chimera2 schreef op donderdag 22 april 2021 @ 10:03:
Ik heb met mijn (bijna) nieuwe MTB een (voor mij bijzonder) issue
Bij de 10e versnelling maakt hij een vreemd tikkend geluid. alsof hij wil doorschakelen.
Bij de 9e en 11e doet hij dit niet.
Ik heb al wat aan de kabels en schroefjes gedraaid.
dat klinkt niet heel hoopgevend.. we vallen een beetje in de herhaling, maar kijk de parktool video over het afstellen en probeer het ook te begrijpen, dan weet je dat de H en L hier niks mee te maken kunnen hebben, daar moet je dus vooral niet aan draaien.
zoals hierboven, de kabelspanning zou een oplossing kunnen zijn, maar vaak zie je dan haperen of tikken op meerdere versnellingen. (maar altijd de moeite waard om te finetunen).
De B tension is ook erg belangrijk, (bij elke iteratie , 9, 10, 11, 12 speed cassettes belangrijker). dus zorg dat die ook goed staat.
Maar (ook nogmaals), check ook of je padje recht is. (was hier ook de oorzaak
-LA- in "Het grote mountainbike topic (deel 14)" )
als het om een kleine ratel ipv complete weigering gaat , zal het ook om een minimale afwijking van je padje zijn, die kan je waarschijnlijk niet met het blote oog zien..
Een 2e oorzaak voor een misalignment van je derailleur t.o.v je cassette (wat vaak de oorzaak is van haperen of tikken op een deel van de cassette) is als je je wiel scheef vast zet, met steekassen niet mogelijk, maar met QR kan dat nog wel eens gebeuren, dus heb je QR, zet ook je wiel eens op nieuwe in je frame