President schreef op zaterdag 19 november 2022 @ 15:20:
[...]
Maar
- 100 zorgverzekering
- 200 boodschappen
- 60 gemeentelijke belastingen
- 20 opstal/inboedel/aansprakelijkheid
- 50 energie
- 30 internet/tv/mobiel
- 10 water
- 30 motor
Dan zit je al zeker op 500 euro en dan zijn de posten hierboven nog mild en zou je geen uitgaven hebben voor sport, spulletjes in huis, vakantie, kleding, cadeautjes, etc? Of haal je dingen vooral bij de kringloop, voedselbank, etc?
En wat doe je dan hele dagen? Veel mensen halen geluk uit hun werk of gezin, waar haal jij je geluk uit als ik mag vragen?
Deze opsomming van jouw klopt behoorlijk voor mijn situatie, energie betaal ik zelfs nog meer, namelijk 94 per maand, dit is ook het eerste, waarmee ik aan de slag gaat in 2023, qua isolatie is het huis al klaar, maar zonnepanelen moeten nog op het dak, evt gecombineerd met boiler of accu(warmtepomp liever niet, heb nog een cv ketel van 3 jaar oud), moet de kosten-baten nog uitrekenen, maar de inverstering is geen probleem.
Verder klopt het dat dit minimale maandelijkse kosten zijn, en een leven daarnaast ook geld kost, voor mij is het zo iig duidelijk(voor mn financiële planning), waar de ondergrens ligt, voor jouw overige punten heb ik gewoon budget beschikbaar om normaal te leven.
Kleren koop ik niet veel, maar ga gewoon naar een winkel als het noodzakelijk is.
Eten hoef ik niet bij de voedselbank te halen, vele andere mensen zitten jammer genoeg wel in die situatie, en dat vind ik heel erg, voor een land als Nederland. Gelukkig is er een voedselbank, en wordt er iets meer op voedselverspilling gelet. Ben in de voedselindustrie werkzaam geweest, en als je dan ziet wat daar soms weggegooid wordt..(niet opzettelijk)
Afschrijving van bv computers is wel zo, maar ben zelf redelijk handig, dus het meeste wat ik in huis heb gaat wel meer dan 10 jaar mee, zolang je het maar netjes onderhoudt.
@
Murphy78 idd 500 per maand zou heel mooi zijn, jammer dat de kosten zo extreem hard stijgen, waardoor het uiteindelijk onmogelijk wordt om een bepaald gewenst einddoel te kunnen halen.
Daarom probeer ik er nu al een klein beetje op uit te komen.
@
President Wat te doen met de hele dagen?
Nou, voor het eerst heb ik eindelijk echt eens vrij, na jarenlang continu ploegendiensten (icl weekend, en feestdagen), waarbij je 28 uur nacht, en 30 uur overdag maakte per week, en waarbij je vrije tijd bestond uit het omwisselen tussen dag, en nachtdienst + 1 daagje futloos wachten op de nieuwe dienst, waarbij je ook nog wel eens voor storingen werd opgebeld.
Lichamelijk, en geestelijk behoorlijk uitgeput.
Nu dus eindelijk eens goed uitrusten, en het lukt weer om overdag wakker te blijven, en s'nachts te slapen
Verder heel veel fietsen, en sporten (knapt een mens echt van op) en lezen.
Ga nu nog wel eens naar een melkveehouder hier in de omgeving, in oktober nog geholpen met de oogst, lekker op de trekker

en repareer wel eens wat onderweg, zoals verlichting van aanhangers, voermachines, melkmachines enzo (technische achtergrond, als de mensen dat weten nemen ze wel eens contact op, een voordeel: meestal eet je dan gelijk een warme maaltijd mee

)
Op vakantie lijkt me ook wel weer eens leuk, sinds 2003 niet meer weg geweest, maar voor geluk heb ik geen vakantie nodig, eigen omgeving is ook prachtig om doorheen te fietsen.
Maar niets doen wordt je idd ongelukkig van, dus ben toch weer met solliciteren begonnen, maar nu staat er geen druk op, en is salaris niet meer het belangrijkste, en kan je meer zoeken naar iets, wat persoonlijk, leuk is, en wat evt is te combineren met opleidingen.
Zodoende erachter gekomen dat er STAP-budget beschikbaar is, dus als backup plan al een technische opleiding aan het uitzoeken, en proberen als 1 van de eerste in 2023 dit budget aan te kunnen vragen (voordat de pot weer leeg is

)
Vervelen hoeft dus niet, en voor mij is dit al een vorm van financiële onafhankelijkheid, doen wat je zelf wil.
Slapend rijk worden hoeft nu ook weer niet perse.
@
Truus32 Op dat moment kreeg ik de mogelijkheid om boetevrij af te lossen, en het geld had ik beschikbaar, voelde toen heel simpel, aflossen, en de maandlasten direct omlaag. Gaf een gevoel van vrijheid.
Een andere optie had idd mogelijk geweest, maar op dat moment had ik alleen maar kennis van vastgoed, landbouwgrond, en obligaties. Jammer, want je hebt gelijk.
Met vanaf nu een belegginshorizon van +-20 jaar is er misschien nog wel iets in te halen.
@
Strijpje Mijn ervaring is optie a, maar zoals andere hier ook zeggen, dan toch b.
iig zorgen voor lage vaste lasten, vaste hypotheeklasten worden door inflatie wel minder, maar blijven continu terug komen, waardoor je toch aan de inkomsten moet blijven werken. (de rest wordt immers ook duurder)