kneusteun schreef op woensdag 30 juni 2021 @ 11:49:
[...]
Als de uitlaat goedgekeurd is krijg je daar netjes een rapport bij dat deze voor jouw bepaalde fiets is goedgekeurd (natuurlijk met killers dat lijkt me overduidelijk).
Wat APK betreft is bijna de gehele branche tegen omdat dit voor garagisten meer werk en minder inkomsten zou betekenen. Dus denk dat niet snel gaat gebeuren.
Het blijft nog steeds hetzelfde verhaal, doe handhaving. Zet af en toe op bekende plekken een fuik op en doe gewoon controles. Klaar, niet overheids regels laten handhaven door garages/dealers of mede weggebruikers.
Wacht, je zegt omdat het voor de branche meer werk veroorzaakt, ze tegen zijn? De laatste keer, toegegeven voor een auto, naar een APK ging, leverde het dat de garage toch echt juist inkomsten op. Waarom zou dat voor motor niet gelden?
Hét argument tegen APK voor motoren was altijd dat deze door liefhebbers worden gebruikt die zelf vanuit liefhebberij al meer zorg besteden aan de staat van de motor. Dat argument heb ik alleen nooit echt begrepen, want er rijden ook genoeg motoren rond waarvan de bestuurder vanuit praktisch oogpunt (goedkoop, makkelijk in de file, geen parkeerprobleem, etc) op een motor rondrijdt.
Hetzelfde argument wordt nu overigens ook bij oldtimers gebruikt, die zijn ook APK-vrij sinds een paar jaar, alsof die auto's ineens altijd in perfecte staat blijven (voor zover de techniek dat toestaat)?
APK-plicht voor motoren zou om meer punten verstandig zijn. Uitstoot wordt nooit gecontroleerd (raar in een land waarin ongeveer iedere scheet geregistreerd moet worden), verlichting is vaak genoeg niet in orde (uitstekende richtingaanwijzers zijn lelijk, dus die halen we er gewoon vanaf), kenteken zit (opzettelijk) verkeerd gemonteerd zodat flitskasten ze niet kunnen registeren, banden die te ver of verkeerd zijn afgesleten of verouderd (scheurtjes), etc. Genoeg punten, naast de uitlaat, waarom een APK juist wel verstandig zou zijn. En, omdat een motor zelf over geen veiligheidssystemen beschikt, zouden helm, pak en handschoenen eigenlijk ook onderdeel van de keuring moeten zijn. Het zou me namelijk niks verbazen als er hele groepen rondrijden met een helm die eigenlijk niet meer voldoet (te oud) of teveel beschadigd is.
Geluidshinder door uitlaten die niet voldoen, ga je hier niet mee oplossen (zoals gezegd, het is te makkelijk om de demper te wisselen of de dB-killer erin te zetten). Dat gaat je alleen lukken met meer controle op straat (heterdaadjes). En die zijn makkelijk genoeg te registeren, want je hoeft in een pinksterweekend met mooi weer, of in de zomer maar naar de vaste plekken te gaan en je kan zo prijs schieten.
Overigens, voor iemand erover begint, ik vind de uitlaatsystemen van Mercedes AMG minstens net zo asociaal, of BMW's (auto's) met akrapovic dempers. Ik snap hoe die AMG's door de typegoedkeuring zijn gekomen, maar er zou best ook een test op piek geluidsbelasting mogen komen. Want je weet op voorhand dat dergelijke auto's zo bestuurd zullen worden dat ze juist de klappen gaan produceren.
Geef mij maar het ingetogen 6-cilinder geluid van mijn BMW zoals hij ooit uit de fabriek kwam.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier