Excuses, wall of text incoming. Mensen met geen interesse in hardware geruchten, skip gerust

DevWouter schreef op woensdag 27 maart 2019 @ 10:00:
[...]
Ik kan me niet voorstellen dat Nintendo zijn userbase wilt opsplitsen. Verder zijn er in het verleden zo vaak geruchten over een nieuwe versie en nu opeens zouden er twee varianten in aankomst zijn?
Een versie die overpowered is en een versie waarbij feature gestript worden?
Gezien de Switch zakelijk nog steeds zeer goed verkoopt (ondanks dat we elke 3 maanden geruchten horen over een nieuwere versie) lijkt me dit juist een behoorlijk risico.
Ik ga akkoord dat Switch goed verkoopt en Nintendo deze verkopen gaande zou kunnen houden met een price cut in het derde jaar. Er zijn echter meerdere strategieën die ze hiervoor kunnen volgen.
Los van de geruchten vind ik een revisie logisch om de volgende redenen:
- Tegra X1 is een 20nm SoC. Op een bepaald moment gaat het duurder zijn om die chipset 'as is' te blijven produceren dan om te verhuizen naar een nieuwere chip op een kleiner proc
- Een procedé verkleining heeft behalve een lagere prijs ook een aander voordeel: een lager TDP, dus minder warmteproductie en minder energiekosten voor dezelfde output.
Een goedkopere Switch is op een bepaald moment noodzakelijk om de doelgroep aan te spreken die psychologisch enkel een aankoop zullen doen op een significant lager geprijsd product. Als Nintendo erin slaagt om een kleinere X1 in een feature-stripped Switch steekt, en de dock apart verkoopt als add-on, dan kunnen ze denk ik wel een handheld aan 179-229 euro in de winkel krijgen. Kan interessant zijn om die markt aan te boren.
Aan de andere kant: een pro-model hoeft je markt niet te fragmenteren. Genoeg voorbeelden te vinden bij PS4 Pro, Xbox One X, en in de smartphone markt. Een model dat ~50-100% krachtiger is dan de huidige Tegra X1 chip, kan het core-publiek dat geilt op de framerates en resoluties van games overtuigen om up te graden of toch nog een Switch te kopen. En vergis je niet, momenteel is de Switch-gebruiker nog niet zo casual als op vorige Nintendo-platformen.
De N3DS werd in mijn ogen gereleased om een gebrek van de oude 3DS op te lossen.
Ondanks dat N3DS dat gedaan heeft, ga ik niet akkoord: ik zie de N3DS eerder als een latere SKU om de levensduur van de gehele 3DS lijn een paar jaar uit te rekken, mede omdat WiiU verkopen zo hard tegenvielen.
Magic schreef op woensdag 27 maart 2019 @ 10:05:
[...]
Daar moet dan wel de kanttekening bijgezet worden dat de hardware van de 3DS tijdens de ontwikkeling al verouderd was, en dat er 3,5 jaar tussen de eerste release en de "new" serie zat. Een upgrade naar een Tegra X2 zou misschien kunnen, maar misschien levert dat ook problemen op, aangezien de 4 A53 cores zijn vervangen door 2 Denver2 cores.
Een dergelijke upgrade in CPU is dus niet te verwachten, daarnaast is een grote upgrade in RAM ook onwaarschijnlijk, gezien de geheugenprijzen.
Als de switch wat groter is kunnen ze met een efficiëntere koeling en een grotere accu de Tegra X1 iets harder laten lopen, maar ik weet niet mensen op een grotere, en vooral zwaardere switch zitten te wachten. (ik niet iig).
We weten niet welk pad Nvidia en Nintendo gaan nemen. Je kan heel goed gelijk krijgen, maar het is net zo goed mogelijk dat men een aangepaste fork van Tegra ontwerpt die op bvb de A72/73 draait. Gezien het verkoopsvolume van Switch, valt daar misschien een economisch argument te maken. Bij X1 blijven is ook geen optie tenzij men de SoC herdesigned op een 16, 14 of zelfs 12nm proces.
(Trouwens, de Switch gebruikt enkel de A57 cores van de Tegra)
Het is koffiedik kijken op dat vlak: er zijn mensen die al maanden speculeren over welk upgradepad dat er genomen zou kunnen worden, wat ik voornamelijk daaruit geleerd heb is dat mensen het absoluut niet eens raken
Zelf zie ik iig geen nut van het hybride USP weg te gooien door middel van een grotere, bvb "console"-Switch. Ik denk eerder dat de winst gaat liggen in kleinere, krachtigere chips die opnieuw door Nintendo gedownclocked worden mbt energieverbruik. Vergeet niet dat Tegra X1 ook al twee jaar oud was toen de Switch lanceerde, en ook deze wordt niet op vol vermogen gebruikt.
Anyway dat is allemaal gebakken lucht tot er iets officieels aangekondigd wordt, maar het is wel leuk om er over na te denken.