in.DaniëlWW2 schreef op zaterdag 8 mei 2021 @ 16:46:
[...]
Maar geloof jij het nog?
Dit is de baan waar coureurs geen excuses horen te hebben omdat ze elke millimeter van de baan moeten kunnen dromen/nachtmerries hebben na weer een dag met 100+ ronden hetzelfde tempo rijden. Je hoort hier gewoon in de buurt te zijn van je teamgenoot en niet zo zwaar om je oren gereden te worden. Het potentieel van de auto is gewoon circa 0,8s sneller dan Ferrari of McLaren, als het niet 1s was met een perfecte ronde van Verstappen. Perez eindigde bijna 1s erachter.
Dat Verstappen zijn teamgenoten opvreet en uitspuugt in een paar races en dan Marko doodleuk gaat vragen om zijn "volgende slachtoffer" is leuk voor ons, maar RBR en Verstappen hebben er niks aan. Want zelfs een Perez is tot dusver vrij nutteloos gebleken op zondag. Eruit in Bahrein in Q2, dramatische race in Imola en ook meteen gepakt bij de start in Portimao waardoor die strategisch weer niet goed mee kon doen en deze race kan je ook zowat al afschrijven. En dat is dan een van de betere coureurs in het veld. Verstappen zal het weer zelf moeten doen in de eerste ronde en dan een gat slaan.
De baan is qua auto ook aardig representatief voor het seizoen. Het is een mooie mix van verschillende typen bochten en rechte stukken. Daarom testen ze hier ook meestal naast het weer dat meestal goed is. Het ultieme potentieel van die auto's zitten dus heel dicht op elkaar, maar een lijkt beduidend makkelijker te besturen te zijn en dus consistenter en minder risicovol. Want we zien Verstappen steeds op de absolute grens zitten en er is nu al meermaals wat mis gegaan.
Dit is allemaal keihard allemaal, maar zo is deze sport. Je gaat geen kampioenschap winnen op deze manier met de net niet kwalificaties en je teamgenoot die de helft van de tijd niet eens in de buurt zit van P4.
Er is al genoeg negativiteit in de wereld dan wil ik graag blijven geloven dat Max wereldkampioen wordt.
Hij moet nu alleen nog even leren dat hij niet in Q2 moet pieken maar in Q1.
"When you grow up your heart dies"