alexbl69 schreef op vrijdag 2 oktober 2020 @ 20:05:
[...]
Nederland is simpelweg te dicht bevolkt.
Zo'n 1,5 eeuw geleden zou een virus als Corona als en zeis door de bevolking zijn gegaan en dat enigszins 'in balans hebben gebracht'. Maar we hebben nu de kennis (knowhow en informatie-infrastructuur) en de middelen om de impact van dit virus als dreiging voor ons voortbestaan bijna irrelevant te laten zijn.
Een gebied als (greater) Tokyo is vele malen dichter bevolkt dan de randstad. Wonen 38 miljoen mensen. Daar houden ze het stukken beter onder controle. De Randstad is niet veel meer dan één van de vele stedelijke gebieden in de wereld en bij lange na niet het dichtst bevolkt.
Bevolkingsdichtheid is een factor maar lang niet allesbepalend.
Anderhalve eeuw geleden hadden we trouwens maar zo'n 4 miljoen inwoners

CMD-Snake schreef op vrijdag 2 oktober 2020 @ 20:02:
[...]
Wij weten niet wat er binnen het OMT besproken wordt en of die uit zichzelf ook adviezen naar het kabinet sturen. Dat is allemaal geheim. Wel is zichtbaar hoe bijvoorbeeld het Red Team elke keer het tegenovergestelde roept in de media. Ook anderen doen hier vrolijk aan mee, Ab Osterhaus en Roel Couthino laten ook geen kans schieten om Van Dissel zwart te maken. Het komische is nog dat Osterhaus en Couthino elkaar ook net zo hard aanvallen.
Overigens vind ik de doelstelling van het Red Team weinig reëel. Ze willen de besmettingen naar nul brengen. Dat gaat zelfs met een goed werkend vaccin niet meer lukken. Er zal toch altijd wel eens iemand ziek worden of doodgaan door corona. Die geest gaan ze niet meer terug de fles in krijgen.
Met de doelstelling is niks mis. Als je richt op de nul, dan stop je niet even bij honderden besmettingen per week om daarna alles open te gooien. Dat er af en toe besmettingen zijn is dan een heel ander verhaal en daar zal dan ook anders op geanticipeerd worden, zodat je het niet op laat lopen tot onbeheersbare aantallen.
De doelstelling is heel anders dan: we laten het een beetje los en proberen het te beheersen, wat ons simpelweg niet lukt.
De politiek laat zich nu door externe druk sturen. De mondkapjes zijn daar het voorbeeld van. Geen bewijs dat het werkt, maar omdat de roep zo sterk is uit bepaalde hoeken geven maar toe. Ik betwijfel ten zeerste dat dit advies voor mondkapjes nu echt een deuk gaat slaan in de besmettingen.
Tijdens die laatste persconferenties zeiden ze toch al dat ze wel degelijk positieve effecten hebben waargenomen in het OV? Data uit andere landen laat ook positieve signalen zien:
https://www.healthaffairs.org/doi/10.1377/hlthaff.2020.00818
The study provides evidence that US states mandating the use of face masks in public had a greater decline in daily COVID-19 growth rates after issuing these mandates compared with states that did not issue mandates.
Het is makkelijk om alle expertise uit andere landen te verwerpen, maar ik zie daar nul reden toe met onze cijfers.