Ondertussen liggen de rugleuning-latten & armleuningen nogmaals te drogen.
Mooi even tijd om wat te brainstormen over de nieuwe inrichting van de garage (7x3,5x2,7) geïsoleerd) . Vanmiddag ook vrouw des huizes mijn idee verteld; ook zij werd er enthousiast van want ik creëer “meer” ruimte.
Wat is het doel:
1. een werkbank
2. French cleat aan de “lange buiten wand” maken
3. Stellingen vervangen voor kasten met deuren
Dus tijd om wat te brainstormen!
werkbank
Robuust, wendbaar & efficiëntie zijn de 3 basispunten.
Qua formaat zal deze minimaal 200x100 worden; bovenkant werkblad 95-100cm. Het blad wil ik opbouwen met 2x18mm of 1x40mm multiplex.
Het onderstel neig ik er naar om te kiezen voor douglas balken. Alternatief is opbouwen mbv 18mm multiplex; verlijmen etc. maar ik heb onvoldoende lijmklemmen en vergt extreem veel extra droogtijd; zonder meerwaarde (?)
Onderstel komt minimaal 10cm vanaf de vloer; handig voor de voeten & goede robuuste wielen hebben wel ongeveer die hoogte.
Eerste instantie wil ik niet de zaagtafel & afkortzaag er in verwerken, maar wil ik mbv frenc sheets aan de zijkant van de werkbank hangen. Eventueel later kan ik er nog t-tracks in verwerken.
(Eerst was ik “verliefd” op vuren; maar mijn tuinbank project heeft dit doen veranderen. Het is te zacht...)
french cleat wand
Dankzij veel YT gekeken te hebben naar workshop & diy projecten de keuze gemaakt om minimaal achter de basis plek van de werkbank een 2 of 3 meter lang bij 1,5 (minimaal 1m vanaf de grond) french sheets wand te maken.
Echter alle latten wil ik niet kaal op de achterwand monteren; geen zin om per lat 6 gaten in de muur te boren etc. Is het een goed idee om 1 of 2 platen (15mm osb, multiplex oid?) aan de muur te monteren met enkele slagpluggen & daar op weer de french cleats schroeven. Dit lijkt mij stevig genoeg.
De FC latten wil ik maken van 18mm multiplex; heb daar nog zoveel van liggen
kastenwand
Tja de huidige stellingen (die bekende van de bouwmarkten 25€/stuk) zijn niet hoog genoeg; open; stof; rommelig; etc,..
Aangezien er straks zeker 1 (van de 3) wegvalt ivm al het gereedschap in de werkbank; heb ik het idee om van multiplex een aantal kasten (HxBxD 270x60x50) te maken incl deuren. Deze zet ik wel op 10cm voeten; dan 2 of 3 lades & rest schappen met deuren.
Zal m’n post van een jaar terug even terugzoeken met wat tekenwerk etc.
Opbergkast garage - MDF - dikte
Al met al nog wel wat werk te doen, maar leuk om te doen (hobby) en beter dan de avonden TV te hangen. (Waar ik nog eens een test moet doen hoe erg het zaaggeluid in de avonden. ;-))