Dank voor het meedenken, maar zolang ChatGPT geen nuttige bronnen kan aanhalen kan ChatGPT alleen maar speculeren. Vandaar dat ik toch even bij de bron (fabrikant) navraag heb gedaan.
Je kunt ChatGPT bij je vraagstelling ook expliciet vragen om de bronnen erbij te vermelden. Dat doe ik soms ook als het arbitraire informatie betreft. Dan kun je aan de hand van die bronnen een beetje beoordelen hoe betrouwbaar het antwoord is.hans_1990 schreef op maandag 17 november 2025 @ 10:03:
[...], maar zolang ChatGPT geen nuttige bronnen kan aanhalen kan ChatGPT alleen maar speculeren.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
ik dacht meer: zelf kan ik de bronnen lastig bij elkaar zoeken want ik weet niet waar ik moet kijken (en geen zin om alle losse linkjes in Google aan te klikken), dus laat ik dat door mijn AI botje doen
vice versa en weer terug
Dat had ik inderdaad al gedaan, AI gaf wel bronnen maar daar had ik helemaal niks aan (of zoals ik dat misschien wat onduidelijk formuleerde, geen "nuttige" bronnen). Dus toch nog even de klantenservice afwachten en ik heb ook gelijk maar een lijntje naar een installateur met evohone ervaring uitgezet.
Sharing is caring: hierbij het antwoord van de Honeywell klantenservice met betrekking tot de betekenis van de status LEDs van de nieuwe R9H.
En niet te vergeten,want bovenstaande ging allemaal over andere modellen: "Deze led indicaties gelden ook voor de R9H die u heeft."The receiver box models R4H910RF1004, R4H810A1004, R6H911RF4018 has a wireless LED indicator and a flame button LED indicator:
Normal operating status: flame button GREEN light means the relay is on, otherwise the light will be off.
Binding status: flashing/on AMBER light LEDs
Communication Status: solid GREEN light on the wireless LED indicator.
Binding
Binding mode is activated by pressing and holding the flame button for 5 seconds. During binding mode the relay will be set to the off condition.Loss of communications
- The wireless LED indicator will turn green when binding was successful.
- AMBER light will flash on/off every second while in binding mode. (0.5s on, 0.5s off). Successful binding will turn the AMBER light off.
- A 3 minute timer will operate during binding mode.
While the unit is operating in Loss of Communications mode GREEN light indicates relay status is on.Power Up & Reset Operation
- If the unit has lost communications from all the controllers it is bound with, the RED light will be on continuously.
- Loss of communications for a period of 1 hour or more will be indicated to the user. After this period, control action will be defined as per the Loss of Communications installer setting configured in the controller (fail safe modes) and the device the unit is controlling.
- When power is first applied the unit will have no valid binding data. The push button and GREEN light will respond as in normal operation mode.
- If unit has no valid binding data, the RED light will flash on/off.
- The factory reset will return the unit to the conditions at first power-on. To clear any recent binding from the Relay Box, press the small button that is located inside the small hole on the bottom right side (the use of a pointy object, a pen for example, is required) for 2 seconds, until both LED lights start flashing once AMBER light, depending on the model of receiver you have, Two Channel Receiver or One Channel Receiver.
- After reset the push button must be released prior to any other action of the receiver box.
Iemand enig idee waarom mijn radiatoren (boven) koud blijven ondanks een warmtevraag vanuit mijn Evohome? Communicatie tussen de 7 HR92's en de Evohome is goed, handmatig de HR92's op een hogere temperatuur instellen werkt ook, maar het warm worden van de radiatoren zodra de kamer onder de ingestelde temperatuur komt niet. CV slaat wel aan, maar ik zie dat de retourtemperatuur snel oploopt tot waarden boven het HR-bereik. De radiator in de badkamer (als enige niet voorzien van een HR92) wordt wel warm. De pinnetjes op de verschillende radiatorknoppen werken ook.
Hoor je de knoppen ook opengaan? Als de delta op je aanvoer en retour te laag is dan is het logisch dat je CV stopt, misschien de flow van je badkamer radiator wat beperken?
Als ik ze handmatig op een hogere temperatuur stel, hoor ik ze open gaan. Of ze dat ook doen als de temperatuur onder de ingestelde temperatuur komt, weet ik niet omdat ik daar niet bij ben. Waarschijnlijk niet, anders zouden de radiatoren niet koud blijven. Als ik de flow van mijn badkamer vergroot, loopt de retourtemperatuur terug (en wordt de delta met de aanvoertemperatuur groter). De badkamerradiator fungeert dan als een soort bypass heb ik de indruk. Ik had de flow in de badkamer juist geprobeerd te knijpen om te controleren of de badkamer niet alle warmte krijgt en de verder weg gelegen radiatoren niets of te weinig.
Kijk op de HR92 wat de klepstand is als je de temperatuur met de hand omhoog zet. Zet de zone in Evohome eens 4 graden hoger en kijk dan op de HR92 wat de klepstand is. Synchroniseer de HR92 eens opnieuw.
In beide gevallen (met de hand en vanaf de Evohome) opent de klep van de radiatorknop als ik de temperatuur 'een slinger geef'. Hij doet dit echter niet als de temperatuur onder een vooraf ingestelde waarde zakt. Dan gaat er wel een signaal naar de CV-ketel (op de Evohome wordt ook aangegeven dat de betreffende radiator voor een bepaald percentage zou zijn opengezet) maar op de radiator is de klep dan nog steeds dicht. Vreemd dat de HR92 wel een signaal geeft naar de CV-ketel, maar niet de eigen klep opent.
Je zou nog kunnen testen met de instelling "volledige slag" op de Hr92. Als het radiator ventiel niet van honeywell is dan schijnt dat nog wel eens te helpen.Leatherneck1665 schreef op vrijdag 21 november 2025 @ 16:31:
In beide gevallen (met de hand en vanaf de Evohome) opent de klep van de radiatorknop als ik de temperatuur 'een slinger geef'. Hij doet dit echter niet als de temperatuur onder een vooraf ingestelde waarde zakt. Dan gaat er wel een signaal naar de CV-ketel (op de Evohome wordt ook aangegeven dat de betreffende radiator voor een bepaald percentage zou zijn opengezet) maar op de radiator is de klep dan nog steeds dicht. Vreemd dat de HR92 wel een signaal geeft naar de CV-ketel, maar niet de eigen klep opent.
https://support.resideo.c...n-the-HR92?language=nl_NL
vice versa en weer terug
Dank voor alle reacties. Wat vreemd blijft is dat de radiatoren ook nadat ik ze handmatig op een hogere temperatuur heb ingesteld, nog steeds niet echt goed warm worden. Ik zal morgen eerst eens proberen of er soms lucht in de radiatoren zit. Ik realiseer mij dat dit losstaat van het wel of niet open gaan van de radiatorkranen bij het zakken onder de vooraf ingestelde temperatuur. Kennelijk spelen er meer problemen.
“De klep is nog steeds dicht”: waarschijnlijk stuurt de HR92 het ventiel wel open (zie parameter 10 op de HR92), maar is dit onvoldoende om het ventiel open te zetten. Dus of volledige slag of de adapter iets losser vast zetten.
Ik heb de radiatoren ontlucht, maar daar kwam nagenoeg geen lucht uit. Ik heb alle radiatorknoppen op volledige slag gezet. Afhankelijk van het temperatuurverschil tussen gemeten en ingestelde temperatuur merk ik wel dat het systeem de ventielen soms op 100% (bij een temperatuurverschil van 2 graden) laat staan, maar soms ook lager (30-70% bij een temperatuurverschil van 0,5-1 graad). Als het verschil slechts 0,5 graden is, slaat de betreffende radiator helemaal niet aan. Als de ventielen voor 100% open staan, wordt de betreffende radiator in zijn geheel warm, bij lagere percentages niet. Wat mij verbaast is dat de delta T slechts een graad of 6 is. De pompsnelheid op de CV (Xtreme 36) staat op 35-65%. Van de 7 radiatoren staan er meestal maar 3 tegelijk aan. De vloerverwarming in de woonkamer/keuken slaat niet aan doordat ik daar met een L/L-warmtepomp stook. Ik had verwacht dat de retourtemperatuur lager zou blijven, zolang de radiatoren niet geheel warm zijn. Overigens heb ik een radiator in de badkamer zonder HR92 die als bypass fungeert. Deze wordt wel goed warm.
[ Voor 6% gewijzigd door Leatherneck1665 op 22-11-2025 12:08 ]
Als ik de pompsnelheid verlaag naar 15-20% neemt de delta T wel toe tot zo'n 15 graden, maar blijft de retourtemperatuur nog steeds langzaam oplopen. Daaruit leid ik af dat kennelijk het afgiftevermogen van de radiatoren die open staan, kleiner is dan het ingestelde (minimum) vermogen. Blijft merkwaardig dat de betreffende radiatoren dan niet warmer zijn, maar kennelijk is de warmtevraag daarvoor onvoldoende.
Als de retour warmer is dan de retouraansluitingen van de open staande radiatoren, dan heb je ergens kortsluiting in het systeem.
Dat kan door een bypass komen of een vloerverwarmingverdeler.
Dat kan door een bypass komen of een vloerverwarmingverdeler.
[ Voor 14% gewijzigd door leonbong op 22-11-2025 19:29 ]
Het klopt inderdaad dat mijn retour bij de CV en de verdeler warmer is dan de retouraansluitingen van de openstaande radiatoren. Wat kan ik daar dan aan doen? De verwarming op de badkamer zou ik kunnen knijpen of uitzetten, maar ik zou niet weten hoe ik de vloerverwarmingverdeler kan knijpen. Ik merk dat beide balken inderdaad warm/heet worden.:strip_exif()/f/image/h0vAH36uox4NUXA2P5WNCNv8.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/h0vAH36uox4NUXA2P5WNCNv8.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 64% gewijzigd door Leatherneck1665 op 22-11-2025 23:31 ]
Die bypass en een vloerverwarming die mengt horen in je systeem.leonbong schreef op zaterdag 22 november 2025 @ 19:27:
Als de retour warmer is dan de retouraansluitingen van de open staande radiatoren, dan heb je ergens kortsluiting in het systeem.
Dat kan door een bypass komen of een vloerverwarmingverdeler.
