Volgens het boekje doet deze WP zo rond de 10KW maximaal bij deze temperaturen, zal wel iets van een meetonnauwkeurigheid inzitten.
De flow op stand 4 is 18 l/min. Ik ben nu bezig de boel mooi in te regelen en heb daarbij een aantal vragen.
In eerste instantie had ik de hoofdbediening in de binnenunit zitten er daarbij de regeling op 'Compensatiecurve verwarmen' en een temperatuur van 28°C staan. Op deze stand heeft de pomp de hele nacht gedraaid met ~0,8kW opgenomen vermogen en een afgegeven warmte op de Kamstrup van ~4kW. Prima dus!
De volgende dag heb ik de hoofdbediening van de binnenunit in de woonkamer opgehangen op de plek van de oude thermostaat en daarbij 'Ruimtetemp verwarming' geactiveerd. In de compensatie curve heb ik ingesteld dat bij 5°C buiten er 26°C debiettemperatuur gemaakt moet worden. Echter de warmtepomp lijkt hier niets mee te doen, want mijn Ta en Tr zijn 34°C en 28°C met een afgegeven warmte van ~8kW en opgenomen vermogen van 1,9kW. Welke instellingen gebruikt 'Ruimtetemp verwarming' om de watertemperatuur te regelen?
Ik wil de warmtepomp graag op basis van de woonkamer temperatuur zo lang mogelijk met een Ta van 25-30°C laten draaien, wat zijn dan de beste instellingen? Voorheen draaide de gasketel altijd urenlang met Ta 30°C en verbruik van 0,7m³ per uur.
Je hebt 3 opties.
1 = Vaste Ta
2 = Compensatiecurve (beter bekend als WAR)
3 = Ruimteregeling
Wat jij wil (kastje in de woonkamer zetten en als thermostaat gebruiken = optie 3, ruimteregeling) gaat niet/nooit/never samenwerken met WAR.
Je kunt wel WAR gebruiken en een losse thermostaat aansluiten.
Als je dat kastje wel wil gebruiken kun je de parameters in Verwarmingswerking aanpassen, zie pagina 33 van de installatiehandleiding, maar WAR wordt het dan nooit.
De mooiste oplossing (naar mijn bescheiden mening) is dat kastje lekker weer in de binnenunit van je WP schroeven, WAR gaan draaien en een losse thermostaat aansluiten op ingang IN1 (TBI.1 13-14).
Zo hou je zelf de meeste controle over je Ta temperaturen.