Haha, dat heb ik net 2 weken geleden hier nog gemeld toen ik de gereden kilometers van dit jaar aan het nakijken was. Ik maak een vergelijking met de Road5 Trail. Conclusie staat helemaal onderaan, voor het gemak.
Weggedrag:
De band valt iets minder de bocht in dan de Pilot Road 4, Road5 Trail, of de Metzeler Roadtec 01. Daar moest ik wel aan wennen, want mijn stijl is meer de motor laten vallen en weer opvangen. Een band die dan makkelijker begint te vallen vind ik dan ook fijn. Anderen vinden dat weer nerveus. Hoe dan ook, de Anakee Adventure heeft dat dus minder.
Rolgeluid:
Inmiddels is het iets minder geworden, maar de eerste 5000 km, en misschien nog wel langer, gaf de band een flink zingend rolgeluid onder lichte hellingshoek. Denk daarbij aan een baanwissel bij het inhalen, zoiets. Rechtuit was het niet te horen, maar zodra je dan maar iets schuin ging begon het te zingen, alsof je over zo'n ribbelstreep rijdt. Alleen minder luid.
Algemene indruk en regen:
De band zelf is op zich prima. De rubbercompounds (2CT) zijn harder dan bij de Road5 Trail. In de regen zijn ze goed. Nog niet een momentje van glijden gehad, behalve teerstrepen dan. Ik moet wel zeggen, bij asfaltreparaties lijken ze iets eerder hun grip te verliezen of een andere baan te zoeken dan de Road5 Trail, maar daarna pikken ze het weer snel op.
De levensduur:
Ziet er goed uit. De Road5 Trail ging 8000 km mee en toen was die achter helemaal op, en voor vrijwel op. Ook met belading, en duo, rijd ik de Anakee Adventure niet zo snel vierkant. Ze zitten er nu 9000 km onder, en er zit naar schatting nog 3000 km in. Misschien nog wel meer.

Nu zitten er kleine cupping-zaagtandjes op het profiel, voor wat meer dan achter. En rechts meer dan links. Kan aan de band liggen, aan mijn rijstijl, aan de vering. Hoe dan ook: je merkt er niets van.
Daarmee zijn ze wel een stuk economischer dan de Road5: 20 euro goedkoper voor de set, en ook nog eens 150% van de levensduur.
Het profiel ziet er stoerder uit dan het is. Marketing zegt dat het een 80/20 band is, maar het profiel lost de blubber echt niet zo goed. Die 20% zit hem dan ook meer in het iets hardere rubber en daarmee wat beter bestand tegen beschadigingen. De Road5 Trail had diverse sneetjes er in zitten van steentjes die er in hadden gesneden. De offroad capaciteiten zou ik hoogstens zoeken op harde zandpaden en gravel. Beschaafde maar niet geasfalteerde weggetjes dus.
Sportief rijden:
Aha, van tijd tot tijd wil ik zelfs zo'n zwaar bakbeest wel eens de sporen geven. En zodra je de motor wat flinkere hellingshoeken laat zien, merk je dat de band flexibel is. Door het grotere aantal groeven krijg je een "blokken"patroon. (het zijn geen noppenbanden natuurlijk, maar het idee is duidelijk). En je merkt dat bij hoger tempo en onder hellingshoek die blokken kunnen bewegen. Dat geeft je het gevoel dat de achterkant weg begint te driften. Let wel, dat is niet zo. Als dat echt zo was, had ik het traction control lampje echt wel vaker in actie gezien. Maar juist die vage feedback onder hellingshoek: daar kan ik niet aan wennen. De Road5 Trail gaf me binnen de eerste 500 km op de Super Tenere het vertrouwen om de stepjes aan de grond te rijden. Het michelinmannetje op de rand van de band was vertrokken. Het olifantje op de Metzeler: idem dito.
Nu zie je dat de Anakee wel tot de rand wordt gereden... maar niet van harte. De slijtboutjes slijten nu lang niet zo hard als voorheen.
Conclusie:
Ja, het is een goede band. Bijzonder geschikt voor de zwaardere all-road machines. 1200/1250 GS, Tiger 1200, Super Tenere, Africa Twin... De band past daar echt bij, en bij de gemiddelde rijstijl voor die machines. Stoer uitzien alsof ze hele woestijnen doorkuisen, maar in de praktijk vooral flink kilometers maken.
Mijn probleem: op tempo en onder flinke hellingshoek vind ik de feedback te vaag. Juist op het moment dat ik een duidelijke feedback wil en verwacht, krijg ik hem niet. Daar kan ik niet aan wennen. Ook houd ik meer van het lichtvoetige van de Road serie. De Anakee past daarmee niet bij mijn rijstijl. Ik rij deze set volledig op, maar daarna komt er weer een Road5 Trail of vergelijkbaar onder. Voor het sportievere werk vond ik die gewoon echt briljant, en nog niet geëvenaard.