Mijn ervaring is dat het samensmelten met een oude soldeerbout de enige manier is die wel duurzaam is.Rubman schreef op vrijdag 16 augustus 2019 @ 07:51:
Ik ben even aan het inlezen geslagen over voor het repareren van mijn voorkuip.
Nu kom je wat verschillende technieken tegen zoals Lego oplossen in aceton en daarmee insmeren om zo de scheuren te fixen.
Tweede optie is alles mooi tegen elkaar te leggen en dan met bakpoeder en secondelijm aan de gang, bakpoeder op/in de scheur gooien en dan met secondelijm de boel aan elkaar laten plakken.
Voor deze opties moet ik wel ergens ruimte creëren om de hele kuip mooi te positioneren en te laten drogen. Hierna zal de hele boel om het echt knap te maken weer gespoten moeten worden. Kosten hiervan ??? maar de reparatie very cheap.
Derde optie is een aftermarket topkuip erop knallen, maar dan zit je altijd weer met pasvorm, kosten ~€175,- tot €200,-
Wat zouden jullie doen?
Je moet stookjes ABS (lego, of iets anders) in de scheur smelten om daarna het overtollige ingesmolten ABS eraf te schuren. Voordeel is dat de de ABS kuip met ABS materiaal gelast wordt en er een stevige verbinding krijgt die mogelijk zelfs steviger is dan het originele deel.
Enige nadeel: het stinkt een beetje met het ABS lassen
Waterdichtheid is idd een issue. Mijn 10R is tweemaal verzopen en die kan je dus niet van je helm afhalenaidanl schreef op dinsdag 20 augustus 2019 @ 10:20:
Het grootste probleem bij de Sena spul blijft naar mijn mening de waterdichtheid. Dat is hij gewoon niet, hij is spatwater dicht. Dat is prima als je veel rijd in warme landen waar het minimaal regent, maar in een land als NL verwacht ik toch wel van dit soort spul dat het water dicht is. Toen ik op de motorbeurs een verkoper van Sena is vroeg wat ik dan moet doen als t regent: "Dan moet je hem er maar af halen". Dat is niet waar ik hem voor koop...
Van mijn 20S beginnen de gouden contact eilandjes aan de onderkant van de unit ook al aardig kapot te gaan. Dit resulteert er in dat af en toe geluid weg valt of andere mij ineens niet meer horen. Ook tijdens groeps comm waarbij ik hem geinitieerd hebt hoor je enorm veel gekraak. Omdat hij nu buiten de garantie viel gaf Sena aan dat ik dan maar een hele nieuwe unit moet kopen. Heb nu het dilema dat veel vrienden met Sena rijden dus een nieuwe Sena zou dan handig zijn (ik wil dus ook niet dat gezeik dat hij niet verbind o.i.d.) maar tegelijkertijd ben ik voor de hoeveelheid geld wat je er voor neerlegt ook niet echt blij met de kwaliteit.
Verder zijn Sena's kwa geluid en communicatie echt perfect. Alleen de kwaliteit van de hardware zelf doet dus afbreuk van de gehele ervaring.

Zit er wel eens aan te denken om de werkende 10R van mijn wederhelft eruit te halen en te harsen/ingieten sealen
[ Voor 38% gewijzigd door SniperGuy op 20-08-2019 11:08 ]