Evohome warmt elk vertrek op met zo een laag mogelijke aanvoertemperatuur.
Dus wat is nu je probleem? Dat de vertrekken niet warm worden?
De radiatoren worden niet warm (genoeg) terwijl de retour wel oploopt tot boven het HR-bereik.
Ik zou in de aanvoer van de vloerverwarming een regelventiel plaatsen.
Daarnaast in de afvoer een rtl, die laatste zorgt ervoor dat de flow nog veder wordt geknepen als er geen warmteafname van de vloer is.
Daarnaast een échte veerbelaste bypass plaatsen in het systeem ipv een openstaande radiator dat regelt beter.
Daarnaast in de afvoer een rtl, die laatste zorgt ervoor dat de flow nog veder wordt geknepen als er geen warmteafname van de vloer is.
Daarnaast een échte veerbelaste bypass plaatsen in het systeem ipv een openstaande radiator dat regelt beter.
[ Voor 21% gewijzigd door leonbong op 23-11-2025 08:16 ]
Dank. Ik begrijp hieruit dat ik het niet met de bestaande installatie kan inregelen, maar aanpassingen aan de hardware zal moeten doen. Kan ik concluderen dat mijn installatie zonder aanpassingen alleen goed zal werken als de vloerverwarming ook meedraait?
@Leatherneck1665 Als je ruimtes nu goed op temperatuur komen en blijven is de capaciteit van je CV waarschijnlijk (veel) te groot. Daardoor levert hij te veel vermogen waardoor de retour te snel oploopt.
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Misschien is de thermostaatkraan op de aanvoerleiding van de vloerverwarming voorinstelbaar dan kan je die nog afstellen dat zal mogelijk helpen.
Na een nacht uit te hebben gestaan, heb ik de verwarming zojuist opnieuw aangezet - meerdere vertrekken zouden een warmtevraag moeten hebben. De radiatoren worden echter maar gedeeltelijk warm en sommige in het geheel niet. De retour bij de radiatoren is gewoon koud, terwijl de retour bij de verdeler wel warm wordt (radiator badkamer staat dicht). Ik denk dat ik met de huidige installatie (zonder de aanpassingen die @leonbong voorstelt) de vloerverwarming ook mee moet draaien om het systeem in balans te krijgen. Iemand nog andere suggesties? NB. De Xtreme staat op minimum vermogen en de pompsnelheid op 15-20%.
Je bedoelt die thermostaatkraan links op de foto? Die staat nu op 45. Bedoel je hoger of lager zetten? Ik ging er vanuit dat dit niet uitmaakte omdat de vloerverwarming geen warmtevraag heeft.leonbong schreef op zondag 23 november 2025 @ 08:40:
Misschien is de thermostaatkraan op de aanvoerleiding van de vloerverwarming voorinstelbaar dan kan je die nog afstellen dat zal mogelijk helpen.
Als de retour oploopt tot boven het HR-bereik, is het geleverde vermogen groter dan het gevraagde vermogen. Als je kamers dan toch niet warm worden, moet je wellicht de installatie waterzijdig inregelen. Of dit inderdaad noodzakelijk is, kun je testen door de HR92 er af te halen. Wordt de radiator en het vertrek dan wel warm, dan kun je testen of de HR92 het probleem is door de gevraagde temperatuur 2 graden(of nog hoger) boven de huidige temperatuur te zetten. Instelling 10 laat dan zien hoever de HR92 openstaat. Als het met 2 graden verhoging de radiator wel warm wordt, is de Evohome nog aan het inleren wat de juiste warmtevraag van de kamer is om die juist op temperatuur te houden. Dat kan een paar dagen duren.Leatherneck1665 schreef op zondag 23 november 2025 @ 07:54:
De radiatoren worden niet warm (genoeg) terwijl de retour wel oploopt tot boven het HR-bereik.
Dank. Ik zal dat met de radiatoren die ondanks warmtevraag toch niet open gaan, eens proberen. Verder zal ik de thermostaatkraan op de mengverdeler lager zetten. Die staat nu op 45. Doordat de vloerverwarming geen warmte vraagt, wordt nu water van 45 graden in de retour gepompt. Dat lijkt me niet de bedoeling en heeft volgens mij gevolgen voor de (mate van) verwarming van de radiatoren. Bovendien loopt door de hoge retourtemperatuur de aanvoertemperatuur te snel op, waardoor de ketel steeds afslaat, terwijl de radiatoren onvoldoende/niet warm worden.
Die thermostaat is de maximaal thermostaat die er voor zorgt dat er niet te warm water de vloer in gaat.
Ik begrijp uit de woorden van @leonbong dat als ik deze lager zet er minder warm water wordt bijgemengd als er geen warmtevraag vanuit de vloer is.Meteen schreef op zondag 23 november 2025 @ 10:42:
Die thermostaat is de maximaal thermostaat die er voor zorgt dat er niet te warm water de vloer in gaat.
Als je vloer geen warmtevraag heeft, stroomt al het aangevoerde water gewoon weer terug via de retour, óf wordt de aanvoer gewoon geblokkeerd. In beide gevallen zal de keteltemperatuur sneller oplopen, want minder warmte vraag.
Als de aanvoer van je HR92 wel warm is, is de HR92 aan het regelen.
Waarom heeft de vloer overigens geen warmtevraag? Gebruik je de woonkamer niet?
Je kunt bij het testen de pomp van de CV ook juist op 100% zetten zodat je zeker weet dat je overal voldoende druk en doorvoer hebt.
Als de aanvoer van je HR92 wel warm is, is de HR92 aan het regelen.
Waarom heeft de vloer overigens geen warmtevraag? Gebruik je de woonkamer niet?
Je kunt bij het testen de pomp van de CV ook juist op 100% zetten zodat je zeker weet dat je overal voldoende druk en doorvoer hebt.
[ Voor 27% gewijzigd door Meteen op 23-11-2025 11:17 ]
Door de thermostaat op de mengverdeler minimaal open te zetten (10 graden) blijft deze koud en heb ik geen last meer van 'kortsluiting' tussen aanvoer en retour via de verdeler. Daardoor lopen de Ta en de Tr nu veel langzamer op met een delta T van ongeveer 9 graden (pompsnelheid op 35-65%). Doordat ik het vermogen heb geknepen, komt de Ta thans niet boven de 40 graden uit. Om de afgifte te verhogen zou ik wellicht de pompsnelheid nog hoger kunnen zetten.
Ik gebruik de vloerverwarming niet omdat ik in de woonkamer en keuken verwarm met airco (L/L-WP). Daardoor slaat de vloerverwarming niet aan. Ik wil echter boven stoken op een minimale temperatuur om eventuele vochtproblemen te voorkomen. DE kamers boven worden namelijk niet of nauwelijks gebruikt.
Ik gebruik de vloerverwarming niet omdat ik in de woonkamer en keuken verwarm met airco (L/L-WP). Daardoor slaat de vloerverwarming niet aan. Ik wil echter boven stoken op een minimale temperatuur om eventuele vochtproblemen te voorkomen. DE kamers boven worden namelijk niet of nauwelijks gebruikt.
als je de knop eraf haalt zit daaronder soms een mogelijkheid om een voorinstelling in te stellen. Zo ja die eventueel beperken, je totalehuisinstallatie is namelijk waterzijdig niet goed ingeregeld daardoor heb je problemen.Leatherneck1665 schreef op zondag 23 november 2025 @ 09:18:
[...]
Je bedoelt die thermostaatkraan links op de foto? Die staat nu op 45. Bedoel je hoger of lager zetten? Ik ging er vanuit dat dit niet uitmaakte omdat de vloerverwarming geen warmtevraag heeft.
Ik bedoelde niet dat je die 45 graden lager zet.
Het doel is het aantal liters/uur aan water richting de vloerverwarming te verlagen niet de temperatuur waarop deze werkt.
Daarom ook de suggestie om een RTL te plaatsen in de afvoer van de vloerverwarming zodat je retourtemperatuur kan limiteren op 30/35 graden.
[ Voor 21% gewijzigd door leonbong op 23-11-2025 13:01 ]
@Leatherneck1665
Je zegt dat de radiator in sommige slaapkamers maar een beetje warm worden, maar niet warm genoeg, en in andere kamers zelfs helemaal niet warm.
Kijk eens naar de loop van het water. Zie je dan dat die radiatoren die helemaal niet warm worden het verste verwijderd zijn van de ketel? Dan betekent dit dat de flow (pompsnelheid of -capaciteit) niet genoeg is voor de vraag op dat moment (het aantal groepen of radiatoren dat open staat).
En dat betekent weer dat je een flinke onbalans hebt in de verdeling van je warmte. Hier moet je dus eerst, zoals anderen ook al zeggen, waterzijdig inregelen.
Extreem gezegd zou het zo ingeregeld moeten worden dat wanneer je alle groepen en radiatoren tegelijk permanent en helemaal open zet, dat alle ruimtes dan de gewenste temperatuur krijgen wanneer de CV-ketel rechtstreeks aangestuurd wordt door een kamerthermostaat in de woonkamer.
Wordt een kamer te warm, dan moet die geknepen worden. Dan krijgt de rest vanzelf meer warmte. Zo kun je steeds de warmste ruimte stukje bij beetje knijpen. Dan worden de te koude ruimtes vanzelf warmer en krijgen de radiatoren aan het eind van het circuit vanzelf voldoende flow (en dus warmte).
Je zegt dat de radiator in sommige slaapkamers maar een beetje warm worden, maar niet warm genoeg, en in andere kamers zelfs helemaal niet warm.
Kijk eens naar de loop van het water. Zie je dan dat die radiatoren die helemaal niet warm worden het verste verwijderd zijn van de ketel? Dan betekent dit dat de flow (pompsnelheid of -capaciteit) niet genoeg is voor de vraag op dat moment (het aantal groepen of radiatoren dat open staat).
En dat betekent weer dat je een flinke onbalans hebt in de verdeling van je warmte. Hier moet je dus eerst, zoals anderen ook al zeggen, waterzijdig inregelen.
Extreem gezegd zou het zo ingeregeld moeten worden dat wanneer je alle groepen en radiatoren tegelijk permanent en helemaal open zet, dat alle ruimtes dan de gewenste temperatuur krijgen wanneer de CV-ketel rechtstreeks aangestuurd wordt door een kamerthermostaat in de woonkamer.
