roffeltjes schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 11:46:
[...]
Ik snap je insteek, maar de reden waarom ik het te pessimistisch vind:
- Ik reed met 396wh
- Ik reed +/- 24kmpu
- De helft van die rit was met een kar erachter, dat "compenseert" toch wel aardig voor die diepe zit
18kmpu standje eco is volgens Bosch 170km (Citybike met naaf) en Bosch is heel conservatief (anders krijg je alleen maar gezeik). Op Tour en 24kmpu zit je volgens Bosch rond de 100km.
https://www.bosch-ebike.com/en/service/range-assistant
Betreft bandenspanning kan ik het helaas echt alleen maar zeggen dat volgens mij banden juist te hard worden opgepompt.
https://www.renehersecycl...-tire-pressure-is-faster/
Het maandblad Fiets heeft dit ook al een keer met vermogensmeter en hartslagmeter getest.
Rule of thumb: Iets meer druk (marge) dan dat je je band voelt zwalken in een bocht. Meer heeft eigenlijk geen positief effect, je krijgt vooral meer schokken.
Onderstaande is een aardig plaatje.
[
Afbeelding]
Stel je voor, man van 95kg, fiets is 25kg => 120kg.
Gewichtsverdeling 55/45, dus ongeveer: Voorwiel 55kg, achterwiel 65kg.
Band 37mm (en dat is smal!), voor 3.5bar, achter 4 bar.
Met een moderne fiets zit je al snel boven de 42mm
Ik snap jouw post helemaal, maar ik hoop dat je gelijk hebt. Ik bekijk het vanuit mijn expertise. Vanaf 2 augustus gaan we het zien want dan mag jimh307 in levende lijn de actieradius bepalen
>100 km kán hij halen, maar de accu gaat dit niet leuk vinden om hem altijd tot op de bodem leeg te rijden. Zegt Bosch dat 100 km mogelijk is dan spaar je de accu om hier 70-80 km van te maken. Dit is een aftrekpost.
>Je bent moe en gaat lekker op standje turbo fietsen voor 10 kilometer. Aftrekpost.
>Je fietst in een omgeving waar de wegen slecht zijn, veel bochtjes. Aftrekpost.
>Je knalt elke keer lekker de dijk op op turbo. Aftrekpost.
>Je hebt vet wind tegen (bovenop de dijk ook echt heel erg tegen) dan kan die 100 km al 40-50 km worden. Aftrekpost van de beul.
>Het is midden winter en de accu presteert flink minder. Aftrekpost.
enz...
Dus die 100 km is goed te halen, maar ik bepaal hoeveel ondersteuning ik nodig heb dan het metertje dat zoveel kilometers restant aangeeft. Stel je plant een lekker fietstocht van 100 kilometer. De fiets moet dat kunnen en de eerste helft gaat het voorspoedig. Je hebt wind mee en als dit zo door gaat kun je 130 km ineens halen (volgens de meter). Dat geeft een fijn gevoel. De terugweg valt tegen en er steekt een pittige wind op. Nu wordt het zweten want van de actieradius stort in als een kaartenhuis en je red het gewoonweg niet, tenzij je van plan bent om flink wat tanden bij te zetten.
Nu is dat voor jou en mij geen probleem, maar iemand van 75 kan hier knap moeite mee gaan krijgen.
Al geeft die meter een actieradius van 100 km aan<>dit geld op het moment in de huidige omstandigheden. Nu kraak ik die fietsen ook helemaal niet af en ik zal het ook proberen om de 100 km eens aan te tikken, maar dat doe ik natuurlijk niet 10x. Ik haal liever een zekere 60 km dan dat ik met obsessie naar die meter ga kijken. Ik heb wel meer te doen dan afgeleid worden door die meter
Dus als ik windkracht 7 vol in de snoet heb (bovenop de dijk) dan rijd ik met volle ondersteuning nu ongeveer 16 km/h. De motor verbruikt 250 watt en als je gaat rekenen zit je op 15,5 wh/km! Die omstandigheden verliezen veel mensen uit het oog. Zou je dan windkracht 7 in de rug zonder ondersteuning rijden dan doe je als 1=15,5{1 and 0}^|{0,5*15,5}|=7,75 wh/km. Dit is dus al flink boven de verwachtte 5 wh/km.
Het klinkt zwaar op de hand en vaak haal je ook een goede actieradius. Doe je het rustig aan en slenter je door natuurgebieden met een vaartje van 15 km/h dan zul je ver óver die 100 km reiken. Echter heeft ieder zijn eigenstijl en hoe je dan écht de juiste actieradius meet is door ervaring en gebruik van de fiets.
Nou, heb je wat te lezen
*jimh307 geeft ook adviezen over de verwachtte actieradius aan afnemers. Bedoel als eerlijk en oprechte informatie, en ik wil teleurstellingen zoveel mogelijk voorkomen.