Stoney3K schreef op dinsdag 25 augustus 2020 @ 21:48:
[...]
Inconsequente handhaving is één ding, maar handhaving die structureel mensen pakt die makkelijk te pakken zijn (de schilder die in zijn 1tje aan het werk is, de 4 mensen in het park) terwijl ze de grote vissen laten liggen (de volle Kalverstraat of de BLM-demonstraties), geeft toch wel aan dat de handhaving het niet in het belang van het bestrijden van het virus doet.
Of ze zijn gewoon te schijterig om grote klappen uit te delen en gaan ze maar als kleuters op een schoolplein de makkelijke doelwitten pakken.
Die schilder die zonder mondkapje op staat te schuren is misschien niet erg handig bezig vanuit zijn eigen gezondheid, maar als het om verspreiding van corona gaat, is het het equivalent van een bekeuring uitdelen aan iemand die door rood licht oversteekt terwijl er de hele tijd bellende bestuurders voorbij rijden.
Handhaving is sowieso een lachertje maar het zijn gewoon ambtenaren zonder eigen initiatief die doen wat ze gevraagd wordt.
De hoofdverantwoordelijke voor dit soort belachelijke acties is niemand anders dan de BM, die stuurt ze aan en zegt wanneer ze op moeten treden, handhaving kan dan weer makkelijk de klappen opvangen.
Het begint al met een burgemeester die maanden geleden al aangaf geen zin te hebben om Haags beleid uit te gaan voeren in haar stad.
Toen begon een "experiment": 1e week 0 handhaving, 2e week 0 handhaving, 3e week weer niks. Verwacht je dan serieus van je burgers dat er ook maar iemand is die zich ergens aan gaat houden? Vervolgens week 4 en dan opeens boem, volle inzet en gaan voor de grote getallen, al heb ik vernomen dat er eerst gewaarschuwd is en een ieder met een grote bek, agressie of ander recalcitrant gedrag gelijk een prent gekregen heeft, prima. Anderen die de waarschuwing ter harte namen en hun gedrag aangepast hebben of weggegaan zijn hadden blijkbaar voldoende aan die waarschuwing. Ok, nu is er blijkbaar duidelijk dat gedrag consequenties heeft en gaat men zich, weliswaar morrend, wat beter aan de regels houden. Doel bereikt.
Waarom zou je eerst de boel zo gigantisch op zijn beloop laten om vervolgens volgas te gaan handhaven? In welke LOI cursus burgemeester spelen wordt je dat geleerd?
Wanneer je de 1e week officiële waarschuwingen gaat uitdelen, zegmaar een gele kaart. en de 2e week begint met boetes te geven aan recalcitrant volk geef je aan dat er niet met je te spotten valt en dat je het serieus meent. De 3e week is de tijd van waarschuwen voorbij en ga je gewoon op de bon. Dan kan je de 4e week mooi gebruiken voor evaluatie om te kijken of dit "experiment" zoden aan de dijk zet en of je ermee verder moet gaan of dat er aanpassingen nodig zijn of dat je er gewoon mee stopt.
Dat scheelt het gemekker wat je nu krijgt in de trant van: Ja maar de afgelopen 3 weken mocht het wel en toen zagen we ook niemand en nu opeens lijkt het wel alsof ze vol in standje burgerpesten geschoten zijn.
Ja, daar hebben die mensen zeker een punt. Ligt dat dan aan handhaving? Mwah, dacht het niet.