Wordt een kamer te warm, dan moet die geknepen worden. Dan krijgt de rest vanzelf meer warmte. Zo kun je steeds de warmste ruimte stukje bij beetje knijpen. Dan worden de te koude ruimtes vanzelf warmer en krijgen de radiatoren aan het eind van het circuit vanzelf voldoende flow (en dus warmte).
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Vraag. Wij hebben een WeHeat Flint in hybride opstelling. We hebben daarnaast een Honeywell Evohome thermostaat met 2 actieve zones (beneden verdieping en badkamer). Ik zou graag naar de volgende situatie willen:
- Vloerverwarming zone van beneden verdieping verwijderen en de servomotoren op de vloerverwarming vervangen voor een normale 'knop' zodat deze altijd openstaat.
- Vloerverwarming zone in de badkamer behouden (optioneel)
- HR92 knoppen toevoegen in slaapkamers met maximale tempratuur instelling
- Overschakelen naar stooklijn
Kan deze setup goed werken? Mijn gedachte hierbij is dat stooklijn efficiënter is en dat de benedenverdieping warm wordt gestookt op basis van de stooklijn. De overige ruimten worden alleen verwarmd als de Honeywell thermostaat dit nodig vindt. De servomotoren en radiotoren worden dan opengezet en die ruimtes worden dan ook verwarmd.
Is dit een logische opzet? Of kan ik beter volledig overstappen naar een Lyric t6 en alle zoneregeling uitschakelen?
- Vloerverwarming zone van beneden verdieping verwijderen en de servomotoren op de vloerverwarming vervangen voor een normale 'knop' zodat deze altijd openstaat.
- Vloerverwarming zone in de badkamer behouden (optioneel)
- HR92 knoppen toevoegen in slaapkamers met maximale tempratuur instelling
- Overschakelen naar stooklijn
Kan deze setup goed werken? Mijn gedachte hierbij is dat stooklijn efficiënter is en dat de benedenverdieping warm wordt gestookt op basis van de stooklijn. De overige ruimten worden alleen verwarmd als de Honeywell thermostaat dit nodig vindt. De servomotoren en radiotoren worden dan opengezet en die ruimtes worden dan ook verwarmd.
Is dit een logische opzet? Of kan ik beter volledig overstappen naar een Lyric t6 en alle zoneregeling uitschakelen?
@SimplySimonSimplySimon schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:28:
Vraag. Wij hebben een WeHeat Flint in hybride opstelling. We hebben daarnaast een Honeywell Evohome thermostaat met 2 actieve zones (beneden verdieping en badkamer). Ik zou graag naar de volgende situatie willen:
- Vloerverwarming zone van beneden verdieping verwijderen en de servomotoren op de vloerverwarming vervangen voor een normale 'knop' zodat deze altijd openstaat.
- Vloerverwarming zone in de badkamer behouden (optioneel)
- HR92 knoppen toevoegen in slaapkamers met maximale tempratuur instelling
- Overschakelen naar stooklijn
Kan deze setup goed werken? Mijn gedachte hierbij is dat stooklijn efficiënter is en dat de benedenverdieping warm wordt gestookt op basis van de stooklijn. De overige ruimten worden alleen verwarmd als de Honeywell thermostaat dit nodig vindt. De servomotoren en radiotoren worden dan opengezet en die ruimtes worden dan ook verwarmd.
Is dit een logische opzet? Of kan ik beter volledig overstappen naar een Lyric t6 en alle zoneregeling uitschakelen?
In principe kan dat. Ik draai weliswaar volledig op een warmtepomp (Nibe S1255), maar daar doe ik dat sinds dit stookseizoen ook.
Ik heb uitsluitend vloerverwarming en draaide 4 jaar met evohome naregeling en een buffervat van 50 liter. Afgelopen september heb ik dat buffervat overbrugd, zodat de warmte van de WP rechtstreeks het huis in vloeit. De WP draait volledig weersafhankelijk. Het is even zoeken naar de juiste stooklijn, maar ik heb een behoorlijk constante temperatuur in de zitkamer van 20 graden +/- 0,5 graad.
Zie mijn recente post hierover in een ander topic.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Kan het zijn dat dit ook de reden is dat van de 2 radiatoren in 1 ruimte er maar slechts 1 (steeds dezelfde) aanslaat? Dat is bij een geringe warmtevraag, want bij het systeemoverzicht staat dat deze ruimte slechts 25% vraagt.
leonbong schreef op vrijdag 25 december 2020 @ 22:41:
Mbt aanvoer of retour voor je hr92 ventiel
Plaats eens een foto
Zone met 1 of meer ruimten'
Dit doet iets anders dan jij denkt.
Het kan zijn dat je in een ruimte meerdere hr92 hebt als één zone ingesteld omdat de kamer meerdere radiatoren heeft.
Standaard funtioneren de hr92 dan allemaal gelijk waarbij één hr92 (eerste aangemelde) of ruimteopnemer wordt gebruikt voor de temperatuurmeting voor alle hr92 aanwezig.
Dat kan vervelend zijn in bijvoorbeeld een tochtig huis en dat daardoor de ruimte niet egaal warm is. Als je hem om meervoudig zet gaat elke hr92 in de zone apart ook zelf de temperatuur meten.
In jouw geval zal de hr92 zijn “verdeler locatie” lekker warm proberen te krijgen.
Eens een keer geen vraag of probleem 
EvoHome werkt hier perfect met vloerverwarming en radiatoren icm met een Intergas met LT/HT regeling. Met deze regeling heeft de ketel 2 thermostaatingangen en schakelt een zoneklep om lage temperatuur (LT) en hoge temperatuur (HT) gescheiden te houden.
Hierdoor kan ik 30 graden de vloerverwarming inpompen en 60+ graden richting radiatoren.
Ik gebruik 2x BDR91. Mijn HT zone is aangesloten als ketelsturing en mijn LT zone als “elektrische verwarming”.
De ketel wisselt tussen de zones als beiden tegelijk warmte vragen en dat gaat perfect.
Dank aan diegenen die dat hier getipt hebben!
EvoHome werkt hier perfect met vloerverwarming en radiatoren icm met een Intergas met LT/HT regeling. Met deze regeling heeft de ketel 2 thermostaatingangen en schakelt een zoneklep om lage temperatuur (LT) en hoge temperatuur (HT) gescheiden te houden.
Hierdoor kan ik 30 graden de vloerverwarming inpompen en 60+ graden richting radiatoren.
Ik gebruik 2x BDR91. Mijn HT zone is aangesloten als ketelsturing en mijn LT zone als “elektrische verwarming”.
De ketel wisselt tussen de zones als beiden tegelijk warmte vragen en dat gaat perfect.
Dank aan diegenen die dat hier getipt hebben!
Heb sinds gister mijn HCC100 geïnstalleerd op mijn vloerverwarmingverdeler met 18 groepen aanvoer door Alpha Innotec WP (geen communicatie tussen HCC100 en WP). Nu staan alle flowmeters volledig open en vallen mij de volgende dingen op.
- De HCC houdt uitgangen van zones open van zones die ruimschoots de temperatuur hebben gehaald (zie bijv zone 2 - Woonkamer). Is dit normaal gedrag?
- De HCC opent nooit alle uitgangen van een zone (voor zover ik heb kunnen waarnemen) of alle uitgangen van alle zones. Nu combineer ik bijvoorbeeld 2 verschillende kantoortjes (en ruimtes) in mijn huis op een zone waarbij er een groep naar kantoor 1 gaat en een groep naar kantoor 2. Waardoor het theoretisch zou kunnen zijn dat kantoor 1 warm is en kantoor 2 koud. Ik zie nergens dat dit te parametiseren is. Mis ik een instelling?
Alvast bedankt!
:strip_exif()/f/image/n6Fx31BH70uYKce1Wgv8Uq7E.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/9HDcwMWgVRlEathBW2ECvdY0.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/4ewKLItwv7TOQH5qdc0jjoPg.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/S772SZ8nGQzVtH1VJvXWq9Hs.jpg?f=fotoalbum_large)
- De HCC houdt uitgangen van zones open van zones die ruimschoots de temperatuur hebben gehaald (zie bijv zone 2 - Woonkamer). Is dit normaal gedrag?
- De HCC opent nooit alle uitgangen van een zone (voor zover ik heb kunnen waarnemen) of alle uitgangen van alle zones. Nu combineer ik bijvoorbeeld 2 verschillende kantoortjes (en ruimtes) in mijn huis op een zone waarbij er een groep naar kantoor 1 gaat en een groep naar kantoor 2. Waardoor het theoretisch zou kunnen zijn dat kantoor 1 warm is en kantoor 2 koud. Ik zie nergens dat dit te parametiseren is. Mis ik een instelling?
Alvast bedankt!
:strip_exif()/f/image/n6Fx31BH70uYKce1Wgv8Uq7E.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/9HDcwMWgVRlEathBW2ECvdY0.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/4ewKLItwv7TOQH5qdc0jjoPg.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/S772SZ8nGQzVtH1VJvXWq9Hs.jpg?f=fotoalbum_large)
Het systeem is adaptief dat moet zich nog inleren.
Dat duurt minimaal een week, na een dag kan je nog niet beoordelen of goed/slecht werkt.
Dat duurt minimaal een week, na een dag kan je nog niet beoordelen of goed/slecht werkt.
In onze woning hebben we een evohome systeem met zoneregeling en overal vloerverwarming. Ik wil de BDR91 vervangen voor de R8100 (opentherm module). Destijds heb ik de BDR91 moeten koppelen aan de Intergas HRE 36/30 ketel en aan beide HCE80’s (dus 3x moeten koppelen) Klopt het dat de R8100 alleen gekoppeld hoeft te worden aan de ketel? Ik kan nergens vinden dat de R8100 ook wer gekoppeld moet worden aan beide HCE80’s. Alvast bedankt voor de hulp.
Marstek Venus 2.0 5,12 kWh.
