Een bierviltje berekening...Santee schreef op vrijdag 15 januari 2021 @ 10:22:
[...]
Dat zou in ieder geval helpen 1 van de grootste problemen voor het energienet op te lossen (andere is uiteraard tekort aan capaciteit op de huidige verbindingen). Op zonnige danwel windige dagen worden hele zonneparken en windparken afgekoppeld omdat de energie niks oplevert. De meeste vraag is altijd in de ochtend en rond 6-9 uur in de avond wanneer de opwekking van vooral zon juist laag is. De vraag is of een installatie thuis je voldoende op gaat leveren. Ipv 4-10 cent per kWh voor teruglevering kan je op een ander moment van de dag 23 cent per kWh besparen. Valt dus vrij makkelijk uit te rekenen als je een model maakt met aan zonuren, je verbruik op welk moment van de dag, levensduur van je systeem, aanschafkosten en onderhoudskosten e.d.
Ik denk dat dit snel rendabel gaat worden in de komende 5 jaar. Teruglevering wordt immers steeds verder ingeperkt (het net wil jou extra stroom niet meer hebben, want die kan het nergens kwijt) en accu's worden steeds beter: Compacter (dus grotere capaciteit), goedkoper en gaan langer mee. De vraag is dus, wanneer is het rendabel genoeg om zo'n systeem thuis te installeren?
Je zou ook nog de mogelijkheid kunnen bekijken om volledig van het net af te gaan thuis, is de vraag wel of je dan de donkere wintermaanden door komt (windmolen in de tuin) en hoe dit juridisch werkt.
Mijn verbruik een electriciteit: 4000kWh per jaar
Zonnepanelen leveren 4000kWh per jaar.
Geschat direct verbruik: 40%
In het nieuwe systeem zou ik dus 1600 kWh zelf opwekken, en 2400 kWh terugleveren aan 4ct/kWh.
Aankoop gebeurt aan 25ct.
2400 * (25-4)ct = 504€
Met een batterij zou ik kunnen proberen die 40% naar 60% te brengen (niet zeker of dat lukt), en dan bespaar ik 168€.
Dat is dus het jaarlijks budget waarmee ik een batterij kan financieren waarvan ik de levensduur in schat op 10 jaar.
Doe daar nog een risicofactor boven van 20%, en ik ben bereid ca 1000€ te investeren voor een batterij, anders hou ik er gewoon niks aan over.
Dit gaat het niet worden denk ik...
Sony A7 iv en wat recycled glas