Ik zat met mijn vergelijking vooral in mijn hoofd met die relatief forse palen van EVBox en NewMotion. Er zijn ongetwijfeld veel andere oplossingen mogelijk die compactere palen leveren waar wel alle elektronica is ingebouwd.
Hoezo makkelijker te vervangen? Schroef open, haal kabels los, schroef van muur, plaats nieuwe unit, schroef vast, kabels vast, en klaar. Dat is niet anders dan bij een vaste unit.
Hier doelde ik vooral op feit dat als alle elektronica ingebouwd is en niet los vervangen of uitgebreid kan worden, dat vervangen van de hele paal duurder is (lijkt me) dan alleen het vervangen van de 'domme' buitenunit. Maar ook hier geldt weer: zal ongetwijfeld van de leverancier afhangen wat allemaal mogelijk is.
Meerdere palen van hetzelfde merk kunnen prima met elkaar praten.
[...]
Het enige punt dat je hebt is geen kabels in de grond. Koppeling met domotica gaat niet anders.
Ik had bij de specificaties van EVBox en NewMotion ergens gelezen dat als je geavanceerde opties wou zoals loadbalancing en andere koppeling met domotica, dat de afstand van paal tot meterkast dan maximaal 12 of 15 meter mocht zijn. Heeft kennelijk iets te maken met signaalsterkte (?). Nou zal dat voor de meeste mensen ruim zat zijn en in de praktijk weinig issues geven, maar dergelijke beperkingen geven mij altijd het gevoel dat de oplossing minder robuust is, vooral als je in de buurt gaat komen van wat maximaal ondersteund wordt (beetje zoals met koptelefoons: tot 100 meter bereik betekent meestal na 50m minder geluid en na 80m gewoon niet leuk meer). Dit is een gevoel, ik kan het niet hard maken, en ook hier geldt weer dat dit niet voor alle palen of leveranciers zal gelden. Maar als die afstand ertoe doet, dan is plaatsing in de meterkast (voor mij) de meest robuuste oplossing.
Ik zie geen voordelen, alleen nadelen. Ook het gegeven dat deze techniek nu niet echt tot de meest verkochte behoord, en derhalve in de praktijk onbewezen is, speelt een rol. Het grootste nadeel vind ik toch echt de lange, lange aansluitkabel.
Wat bedoel je precies met de lange aansluitkabel? Plaatsing v.d. elektronica heeft toch geen enkel effect op de lengte vd kabel die van meterkast naar paal moet lopen (of van paal naar auto)?
Enfin, de hele discussie rondom wat je de beste/mooiste oplossing vindt is heel smaak-gedreven. Ik denk dat beide oplossingen prima kunnen werken en in de praktijk ook al bewezen hebben te kunnen werken. Dus als jij je het meest senang voelt bij de conventionele thuislaadpaal en zo min mogelijk gedoe in de meterkast, dan begrijp ik dat volkomen. Voor iedereen is de thuissituatie nu eenmaal anders (ruimte meterkast, wensen/eisen, afstand paal-meterkast, etc).
@
Harvest2002 Klopt, moet iedereen natuurlijk zelf weten. Ik ben er ook nog niet helemaal over uit. Ben momenteel alle opties nog aan het overwegen (leverancier, type paal, opties, kabel, etc).
[
Voor 3% gewijzigd door
secret17 op 23-06-2020 08:49
]