De BDR91 is toch gewoon bedraad aangesloten op de ketel? Netzoals je openthermmodule? En als je niet koppelt met de HCC100 of de EvHome,hoe weten die systemen dan dat er een R8100 is? (En waarschijnlijk bedoel je de R8810?)
https://support.resideo.c...etherlands&language=nl_NL
https://support.resideo.c...etherlands&language=nl_NL
[ Voor 35% gewijzigd door Meteen op 17-01-2026 10:52 ]
Je opentherm-module koppel je fysiek aan je ketel als thermostaat. En logisch koppel je die (draadloos dus) als ketelmodule in de evohome touch.Jos-P schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:35:
In onze woning hebben we een evohome systeem met zoneregeling en overal vloerverwarming. Ik wil de BDR91 vervangen voor de R8100 (opentherm module). Destijds heb ik de BDR91 moeten koppelen aan de Intergas HRE 36/30 ketel en aan beide HCE80’s (dus 3x moeten koppelen) Klopt het dat de R8100 alleen gekoppeld hoeft te worden aan de ketel? Ik kan nergens vinden dat de R8100 ook wer gekoppeld moet worden aan beide HCE80’s. Alvast bedankt voor de hulp.
Snappie?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Ik snap hem helemaal ;-), Maar moet ik ook nog een draadloze verbinding maken tussen de evohome touch en de HCE80? Dat moest met de BDR91 namelijk wel. De BDR 91 werd dus gekoppeld aan de ketel en aan de HCE80. Dat had te maken met het synchroon lopen van het starten van de ketel in combinatie met het open staan van de zone(s). Het gebeurde namelijk nog wel eens dat de ketel wel werd gestart en er geen zone werd geopend op de HCE 80. Vandaar mijn vraag. Nu werkt een R8810 natuurlijk wel anders (neem ik aan).Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:01:
[...]
Je opentherm-module koppel je fysiek aan je ketel als thermostaat. En logisch koppel je die (draadloos dus) als ketelmodule in de evohome touch.
Snappie?
[ Voor 23% gewijzigd door Jos-P op 17-01-2026 11:34 ]
Marstek Venus 2.0 5,12 kWh.
Zie handleiding.
En waarom is dat belangrijk omdat te weten? Als het moet, dan doe je het, en als het niet hoeft dan niet.
En waarom is dat belangrijk omdat te weten? Als het moet, dan doe je het, en als het niet hoeft dan niet.
[ Voor 79% gewijzigd door Meteen op 17-01-2026 11:34 ]
Mooi, dat schiet opJos-P schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:23:
Ik snap hem helemaal ;-),
Ja natuurlijk. Alle onderdelen moeten aangemeld worden bij de evohome touch. Die is de spin in het web, die bevat de logica, de regelmodule en die luistert naar alle input (klepstanden, thermostaten en zo) en geeft de orders (ketel aan, klep open of dicht, etc).Maar moet ik ook nog een draadloze verbinding maken tussen de evohome touch en de HCE80?
Nou, ik heb ook alleen maar vloerverwarming en 2x HCE80 en 1 losse zoneklep (zolderverdieping). Maar alles is bij mij alleen maar aangemeld bij de evohome touch. Ook nog eens onderling verbinden tussen de componenten komt me vreemd voor.Dat moest met de BDR91 namelijk wel. De BDR 91 werd dus gekoppeld aan de ketel en aan de HCE80. Dat had te maken met het synchroon lopen van het starten van de ketel in combinatie met het open staan van de zone(s). Het gebeurde namelijk nog wel eens dat de ketel wel werd gestart en er geen zone werd geopend op de HCE 80.
Het doet me denken aan een andere functie van de HCE80. Die kun je namelijk ook gebruiken zónder evohome touch. In dat geval koppel je thermostaat en ketelmodule inderdaad rechtstreeks aan de HCE80.
Kan het zijn dat je die twee configuraties door elkaar (tegelijk dus) gebruikt hebt in het verleden?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Ik heb nog een wat oudere evohome wifi.
Nu is er een nieuwe versie uit.
Ik vraag me af of het de investering waard is om deze aan te schaffen
Nu is er een nieuwe versie uit.
Ik vraag me af of het de investering waard is om deze aan te schaffen
@Buis07Buis07 schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 18:56:
Ik heb nog een wat oudere evohome wifi.
Nu is er een nieuwe versie uit.
Ik vraag me af of het de investering waard is om deze aan te schaffen
Werkt die na een update net zoals de nieuwe dingen?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Wat is precies je vraag?Hippe Lip schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 23:25:
[...]
@Buis07
Werkt die na een update net zoals de nieuwe dingen?
@Buis07Buis07 schreef op vrijdag 23 januari 2026 @ 10:38:
Wat is precies je vraag?
Bij nalezen zie ik dat er een woordje weggevallen is. Ik had willen zeggen
En daarmee bedoel ik dat ik me afvraag of jouw oudere evohome WiFi niet op precies dezelfde manier werkt als een hedendaags exemplaar (en dan bedoel ik niet de allernieuwste R3-versie) nadat je de firmware hebt bijgewerkt (laten bijwerken door Resideo - dat doen ze online op verzoek).Werkt die na een update niet net zoals de nieuwe dingen?
[ Voor 4% gewijzigd door Hippe Lip op 23-01-2026 16:14 ]
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
De nieuwe producten van EvoHome hebben de aanduiding R3, wat betekent dat ze een verbeterde vercijferde communicatie gebruiken. Forward of backward compatibility is mij niets van bekend, dus zaak om even uit te zoeken als je nieuwe dingen koopt voor je EvoHome systeem.
Je bedoelt de EvoHome met een los WiFi kastje? Die zijn niet te updaten.Hippe Lip schreef op vrijdag 23 januari 2026 @ 15:05:
jouw oudere evohome WiFi
Heb je Resideo gevraagd? Ik weet het niet, maar niet geschoten is altijd mis.Meteen schreef op vrijdag 23 januari 2026 @ 17:14:
[...]
Je bedoelt de EvoHome met een los WiFi kastje? Die zijn niet te updaten.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@MeteenMeteen schreef op vrijdag 23 januari 2026 @ 21:09:
Dat heb ik Resido gevraagd, kan het antwoord niet zo gauw meer opduiken, maar het antwoord was nee.
Jammer maar helaas. Dan was mijn hoop toch iets te hoog.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Het is weer even geleden, maar ik heb einde van afgelopen zomer alles nog eens gereset en helemaal volgens handleiding gekoppeld.PaulWO schreef op dinsdag 13 mei 2025 @ 16:43:
[...]
Vandaag alles gereset
- 2x HCE80 (10 sec beide knoppen tegelijk indrukken)
- 11X T87RF (2x 10sec linksonder op de thermostaat drukken)
- Evohome naar fabrieksinstellingen
En vervolgens alles opnieuw ingesteld
T87RF met 'Co' signaal aan EvoHome gekoppeld (conform handleidingen EvoHome en T87RF)
Ik heb een water/water warmtepomp met buffervat. Warmtepomp thermostaat/besturingsunit zit in woonkamer (referentieruimte). Deze bepaald a.d.h.v. vochtigheid, binnen- en buitentemperatuur de temperatuur van het buffervat en dus ook de stooklijn.
2x HCE80 (1 boven en 1 beneden) geheel bedraad aan elkaar doorverbonden. Op de HCE80 welke bij de WP in de buurt zit heb ik een bedrade koppeling zodat de HCE80 het koelsignaal krijgt. Deze doorgelust naar de HCE80 boven.
Alle zone's dubbel gekoppeld op de HCE80 (dus ook voor koelen) behalve de badkamers.
Daarnaast in Evohome alle zones een programma gegeven, en let op: hier ook de badkamers juist wel een koelprogramma gegeven. En ook in de parameters aangegeven dat de badkamers wel gekoeld moeten worden. In de Evohome in het standaard menu de 'systeemmodus' op koelen gezet.
Ik werk dus met naregeling waarbij de Evohome dient voor de programma's van de zones. Stuurt dus verder niks aan.
Nu draait alles netjes. Zowel in de zomer als winter. Evohome staat altijd op koelprogramma. De slaapkamers heb ik bijvoorbeeld op 10 graden staan. Daardoor worden ze in de winter niet verwarmd, maar bij overschakelen naar koelen krijgen deze volle koeling. Aangezien het buffervat in de praktijk niet lager dan 17 graden gaat is dit geen probleem en weet ik zeker dat ze gekoeld worden. De HCE80's schakelen netjes tussen koelen en verwarmen op basis van signaal van WP.
2 weken geleden kon ik het niet laten om eens de BDR91T te proberen (had ik nog 2 van liggen) om te kijken of deze langere runs zou maken. De HCE80 heeft best wel eens heel korte runs, waardoor deze als stoppen als de actuators net open staan.
Mijn ervaring na 2 weken was dat de BDR91T en HCE80 (veel) te a-synchroon lopen. Blijkt ook wel uit andere topics hier op tweakers en op andere forums. Pomp blijft te vaak lopen terwijl de kleppen van de HCE80 al dicht staan. Uit voorzorg had ik van 1 zone de kleppen afgehaald, zodat de pomp zijn druk wel kwijt kon. Inmiddels de pomp van de vloerverwarming weer op de HCE80 aangesloten.
Volgens mij las ik in een post van een ander topic dat Honeywell adviseert bij een HCC100 om de pomp daarop aan te sluiten als je 'uitsluitend' met 1 of meer HCC100's je hele huis verwarmd.
https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2232732/0
Ik snap uiteraard dat als je aanvullende zonekleppen en/of radiatorenthermostaten met servomotor hebt dat je dan een BDR91(T) wilt gebruiken. Maar wellicht dat een zoneklep wel te koppelen als een actuator op een of andere manier.
Afgelopen weekend heb ik 3 actuators van Honeywell vervangen door Watts 22CX actuator. Zoals eerder in dit topic door een mede tweaker beschreven is dit een verademing. 75 sec openingstijd. Daarnaast sluit deze de zone van de verdeler geheel af. Dat is bij mijn Magnum verdeler blijkbaar een probleem met die van Honeywell. Daar blijft gewoon wat water doorstromen.
Eerdaags ga ik dus alle andere 21 actuators vervangen.
Aanvullend nog even wat info over actuators.
MT4-230-NC (versie die vaak met HCE80 werd verkocht/gecombineerd)
https://digitalassets.res...19/mt-pd-en0b0490ge51.pdf
MT4-230-NC-HCC (versie die ontwikkeld is voor de HCC100)
https://digitalassets.res...c-hcd-pd-en0b0490nl84.pdf
De 4 in MT4 staat voor 4 mm 'stroke'. Dat is de 'pen' van de verdeler die wordt ingedrukt.
