Beste tweakers,
De laatste weken ben ik me aan het inlezen over de warmtepompen, de techniek, de ervaringen, de mogelijkheden en niet te vergeten de opbrengsten, of besparingen die ermee te behalen zijn. Zeer mooi.
Daarnaast 'baal' ik er eigenlijk steeds meer van dat wij (ik) er niet echt mee bezig zijn geweest ten tijde van de bouw van ons (nieuwbouw)woning. Deze is vorig jaar oktober opgeleverd en wonen er vanaf december.
Ik zit met een aantal vraagstukken, waar ik zelf mee aan de gang moet maar ook gewoon niet weet wat nu handig/wijsheid is.
Wat specs:
- 2-1 kap 165 m2 woonoppervlakte
- gasgestookte CV en ww op een Intergas Xtreme 36
- Itho Daalderop HRU 300 WTW D-ventilatie
- Beneden volledig vloerverwarming (LTV verdeler)
- Boven 3x Jaga Tempo en badkamer vloerverwarming
- Gasverbruik 2018 jan. tot nu toe 642 m3 (jan. 178, feb.176 en mrt 176 m3)
Op papier gingen we met dit nieuwe huis stappen vooruit t.o.v. het niet-geïsoleerde jaren 70 huis wat we hadden. Ik dacht, we kunnen we wel weer jaren tegenaan, wat natuurlijk ook gewoon zo is, maar zeker (achteraf) wel veel beter kan. Niet zo mee bezig geweest, je denkt aan de vloer, de wanden, welke keuken, en andere WAF zaken...
De potentie voor een L/W warmtepomp is er denk ik zeker wel. Ik zou het alleen willen als niet het hele huis ondersteboven hoeft... We verwachten oktober ons eerste kindje dus een hele verbouwing wordt em simpelweg echt niet.
Zaken waar ik niet uit kom:
- monobloc of binnen- buiten unit (er is voldoende ruimte op t platte dak boven woonkamer/berging, ik neig zelf naar een monobloc i.v.m. DIY)
- wanneer is de subsidie opgedroogd? dit jaar nog doen of zal 2019 of 2020 ook nog op tijd zijn?
- investering wil ik zo laag mogelijk houden, dus alleen warmtepomp voor CV vervanging lijkt mij de beste eerste stap?
- heb een 3 (25A) fasen aansluiting, kies ik dan automatisch voor een 3 fasen WP?
- klopt het dat aantonen van een juiste installatie (foto’s) voldoende is om de subsidie te krijgen?
- te kiezen vermogen WP 5,6,7 kW? Wel / geen buffer? Vloerverwarming is +/- 60 m2 verdeeld over 6 groepen.
- hoe integreer ik de WP op ons bestaande systeem, zonder ingrijpende aanpassingen? (schematisch voorbeeld ziet hieronder).
Alvast bedankt voor t meedenken