Ik denk in de eerste plaats dat je die voorspellingen een beetje moet relativeren. 11:05 of 11:35 is maar 4,5% verschilArjan90 schreef op zondag 19 juni 2022 @ 09:57:
@Roozzz Gefeliciteerd
Nog even terugkijkend op mijn 3.000m in Runalyze viel me iets bijzonders op. Ik heb een effectieve VO2 max (gemiddelde over de afgelopen periode) van ongeveer 52. Voor mijn 3.000m wedstrijd heb ik een effectieve VO2 max van bijna 54, een stuk hoger dus. Maar ik heb 11:35 gelopen en Runalyze voorspelt een 11:05. Best bijzonder, want eigenlijk zegt Runalyze dat ik harder heb gelopen dan het gemiddelde van de afgelopen periode. Maar tegelijkertijd zou ik nog harder moet kunnen.
Mijn maximale hartslag in Runalyze is 190 (tijdens de wedstrijd 188) en mijn gemiddelde hartslag was 181. Gaat hij er dan vanuit dat je de hele 3.000m op bijv. 185-188 hartslag loopt? Dat kan toch nooit gezien je nooit begint met een hartslag van 185 omdat je altijd op een lage hartslag start. Ik snap de gedachte dus niet, iemand die er iets van kan maken?
Verder gaat Runalyze bij de voorspelling uit van een optimale race, optimale (weers)omstandigheden en optimale getraindheid. Als ik het goed heb, loop jij voornamelijk afstanden tussen 10km en een HM.
Voor een 3km is meer snelheid, en anaeroob vermogen nodig dan 10km of verder. Als je snel start zoals bij een 3km, hebben je hart en longen even tijd nodig om op gang te komen. Je loopt de eerste paar minuten dus met een tekort aan zuurstof, wat tijdelijk anearoob opgevangen wordt. Na een aantal minuten zullen hartslag en longen op niveau zijn en zul je weer grotendeels Aeroob lopen. Wellicht heb je aan het eind ruimte voor een eindsprint en zul je wederom weer een een stukje uit het anearobe systeem halen.
M.a.w. als je je wat meer gaat toeleggen op kortere afstanden en je anaeroob systeem wat meer ontwikkeld, zou je die 30 seconden best kunnen overbruggen.