In beide documenten staat dat de volledige klepslag 'maar' 2,5mm is. Dus hij sluit gewoon niet volledig. Geen idee of dit een bewuste keuze is van Honeywell, volgens mij niet heel efficiënt voor zoneregeling om bewust beperkt water door de groep te laten lopen.
Van de Watts 22CX heb ik nu 3 actuators. Waarschijnlijk binnenkort de rest vervangen.
Er is ook nog een Watts 22CX5 versie (is hier eerder genoemd in een reactie). Deze mag dan 5 seconden sneller openen dan de 22CX, maar het wezenlijke verschil is de klepslag van 5mm ipv 3,5mm voor. Zie ook de documentatie. Ik kan echter nergens de 22CX5 online te koop vinden.
https://www.watts.eu/nl/t...et/manifolds-heating/3146
Vooralsnog lijkt het erop dat de 22CX de verdeler volledig opent. Dit hou ik de komende tijd nog even in de gaten door als de actuator volledig is geopend, deze er op dat moment af te draaien en kijken op de flowmeter of het aantal liters toeneemt. Op dit moment lijkt het nog goed te gaan.
Ik heb nog getwijfeld om Magnum actuators (MW-A W80003) te kopen (aangezien ik Magnum vloerverdelers heb. De hebben echter een net zo trage openingstijd als de Honeywells. Wel kun je ze met een knop bovenop de actuator handmatig bedienen.
Lopen jullie hier ook tegenaan? De niet volledig sluitende Honeywell actuatoren? En vinden jullie dit een voor- of nadeel?
Ben wel benieuwd naar ervaringen van andere actuatoren dan die van Honeywell aansluiten op de HCE80 of HCC100.
MT4-230-NC (versie die vaak met HCE80 werd verkocht/gecombineerd)
https://digitalassets.res...19/mt-pd-en0b0490ge51.pdf
MT4-230-NC-HCC (versie die ontwikkeld is voor de HCC100)
https://digitalassets.res...c-hcd-pd-en0b0490nl84.pdf
De 4 in MT4 staat voor 4 mm 'stroke'. Dat is de 'pen' van de verdeler die wordt ingedrukt.
In beide documenten staat dat de volledige klepslag 'maar' 2,5mm is. Dus hij sluit gewoon niet volledig. Geen idee of dit een bewuste keuze is van Honeywell, volgens mij niet heel efficiënt voor zoneregeling om bewust beperkt water door de groep te laten lopen.
Van de Watts 22CX heb ik nu 3 actuators. Waarschijnlijk binnenkort de rest vervangen.
Er is ook nog een Watts 22CX5 versie (is hier eerder genoemd in een reactie). Deze mag dan 5 seconden sneller openen dan de 22CX, maar het wezenlijke verschil is de klepslag van 5mm ipv 3,5mm voor. Zie ook de documentatie. Ik kan echter nergens de 22CX5 online te koop vinden.
https://www.watts.eu/nl/t...et/manifolds-heating/3146
Vooralsnog lijkt het erop dat de 22CX de verdeler volledig opent. Dit hou ik de komende tijd nog even in de gaten door als de actuator volledig is geopend, deze er op dat moment af te draaien en kijken op de flowmeter of het aantal liters toeneemt. Op dit moment lijkt het nog goed te gaan.
Ik heb nog getwijfeld om Magnum actuators (MW-A W80003) te kopen (aangezien ik Magnum vloerverdelers heb. De hebben echter een net zo trage openingstijd als de Honeywells. Wel kun je ze met een knop bovenop de actuator handmatig bedienen.
Lopen jullie hier ook tegenaan? De niet volledig sluitende Honeywell actuatoren? En vinden jullie dit een voor- of nadeel?
Ben wel benieuwd naar ervaringen van andere actuatoren dan die van Honeywell aansluiten op de HCE80 of HCC100.
Als een MT4 niet sluit komt dat meestal door de combinatie van klep en MT4, het zou namelijk wel moeten sluiten.
Even een bijkomend vraagje tussendoor: Waaraan kan ik (in een bestaande installatie) zien of vv-buizen van het zuurstofdoorlatende type zijn of niet?
Vrienden hebben een huis gekocht waarbij het buizenstelsel onder de ketel een hoog fröbelgehalte hebben met 3 verdelers (2x pomploos, 1x met pomp) waarvan er ook nog eens twee voor elkaar gemonteerd zijn. Dat willen we gaan verbeteren en vervangen, mede vanwege roestvorming en andere (sporen van) lekkage.
Maar beginvraag is of er zuurstofdoorlatende buis is gebruikt.
Edit
Vraag verplaatst naar een vv-topic.
Vrienden hebben een huis gekocht waarbij het buizenstelsel onder de ketel een hoog fröbelgehalte hebben met 3 verdelers (2x pomploos, 1x met pomp) waarvan er ook nog eens twee voor elkaar gemonteerd zijn. Dat willen we gaan verbeteren en vervangen, mede vanwege roestvorming en andere (sporen van) lekkage.
Maar beginvraag is of er zuurstofdoorlatende buis is gebruikt.
Edit
Vraag verplaatst naar een vv-topic.
[ Voor 49% gewijzigd door Hippe Lip op 08-02-2026 12:50 ]
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@Hippe Lip Ik zou die vraag even in een eigen of algemeen VV topic vragen. Buiten dat ik ook geen link zie met evohome. Mijn eigen ervaring is dat de slangen zwart of donker grijs zijn maar er zijn mogelijk meer variaties.
@DukeBox
Ik heb gezocht naar een algemeen vv-topic maar niet gevonden. Ken jij er eentje?
Ik heb gezocht naar een algemeen vv-topic maar niet gevonden. Ken jij er eentje?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Algemeen (vloer)verwarming setup topicHippe Lip schreef op zaterdag 7 februari 2026 @ 09:07:
@DukeBox
Ik heb gezocht naar een algemeen vv-topic maar niet gevonden. Ken jij er eentje?
@arpeggio
Dank je!
Maar dan toch hier bij de kenners en specialisten (
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
weten jullie of een opentherm aansturing van de cv ketel kan icm aan/uit zonekleppen? Dus blijven de zonekleppen dan aan zolang er in die zone warmtevraag is? Ik lees hier best wel wat tegenstrijdige meningen over.
Volgens mij is de vraag of Honeywell dat a) ondersteund en b) dat op je juiste manier heeft geïmplementeerd. Aangezien er diverse software versies zijn, zullen er verschillende ervaringen zijn.
Gezien mijn ervaringen met Evome in combinatie met de HCE80 en HCC100 heb ik het opgegeven om Honeywell aan te spreken op een juiste werking.
Gezien mijn ervaringen met Evome in combinatie met de HCE80 en HCC100 heb ik het opgegeven om Honeywell aan te spreken op een juiste werking.
[ Voor 27% gewijzigd door Meteen op 14-05-2026 23:48 ]
Ik heb het allebei gehad, ben gewisseld van OpenTherm naar aan/uit omdat dat geadviseerd wordt icm zonekleppen, merk eerlijk gezegd niet heel veel verschil. Is misschien ook wel anders per ketel.REDN4S schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 14:09:
weten jullie of een opentherm aansturing van de cv ketel kan icm aan/uit zonekleppen? Dus blijven de zonekleppen dan aan zolang er in die zone warmtevraag is? Ik lees hier best wel wat tegenstrijdige meningen over.
Ik heb een vloerverwarming met een open/dicht zoneklep die aangestuurd word met de draadloze relaismodule van honeywell, en een warmtepomp die aangestuurd word met de draadloze warmtepompmodule van honeywell.
De vloerverwarmingsklep houdt geen rekening met het feit dat er een warmtepomp in het systeem zit (die graag continue afgifte wil op lage temperatuur). De klep word gewoon telkens open/dicht gestuurd in een soort hele langzame PWM - wat funest is voor de efficientie van de warmtepomp natuurlijk.
Dus mijn vermoeden is dat honeywell daar met opentherm verder ook niet over nagedacht heeft.
Ik heb dit aan mijn kant trouwens als workaround opgelost door een tijdsrelais tussen de VVW klep en het relais van honeywell te zetten. Niet super, maar werkt redelijk.
Wil eigenlijk nog eens met home assistant een mooiere oplossing maken, maar het honeywell systeem werkt via een vreemde radio oplossing waar je dan weer allemaal speciale dongeltjes en software voor moet draaien dus zo ver ben ik nog niet.
De vloerverwarmingsklep houdt geen rekening met het feit dat er een warmtepomp in het systeem zit (die graag continue afgifte wil op lage temperatuur). De klep word gewoon telkens open/dicht gestuurd in een soort hele langzame PWM - wat funest is voor de efficientie van de warmtepomp natuurlijk.
Dus mijn vermoeden is dat honeywell daar met opentherm verder ook niet over nagedacht heeft.
Ik heb dit aan mijn kant trouwens als workaround opgelost door een tijdsrelais tussen de VVW klep en het relais van honeywell te zetten. Niet super, maar werkt redelijk.
Wil eigenlijk nog eens met home assistant een mooiere oplossing maken, maar het honeywell systeem werkt via een vreemde radio oplossing waar je dan weer allemaal speciale dongeltjes en software voor moet draaien dus zo ver ben ik nog niet.
[ Voor 25% gewijzigd door jaapzb op 15-05-2026 11:22 ]
Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2
Bedankt voor jullie reacties, ik heb meerdere zonekleppen dus dat zou dan wel ingewikkeld worden. Terwijl het nu met volledig aan/uit wel werkt en de kleppen synchroon lopen. Eigenlijk best gek dat Honeywell hier zo slecht in stuurt, lijkt mij niet heel moeilijk om kleppen synchroon te laten lopen met de warmtevraag…
Ja mijn situatie zou ook opgelost zijn door if warmtevraag > 0: klep_open()
Maarja bij honeywell snappen ze blijkbaar nog niet helemaal hoe warmtepompen werken
Maarja bij honeywell snappen ze blijkbaar nog niet helemaal hoe warmtepompen werken
Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2
Dat is niet het punt. Honeywell heeft evohome ontworpen vóór de WP-tijd; oorspronkelijk dus voor gebruik met een gewone gasketel.jaapzb schreef op vrijdag 15 mei 2026 @ 12:35:
Ja mijn situatie zou ook opgelost zijn door if warmtevraag > 0: klep_open()
Maarja bij honeywell snappen ze blijkbaar nog niet helemaal hoe warmtepompen werken
Later is de WP erbij gekomen, maar dat werd inderdaad geknutsel en werkt met nogal wat haken en ogen, of zullen we het ‘eigenschappen’ noemen?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Nou, dat is wel mijn punt.Hippe Lip schreef op vrijdag 15 mei 2026 @ 17:03:
[...]
