Babsan schreef op donderdag 15 oktober 2020 @ 14:08:
Hoi! Goede vragen. Het is WAR en met deze temperatuur draait ie op ongeveer 35 graden aanvoertemp. Delta T = 5. Op basis van jouw adies nu met kleine nachtverlaging volgens klokprogramma naar 21.5. Overdag halen we de 22 vraagtemperatuur al niet dus er is eigenlijk continue vraag overdag. Maar toch overdag veel start-stops. Ook 's nachts nu nog meer start stops omdat ook 21.5 niet gehaald wordt. Zal ik nog meer nachtverlaging instellen of duurt opwarmen in de ochtend voordat we wakker worden dan heel lang?
Als je een dT van 7.5 over de vloerverwarming hebt en een dT van 5 bij de WP, dan is je afgiftesysteem van Jaga-radiatoren en vloerverwarming nog niet voldoende waterzijdig ingeregeld. Lijkt er op dat de radiatoren teveel flow hebben en de vloerverwarming te weinig.
Een eenvoudige methode om dit te verbeteren is zorgen dat de retourtemperaturen van de radiatoren en alle vloerverwarmingsgroepen ongeveer gelijk zijn. Beetje bij beetje dichtdraaien waar de retourtemperatuur het hoogst is, en bij de minst warme retour vol open.
Dat zal al een heel stuk helpen om meer afgifte te krijgen en langere runs.
Zolang je de doeltemperatuur eind van de dag niet haalt zou ik geen grotere nachtverlaging gebruiken. Laten staan op 0.5 voorlopig. 1-2 uur voor het opstaan weer op de normale temperatuur programmeren.
De flow is meestal 20 liter per minuut of soms 14 (en anders 0 indien uit), volgens de service Aquarea cloud stats. Ik denk dat dit wel een beetje laag is, maar kan dit moeilijk veel beter krijgen. Heb wel geprobeerd met naregel thermostaten van Danfoss op de JAGAs (1e/2e verdieping, vloerverwarming begane grond en 1 kleine badjamer)... Maar ik laat liever alle radiatoren vol open staan en heb daar ook nog wat fans op draaien om de warmte lucht beter eruit te halen. Ik heb een buffervat, maar niet hydraulisch ontkoppeld. Deze zit op de retour NIBE 100L en ook aardig wat VVW buffer.
Waarom de pomp stopt weet ik dus niet. Denk dat Ta en Tr dicht tegen elkaar aan komen. Of is het zo dat volgens jouw begrip er bij Ta + 2 een stop komt? Waarom is dat, kan de pomp niet langer op Ta zoals gewenst draaien? Zoals je ziet in de grafiek is het inderdaad na bereiken van Ta MAX volgens de WAR, dat e.e.a. stops.
Wat ik zie bij mij is dat er bij Vraag_Ta+2 een stop komt en bij vraag_Ta -1 weer wordt opgestart.
Ik heb de vloerverwarming verdeler laten vervangen en dat is nu zonder pomp. Staat dus open in verbinding met de hoofdleidingen (waarom noem je dat dan gesloten eigenlijk??). Dit gaat stukken beter dan voorheen met pomp en namenging, de vloer kan nu veel beter warm worden!
Hopelijk kun je hiermee nog gerichter meedenken, tips zoals nachtverlaging worden nu al gewaardeerd en geprobeerd en zie al enig effect met in de ochtend een langere run!! Wat is normaal qua aantal runs per dag ?
De logica lijkt mij dat Gesloten = geen verbinding met retour op dezelfde balk. Maar misschien bestaat er een betere verklaring.
Met mijn WP zie ik 3-8 runs bij voldoende warmtevraag, van 2-3 uur minimaal met enkele uitzonderingen daargelaten wanneer de thermostaat ingrijpt.