Update over mijn MAXie. Na bericht gisteren dat hij voorlopig nog niet klaar was, is er een klacht ingediend bij de contactpersoon van de leasemaatschappij. Opvragen algemene voorwaarden om contractontbinding te onderzoeken.
Je wilt niet weten wat er ineens voor radartjes gingen draaien...
Vanmiddag gebeld dat ik 'm op kon komen halen. Het was tóch gelukt de "Storing in elektrosysteem" melding weg te krijgen. Even wat punten ter opsomming, misschien heeft iemand er nog iets aan:
- 5 december voor de 2e keer 12V leeg en afgesleept
- 16 december gelukt om 0783 er op te krijgen, maar auto daarna helemaal dood
- begin januari nieuwe gateway controller besteld en geïnstalleerd - geen oplossing
- tweede week januari reserve boardnet unit geïnstalleerd - auto deed alles weer!
- nieuwe boardnet unit besteld
- 20 januari geïnstalleerd - auto deed het weer!
- laatste testrit - "Storing in elektrosysteem"
- 22 januari - opgelost - het was tóch de gateway controller
- Opgelost met kanttekening - ze hebben op een "creatieve manier" de foutmelding weggepoetst en vertelden me dat ze officieel (!) met die fout de auto niet mogen meegeven van VW
- Bij terugkeren van de melding voor 2.1 moet ik terug naar de dealer, ze kunnen de fout er dan weer uithalen. Advies was om niet door te rijden met die fout omdat de ID.3 dan in noodloop kan schieten
Verder:
- 0783 heeft een bug die deze melding veroorzaakt en deze bug is opgelost in 2.1. Ik heb expliciete (!) instructie om de auto NIET langer dan 8 uur aan een laadpaal te laten staan. Waarom dit precies 8 uur is weet ik niet, maar aldus VW gaat het exact na 8 uur mis. Is dus bekend en opgelost in 2.1, maar tot die tijd altijd korter laden dan 8 uur. Snelladen, 80% of 100% maakt niks uit, het gaat letterlijk op TIJD. Blijkbaar gebeurt er iets na 8 uur aan de paal staan, of je nu laadt of niet maakt niet uit.
- Auto was niet gewassen, niet opgeladen en niet gereinigd van binnen bij ophalen. Toch jammer na 47 dagen. Kon de zwarte smeer van het stuur vegen.
- Alles werkt - Car2X, Android Auto (meteen bij instappen wilde hij draadloos koppelen en alles in 1x goed), AR HUD (geweldig speeltje!)
- Navraag leerde dat de ID.3 Max substantieel meer issues heeft dan de PLUS. Ze kon niet zeggen waarom, maar dat was hun conclusie a.d.h.v. de modellen die ze ter reparatie hadden
- De update naar 2.1 duur ongeveer 1-2 uur als je 0783 al hebt, als je nog op 0564 zit duurt dit meer dan een werkdag en wordt een enorme klus - daarentegen zei ze wel dat het zo gepland wordt dat er zoveel mogelijk auto's in zo kort mogelijke tijd worden voorzien en dat het echt snel zal gaan na de start
Ik ging snelladen bij FastNED en heb een heel leuk gesprek gehad met een Model 3 rijder die zeer geïnteresseerd was en erg enthousiast was ook. Jonge vent, open-minded en oprecht erg onder de indruk. Softwareproblemen had hij al wel gehoord en hij vond het niet zo schrikbarend - hij was eens rijdend volledig uitgevallen (alles op zwart, maar M3 reed nog wel) en is al uitrollend op afstand gereset door Tesla... ook best spannend
Lang verhaal kort - he's back! Wel erg fijn. @
Kanter Als jij hetzelfde probleem hebt met die melding - dat kunnen ze dus wél oplossen (creatief zei ze weer...dus mogelijk niet helemaal zoals VW het wil).