Dat is niet het punt. Honeywell heeft evohome ontworpen vóór de WP-tijd; oorspronkelijk dus voor gebruik met een gewone gasketel.
Later is de WP erbij gekomen, maar dat werd inderdaad geknutsel en werkt met nogal wat haken en ogen, of zullen we het ‘eigenschappen’ noemen?
Ze hebben gewoon een "warmtepomp relais" toegevoegd aan hun systeem, die wel werkt zoals je zou verwachten. De rest van het systeem hebben ze er echter niet op aangepast. Dus ja dan zit je met een half werkend systeem. Natuurlijk wat hyperbolisch van mij om te zeggen dat honeywell niet snapt hoe warmtepompen werken. Maar ze voegen halfbakken ondersteuning toe aan een bestaand systeem terwijl het maar 1 ding extra had hoeven doen om wel goed te werken...
Wat ze waarschijnlijk eigenlijk willen is dat je die zoneklep in mijn situatie niet gebruikt en gewoon hun dure oplossing neemt waarbij je op elk vloerverwarmingslusje een motortje moet. Kunnen ze meer spul verkopen
Bosch Compress 7400i 7kW (2023) - 16x 395Wp JASolar met SolarEdge SE8K omvormer (2022) - Kia e-Niro DynamicLine (MY2020) - Zaptec Go 2
@jaapzb We hebben het over hetzelfde.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Ik krijg binnenkort een Thermia Calibra Eco Cool 12 BW(grondwarmte pomp met passieve koeling, 100L buffervat en secundaire pomp. Afgifte: beneden vloerverwarming als één zone (VC8615 + BDR91A), boven 6 convectoren met HR92’s. Evohome ATC928G3000.
Ik zie twee opties in fora voorbijkomen:
Ik heb gebeld en gemaild met Resideo, die willen niet verder helpen en sturen naar installateur maar mijn huidige evohome installateur is een aardige vent maar heeft nog niet Evohome met WMP gedaan. En mijn nieuwe wmp installateur heeft optie 1 nooit werkend gekregen maar is ook niet duidelijk waarom niet.
Ik zou het liefst optimaal willen maar aan de andere kant is evohome ook niet altijd heel betrouwbaar dus wil ik niet dat hij de wmp efficientie in de war schopt.
Ik zie twee opties in fora voorbijkomen:
- Officiële Heat/Cool-modus: Evohome omschakelen naar koelen, waarschijnlijk met BDR91T(’s), zodat zones op basis van koelsetpoints geregeld worden.
- Evohome in verwarmingsmodus houden: Thermia regelt zelfstandig verwarmen/koelen en buffertemperatuur. In de zomer HR92’s/VV openen door tijdelijk een hoge setpoint (bv. 35°C) te vragen en sluiten door setpoint onder kamertemperatuur te zetten. Eventueel secundaire pomp via BDR91A. En wellicht Home assistant gebruiken om de setpoint zo in te stellen dat er gekoeld word of dat koelen stopt.
Ik heb gebeld en gemaild met Resideo, die willen niet verder helpen en sturen naar installateur maar mijn huidige evohome installateur is een aardige vent maar heeft nog niet Evohome met WMP gedaan. En mijn nieuwe wmp installateur heeft optie 1 nooit werkend gekregen maar is ook niet duidelijk waarom niet.
Ik zou het liefst optimaal willen maar aan de andere kant is evohome ook niet altijd heel betrouwbaar dus wil ik niet dat hij de wmp efficientie in de war schopt.
[ Voor 4% gewijzigd door Shalin op 03-09-2026 10:02 ]
In de evo home zet ik alles op koelen met Target 20 graden. Die zet dan alle kleppen open, als je away aanzet, dan verhoogt hij target naar 30 graden en sluiten alle kleppen.
Voor mij werkt dit dus prima als intended. Mijn warmtepomp bepaalt zelf wanneer hij koud water aanmaakt.
In praktijk betekent dit wel dat dat de kleppen eigenlijk altijd open staan er dus altijd gepompt wordt, immers de target van 20 graden wordt nooit gehaald in mijn huis, ook nu nog niet. Dat is over 4 weken natuurlijk anders maar dan schakel ik evo weer naar verwarmen. Ik heb overigens mijn HCC100 wel apart via admin app ook naar continu koelen gezet. 2x per jaar moet ik dus 2 devices omzetten.
Voor mij werkt dit dus prima als intended. Mijn warmtepomp bepaalt zelf wanneer hij koud water aanmaakt.
In praktijk betekent dit wel dat dat de kleppen eigenlijk altijd open staan er dus altijd gepompt wordt, immers de target van 20 graden wordt nooit gehaald in mijn huis, ook nu nog niet. Dat is over 4 weken natuurlijk anders maar dan schakel ik evo weer naar verwarmen. Ik heb overigens mijn HCC100 wel apart via admin app ook naar continu koelen gezet. 2x per jaar moet ik dus 2 devices omzetten.
@Shalin Ik zet in de zomer al mijn Evohome zones op 35°C. Dat werkt prima. Ik heb alleen radiatoren met HR92’s erop. Ik stuur mijn WP afzonderlijk aan van Evohome anders zijn de runs veel te kort.
[ Voor 24% gewijzigd door RichieB op 02-09-2026 19:43 ]
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
@RichieB Hoe stuur jij je WMP dan afzonderlijk van Evohome aan? Bepaalt de WP volledig zelfstandig op basis van de stooklijn wanneer hij draait, en gebruikt Evohome alleen de HR92’s als naregeling? En stuurt Evohome bij jou nog een secundaire pomp aan?
@menn0 interessant. Hoe schakel je Evohome zelf naar koelmodus: gewoon handmatig 2x per jaar, of via een BDR91T gekoppeld aan je warmtepomp? En wie stuurt bij jou de circulatiepomp aan?
De evohome kan je via het setup menu omschakelen naar koelen. Dat doe ik inderdaad handmatig 2x per jaar (1x aan 1x uit). Tijdelijk uit kan altijd via vakantie / away mode.Shalin schreef op donderdag 3 september 2026 @ 09:55:
@menn0 interessant. Hoe schakel je Evohome zelf naar koelmodus: gewoon handmatig 2x per jaar, of via een BDR91T gekoppeld aan je warmtepomp? En wie stuurt bij jou de circulatiepomp aan?
Mijn setup, wat vaker voorkomt kent eigenlijk twee cirkels. 1 cirkel is aansturing van warmtepomp Enviline, en dat doet hij helemaal zelf, de 2e cirkel is na-regeling wanneer en hoelang kleppen open op basis van thermostaten input, dat doet de Evohome. De brug hiertussen in de Buderus pomp. Als die drukverschil voelt door een openent klepje gaat het water stromen. Ik heb in mijn setup 2x een BDR91T voor 2 verdiepingen die in zijn geheel altijd aan gaan, en een HCC100 voor 2 verdiepingen waar op kamer niveau nageregelt kan worden.
De linkin pin is dus de Buderus. Die loopt opdat druk verschil.
Ik doe hetzelfde, ik gebruik in de zomer het speciale dag programma waarbij ik de zone's die ik wil laten koelen naar 35 °C warmtevraag zet. in HA heb ik een automatisering die bij die vraag de WP in koelbedrijf zet.
Panasonic J 7kW WP, boiler & HeishaMon, 6022 Wp PV, Enphase+MT GW, SOLAX SK-SU3000E 13kWh BESS, ITHO Qualityflow WTW, Elvi Smart Charging+ laadpunt, IONIQ5 84kWh PE MY26, gasloos '23
@Shalin Mij WP draait volledig weer gestuurd (WAR). De stooklijn wordt verhoogd als de buitentemperatuur daalt. In het voor- en naseizoen zet in hem aan en uit met een tijdschema. Zodra het echt koud wordt (<10 °C overdag buiten) zet ik hem continue aan. Ik heb alleen een secundaire pomp voor een klein stukje vloerverwarming. Die moet ik er nog een keer uithalen want die voegt nu niets meer toe.
[ Voor 21% gewijzigd door RichieB op 03-09-2026 15:41 ]
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Slim dat je even tagt
Ik heb ervoor gekozen om de in mijn ogen meest intuiteve en gebruiksvriendelijke manier te kiezen. Dat is het handmatig op de Honeywel Evohome omschakelen naar de koel of verwarm modus. Dat doe je 2 keer per jaar, dus is prima te doen.
Voordeel is dat de ruimtethermostaten gewoon op de juiste doeltemperatuur blijven staan. Verder volgt de Honewel Evohome dan ook meteen een apart in te stellen (tijd)schema voor het koelen en je kan er meteen voor zorgen dat de badkamer nietwordt gekoeld.
WP: Remeha Elga Ace 6kW. PV: 14 x 310 wp Suntech + 10 x 380 wp Q-Cells, micro omvormers IQ7 & IQ7+ Enphase.
Ik heb inmiddels besloten Evohome niet in koelmodus te gebruiken. De warmtepomp (Thermia Calibra Eco Cool) regelt zelf verwarmen/koelen. In de zomer zet ik de gewenste Evohome-zones op 35°C zodat de HR92’s/zoneklep openstaan( al dan niet met Home Assistant). De installateur en ervaringen hier op het forum geven me geen prettig gevoel.
Ik krijg een 100L buffervat met secundaire circulatiepomp. Die secundaire pomp wordt op de centrale Evohome-warmtevraag geschakeld.
Mijn huidige gasketel wordt daarvoor nu aangestuurd door een BDR91A1000. Die kan straks worden hergebruikt voor alleen de secundaire pomp.
Zouden jullie daarvoor de bestaande BDR91A1000 houden, of toch vervangen door een BDR91T1004?
De BDR91T kan op 1 schakeling/uur worden ingesteld, maar is dat überhaupt wenselijk voor alleen een circulatiepomp? Of reageert de secundaire pomp dan juist onnodig traag op zonevraag?
