Ik zou toch even contact opnemen met de installateur voordat straks blijkt dat alles weer de grond uit moet.stefijn schreef op woensdag 19 februari 2020 @ 10:56:
Wij hebben een Nilan compact P air 9 klaar staan voor installatie. Ik ga dit weekend de twee 110mm mantelbuizen voor het aan/afvoertraject richting de buitenunit in de grond ingraven, dan zal over enkele weken de buitenunit aangesloten worden door de leverancier.
[...]
Nu weet ik niet wat voor leidingen ze gaan gebruiken, maar dat Uponor spul krijg je niet door een mantelbuis waar een bocht in zit. Maar goed, dat is niet mijn probleem dat mag de installateur uitzoeken.
Bij mijn systeem zijn de koelleidingen 3/8e en 5/8e en dat is tegelijk met de buizen aangelegd/gebogen/verlijmd/ingegraven.
En dat was al een pittige klus.
Het beste is leidingen die waar nodig gebogen worden: voorkom koppelingen als het kan.
Mitsubishi Zubadan 11,2 kW; 14500 Wp (6100 Oost en 8400 West)
            
            
                                                
                                                
            
            
            
            