Ervaringen met BDR91A/BDR91T voor alleen een secundaire pomp achter een buffer zijn welkom.
Dank je voor de input @fmb @RichieB @blb4 @menn0
Ik krijg een 100L buffervat met secundaire circulatiepomp. Die secundaire pomp wordt op de centrale Evohome-warmtevraag geschakeld.
Mijn huidige gasketel wordt daarvoor nu aangestuurd door een BDR91A1000. Die kan straks worden hergebruikt voor alleen de secundaire pomp.
Zouden jullie daarvoor de bestaande BDR91A1000 houden, of toch vervangen door een BDR91T1004?
De BDR91T kan op 1 schakeling/uur worden ingesteld, maar is dat überhaupt wenselijk voor alleen een circulatiepomp? Of reageert de secundaire pomp dan juist onnodig traag op zonevraag?
Ervaringen met BDR91A/BDR91T voor alleen een secundaire pomp achter een buffer zijn welkom.
Dank je voor de input @fmb @RichieB @blb4 @menn0
@Shalin
Essentieel in je vraag is hoe je verwarmt. Alleen vloerverwarming, alleen radiatoren (en wat voor radiatoren dan) of een mix (hoe, wat, waar)?
Essentieel in je vraag is hoe je verwarmt. Alleen vloerverwarming, alleen radiatoren (en wat voor radiatoren dan) of een mix (hoe, wat, waar)?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Ik heb geprobeerd het antwoord te vinden in deze thread, maar is helaas niet gelukt. Ik probeer mijn situatie zo goed mogelijk te beschrijven:
Intergas Xtreme + Evohome ATC928G3000 + R8810 OpenTherm + HR92’s boven. Beneden één vloerverwarmingsverdeler die permanent hydraulisch open staat en zelf de aanvoertemperatuur begrenst.
Ik wil de ATC928 in de woonkamer als temperatuurvoeler/warmtevraag voor de vloerverwarming gebruiken, zonder BDR91 of zoneklep, terwijl de HR92’s boven afzonderlijke Evohome-zones blijven.
Zodra ik via de guided setup de ATC928 als woonkamerthermostaat met R8810/OpenTherm configureer, lijkt Evohome echter in single-zone modus terecht te komen en kan ik geen extra HR92-zones toevoegen.
Is er een ondersteunde manier om:
Intergas Xtreme + Evohome ATC928G3000 + R8810 OpenTherm + HR92’s boven. Beneden één vloerverwarmingsverdeler die permanent hydraulisch open staat en zelf de aanvoertemperatuur begrenst.
Ik wil de ATC928 in de woonkamer als temperatuurvoeler/warmtevraag voor de vloerverwarming gebruiken, zonder BDR91 of zoneklep, terwijl de HR92’s boven afzonderlijke Evohome-zones blijven.
Zodra ik via de guided setup de ATC928 als woonkamerthermostaat met R8810/OpenTherm configureer, lijkt Evohome echter in single-zone modus terecht te komen en kan ik geen extra HR92-zones toevoegen.
Is er een ondersteunde manier om:
- ATC928 als woonkamer-sensor te laten fungeren,
- die zone alleen ketelvraag via de centrale R8810 te laten genereren,
- géén actuator/zoneklep voor de vloerverwarming te gebruiken,
- en daarnaast HR92-zones te behouden?
@Hippe Lip Wij hebben beneden vloerverwarming en boven convectoren 6 stuks.
Heb je daar ervaring/informatie over?
Heb je daar ervaring/informatie over?
@Shalin
Ik heb door het hele huis vloerverwarming en aanvankelijk had ik ook alles op de zoneregeling staan, waarbij de circulatiepomp van het secundaire circuit geschakeld werd door evohome, zoals jij beschrijft. En een buffervat van 100 liter tussen WP en het huis.
Een jaar geleden heb ik het een beetje aangepast. Het buffervat heb ik overbrugd en alle zones beneden (woonkamer) staan nu permanent open. Die vormen samen het buffervat. Voor de overige zones blijft evohome de boel aansturen.
De WP draait nu weersafhankelijk, wat betekent dat er geen kamerthermostaat meer is. Dat was eventjes inregelen, maar werkt daarna prima en weer iets zuiniger.
Tip voor het inregelen van een weersafhankelijk systeem:
1. In het najaar als er weinig gestookt wordt regel je de voet van de grafiek; dat is de verticale verschuiving.
2. Als het echt koud is regel je de hellingshoek en blijf je vooral van die verticale verschuiving af!
Na de eerste koude periode heb je je stooklijn gevonden en moet het goed werken.
Heb je daar wat aan?
Ik heb door het hele huis vloerverwarming en aanvankelijk had ik ook alles op de zoneregeling staan, waarbij de circulatiepomp van het secundaire circuit geschakeld werd door evohome, zoals jij beschrijft. En een buffervat van 100 liter tussen WP en het huis.
Een jaar geleden heb ik het een beetje aangepast. Het buffervat heb ik overbrugd en alle zones beneden (woonkamer) staan nu permanent open. Die vormen samen het buffervat. Voor de overige zones blijft evohome de boel aansturen.
De WP draait nu weersafhankelijk, wat betekent dat er geen kamerthermostaat meer is. Dat was eventjes inregelen, maar werkt daarna prima en weer iets zuiniger.
Tip voor het inregelen van een weersafhankelijk systeem:
1. In het najaar als er weinig gestookt wordt regel je de voet van de grafiek; dat is de verticale verschuiving.
2. Als het echt koud is regel je de hellingshoek en blijf je vooral van die verticale verschuiving af!
Na de eerste koude periode heb je je stooklijn gevonden en moet het goed werken.
Heb je daar wat aan?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@Shalin
zelf zou ik niet de 1000 icm met een warmtepomp gebruiken. Of het nou op de pomp is of direct aangestuurd. Je zult in beide gevallen veel schakelingen krijgen. De 1004 kan dat beter opvangen, maar zelfs dat vind ik nog te matig en heb ik zelf opgelost door een vertragingsrelais er tussen te plaatsen.
Ook ik gebruik koelen en verwarmen en gebruik daarvoor een losse module. Later is mijn badkamer verbouwt en is er vloerverwarming geplaatst. In de aanvoerleiding is een koelstop geplaatst samen met een drukonafhankelijk ventiel met voorinstelling. In eerste instantie wilde ik hier een hr92 knop opzetten met een losse voeler, maar dit bleek niet eens nodig. Hij draait altijd mee en koelt niet door de koelstop.
zelf zou ik niet de 1000 icm met een warmtepomp gebruiken. Of het nou op de pomp is of direct aangestuurd. Je zult in beide gevallen veel schakelingen krijgen. De 1004 kan dat beter opvangen, maar zelfs dat vind ik nog te matig en heb ik zelf opgelost door een vertragingsrelais er tussen te plaatsen.
Ook ik gebruik koelen en verwarmen en gebruik daarvoor een losse module. Later is mijn badkamer verbouwt en is er vloerverwarming geplaatst. In de aanvoerleiding is een koelstop geplaatst samen met een drukonafhankelijk ventiel met voorinstelling. In eerste instantie wilde ik hier een hr92 knop opzetten met een losse voeler, maar dit bleek niet eens nodig. Hij draait altijd mee en koelt niet door de koelstop.
Het is met een warmtepomp echt even omdenken. Je wil gewoon dat die zo lang mogelijk draait. Evohome schakelt te vaak aan/uit, ook met de speciale warmtepomp stand. Beter draai je weersafhankelijk en laat je de warmtepomp afslaan als de retour temperatuur te hoog wordt (dat gaat vanzelf). In het voor- en naseizoen kan je via de ingebouwde tijdsklok voorkomen dat hij ‘s nachts aanslaat. In de winter laat je hem 24x7 draaien. Aansturen met Evohome raad ik echt af. Ik gebruik Evohome alleen nog om de zones die kouder mogen blijven te sturen.
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Hallo allen,
Nadat we 2 jaar geleden in ons klushuis van 1972 vloerverwarming hebben aangelegd op de beneden verdieping ben ik er nu toch achter gekomen dat er nog veel winst te behalen valt qua gasverbuik in de aansturing van de CV ketel.
Mijn huidige installatie: een Remeha tzerra ace 39w c5 die aangestuurt wordt door een oude draadloze honeywell aan/uit klok thermostaat. de benedenverdieping heeft vloerverwarming verdeelt over 8 groepen. de eerste en tweede verdieping hebben nog radiatoren waarvan er een aantal niet open staan.
Ik heb voor aankomende winter heel wat parameters van mijn ketel aangepast waardoor ik verwacht al een lager verbruik te hebben, maar ik denk dat daar dus nog meer winst te behalen valt door bijvoorbeeld gebruik te maken van een honeywell evohome systeem. ook omdat ik nergens meer de 2 aansturingsdraadjes heb liggen moet ik een draadloos(dus ook niet aan de muur gemonteerde ) thermostaat hebben.
Ik hoef de vloerverwarming niet apart per zone aan te sturen, omdat het toch allemaal in dezelfde ruimte zit en ik dat allemaal gelijk verwarmt wil hebben. mijn gedachte was dat ik daar dan de evohome thermostaat gebruik voor die zone.
nu mijn vraag:
is de evohome in combinatie met de open therm aansturing en 4 radiatorenknoppen hiervoor een goede keuze?
als er meer informatie benodigd is hoor ik het graag.
alvast bedankt voor de hulp.
Nadat we 2 jaar geleden in ons klushuis van 1972 vloerverwarming hebben aangelegd op de beneden verdieping ben ik er nu toch achter gekomen dat er nog veel winst te behalen valt qua gasverbuik in de aansturing van de CV ketel.
Mijn huidige installatie: een Remeha tzerra ace 39w c5 die aangestuurt wordt door een oude draadloze honeywell aan/uit klok thermostaat. de benedenverdieping heeft vloerverwarming verdeelt over 8 groepen. de eerste en tweede verdieping hebben nog radiatoren waarvan er een aantal niet open staan.
Ik heb voor aankomende winter heel wat parameters van mijn ketel aangepast waardoor ik verwacht al een lager verbruik te hebben, maar ik denk dat daar dus nog meer winst te behalen valt door bijvoorbeeld gebruik te maken van een honeywell evohome systeem. ook omdat ik nergens meer de 2 aansturingsdraadjes heb liggen moet ik een draadloos(dus ook niet aan de muur gemonteerde ) thermostaat hebben.
Ik hoef de vloerverwarming niet apart per zone aan te sturen, omdat het toch allemaal in dezelfde ruimte zit en ik dat allemaal gelijk verwarmt wil hebben. mijn gedachte was dat ik daar dan de evohome thermostaat gebruik voor die zone.
nu mijn vraag:
is de evohome in combinatie met de open therm aansturing en 4 radiatorenknoppen hiervoor een goede keuze?
als er meer informatie benodigd is hoor ik het graag.
alvast bedankt voor de hulp.
In progress: VW kever
Ik ga van een CV ketel over op een warmtepomp van Viessmann, de Vitocal A-200 ie. Daar hoort een Vicare regeling bij (https://www.viessmann.de/de/produkte/steuerung-und-konnektivitaet/vicare-app/komponenten.html) die (zo te zien) ook toegepast kan worden bij ketels en warmtepompen van andere fabrikanten. De radiatorthermostaten sturen niet alleen de temperatuur maar óók de klepstand naar de centrale regeling. Waardoor zelfs “automatische waterzijdig inregelen” mogelijk is. Ben ik eindelijk van mijn EvoHome met HCC100 af, waarbij waterpomp van de vloerverdeler en de ketel niet altijd gelijk aan en uitgingen. (Zie HCC100 met Evohome).
Ben benieuwd hoe Vicare gaat regelen!
Ben benieuwd hoe Vicare gaat regelen!
Ik ben heel benieuwd. Bij mij heeft recent de installateur de opdracht voor het installeren van een warmtepomp geannuleerd, ze durven het niet aan met mijn huidige zoneregeling en zijn er ook niet van overtuigd dat ze het goed ingeregeld krijgen zonder zoneregelingMeteen schreef op dinsdag 20 oktober 2026 @ 09:56:
Ik ga van een CV ketel over op een warmtepomp van Viessmann, de Vitocal A-200 ie. Daar hoort een Vicare regeling bij (https://www.viessmann.de/de/produkte/steuerung-und-konnektivitaet/vicare-app/komponenten.html) die (zo te zien) ook toegepast kan worden bij ketels en warmtepompen van andere fabrikanten. De radiatorthermostaten sturen niet alleen de temperatuur maar óók de klepstand naar de centrale regeling. Waardoor zelfs “automatische waterzijdig inregelen” mogelijk is. Ben ik eindelijk van mijn EvoHome met HCC100 af, waarbij waterpomp van de vloerverdeler en de ketel niet altijd gelijk aan en uitgingen. (Zie HCC100 met Evohome).
Ben benieuwd hoe Vicare gaat regelen!
Installateur van voornamelijk gasketels zeker?Pizzalucht schreef op dinsdag 20 oktober 2026 @ 11:18:
[...]
Ik ben heel benieuwd. Bij mij heeft recent de installateur de opdracht voor het installeren van een warmtepomp geannuleerd, ze durven het niet aan met mijn huidige zoneregeling en zijn er ook niet van overtuigd dat ze het goed ingeregeld krijgen zonder zoneregeling
Ik heb zelf evohome en het werkt bij mij goed. Echter zal ik het mensen niet aanbevelen, het systeem is vrij prijzig en je zult ook een zonneklep moeten in de aanvoer of retour van je vloerverwarmingssysteem. Het systeem is alleen heel bewerkelijk en naar mijn ideeingericht op oude hoge temperatuur aan/uit systemen. Het systeem is niet gericht op lagere temperaturen en laat daardoor bijvoorbeeld kleppen dicht draaien bij warmtevraag. Ook is opentherm niet aan te bevelen icm vloerverwarming.wickedm3n schreef op maandag 19 oktober 2026 @ 18:34:
Hallo allen,
Nadat we 2 jaar geleden in ons klushuis van 1972 vloerverwarming hebben aangelegd op de beneden verdieping ben ik er nu toch achter gekomen dat er nog veel winst te behalen valt qua gasverbuik in de aansturing van de CV ketel.
Mijn huidige installatie: een Remeha tzerra ace 39w c5 die aangestuurt wordt door een oude draadloze honeywell aan/uit klok thermostaat. de benedenverdieping heeft vloerverwarming verdeelt over 8 groepen. de eerste en tweede verdieping hebben nog radiatoren waarvan er een aantal niet open staan.
Ik heb voor aankomende winter heel wat parameters van mijn ketel aangepast waardoor ik verwacht al een lager verbruik te hebben, maar ik denk dat daar dus nog meer winst te behalen valt door bijvoorbeeld gebruik te maken van een honeywell evohome systeem. ook omdat ik nergens meer de 2 aansturingsdraadjes heb liggen moet ik een draadloos(dus ook niet aan de muur gemonteerde ) thermostaat hebben.
Ik hoef de vloerverwarming niet apart per zone aan te sturen, omdat het toch allemaal in dezelfde ruimte zit en ik dat allemaal gelijk verwarmt wil hebben. mijn gedachte was dat ik daar dan de evohome thermostaat gebruik voor die zone.
nu mijn vraag:
is de evohome in combinatie met de open therm aansturing en 4 radiatorenknoppen hiervoor een goede keuze?
als er meer informatie benodigd is hoor ik het graag.
alvast bedankt voor de hulp.
Beste mensen,
ik heb een vraag over een installatie. Heb een tussenwoning en beneden een vloerverwarming en boven 3 slaapkamers en 1 badkamer. Als ik boven warm wil krijgen gaat alles stoken, echter als beneden de thermostaat de temperatuur heeft bereikt dan gooit die alles dicht. Om dit te voorkomen heb Ik afgelopen weekend een evohome systeem gekocht zodat ik een zoneregeling kan installeren. Nu heb ik de radiatorknoppen boven vervangen met slimme thermostaatknoppen. Voor boven en beneden komt er een ketelrelais bdr91. Echter ik lees nu dat ik ook een bypass ventiel moet gaan aansluiten zodat de druk weg kan en storingen kan voorkomen. Nu lees ik op google dat er minimaal een afstand van 6 meter komen. Dat gaat heel lastig omdat de afstand zeer kort is. Wat kunt u mij aanraden? Trouwens een gas cv.
ik heb een vraag over een installatie. Heb een tussenwoning en beneden een vloerverwarming en boven 3 slaapkamers en 1 badkamer. Als ik boven warm wil krijgen gaat alles stoken, echter als beneden de thermostaat de temperatuur heeft bereikt dan gooit die alles dicht. Om dit te voorkomen heb Ik afgelopen weekend een evohome systeem gekocht zodat ik een zoneregeling kan installeren. Nu heb ik de radiatorknoppen boven vervangen met slimme thermostaatknoppen. Voor boven en beneden komt er een ketelrelais bdr91. Echter ik lees nu dat ik ook een bypass ventiel moet gaan aansluiten zodat de druk weg kan en storingen kan voorkomen. Nu lees ik op google dat er minimaal een afstand van 6 meter komen. Dat gaat heel lastig omdat de afstand zeer kort is. Wat kunt u mij aanraden? Trouwens een gas cv.
@bastro1988 je zou de badkamer open kunnen laten (afgeknepen met het retourventiel). Zo heb ik dat in huis met eenzelfde soort opstelling. Die thermostaatknoppen kunnen volgens mij ook niet zo goed tegen vocht.
Je hebt maar 1 BDR91 nodig, tenzij je ketel 2 inputs heeft voor hoge en lage temperatuur. De Intergas Xtreme ondersteunt dat bijvoorbeeld.
Je hebt maar 1 BDR91 nodig, tenzij je ketel 2 inputs heeft voor hoge en lage temperatuur. De Intergas Xtreme ondersteunt dat bijvoorbeeld.
[ Voor 11% gewijzigd door CyBeRSPiN op 20-10-2026 18:01 ]
Bedankt voor deze inzichten, wat ik begrijp is dat je verschillende versies hebt qua aansturing.. dus wel of geen open therm. En ik ben dus juist benieuwd of ik hem zonder die zoneklep kan gebruiken, voor mijn gevoel is hij niet nodig namelijk. Als je hem niet aanbeveelt moet ik mogelijk op zoek naar een ander systeem😓Dashlane schreef op dinsdag 20 oktober 2026 @ 17:08:
[...]
Ik heb zelf evohome en het werkt bij mij goed. Echter zal ik het mensen niet aanbevelen, het systeem is vrij prijzig en je zult ook een zonneklep moeten in de aanvoer of retour van je vloerverwarmingssysteem. Het systeem is alleen heel bewerkelijk en naar mijn ideeingericht op oude hoge temperatuur aan/uit systemen. Het systeem is niet gericht op lagere temperaturen en laat daardoor bijvoorbeeld kleppen dicht draaien bij warmtevraag. Ook is opentherm niet aan te bevelen icm vloerverwarming.
In progress: VW kever
Ja hij kan ook zonder maar dan is het in principe geen zone systeem. Als een radiator vraag heeft dan zal die de vloerverwarming altijd meelopen.wickedm3n schreef op dinsdag 20 oktober 2026 @ 18:37:
[...]
Bedankt voor deze inzichten, wat ik begrijp is dat je verschillende versies hebt qua aansturing.. dus wel of geen open therm. En ik ben dus juist benieuwd of ik hem zonder die zoneklep kan gebruiken, voor mijn gevoel is hij niet nodig namelijk. Als je hem niet aanbeveelt moet ik mogelijk op zoek naar een ander systeem😓
opentherm is in het algemeen geen goede combi met vloerverwarming met mengverdelers. De ketel kan door het mengen een lagere temperatuur krijgen waardoor de aanvoertemperatuur ver kan zakken.
@CyBeRSPiN Ik heb een HR92 in de badkamer hangen, vlak boven de vloer. Die doet het prima. Maar we geven hem geen water.
Panasonic WH-MDC09J3E5, Atlantic Explorer V4 270C, 57x PV 23115 Wp
Nee hoor, richten zich juist op modernere installaties zoals warmtepompen, zonnepanelen en thuisbatterijen.Dashlane schreef op dinsdag 20 oktober 2026 @ 17:04:
[...]
Installateur van voornamelijk gasketels zeker?