Kelnarath schreef op woensdag 20 september 2017 @ 22:48:
Ik zelf zit eraan te denken om ook een Xiaomi Mi6 te nemen, ik ben een oud Mi3 gebruiker, deze heb ik vervangen voor een Samsung Galaxy S7 Edge welke ik nog steeds dagelijk gebruik.
Maar toch mis ik elke dag nog mijn Xiaomi

.
Ik vind de looks van de Xiaomi ( Blauwe ) erg mooi, en kwa hardware is het een leuke replacement voor mijn S7 Edge.
Echter... de S7 Edge staat bekend om zijn camera, en ik ben ik ook zeker erg content mee.
Nu heb ik al het nodige zoekwerk gedaan maar ik lees zulke conflicterende berichten.
Het enne moment wordt de Mi6 geprezen om zijn fotos, het andere moment wordt hij met de grond gelijk gemaakt.
Dat de Mi6 niet dezelfde low-light fotos kan maken als de S7 dat snap ik nog, en dit neem ik nog voor lief ( Al moet ik zeggen dat ik ook geen WAUW gevoel heb bij de S7 als het op low light fotos aankomt...beetje verwend door DSLR zullen we maar zeggen).
Maar er zijn ook reviews en gebruikers meningen waar men erg ontevreden is over de prestaties van de camera bij goed/normaal licht.
Ik ben erg benieuwd naar de meningen van de Mi6 bezitters welke al nodige fotos geschoten hebben.
Zouden jullie een S7 (edge) omruilen voor jullie Xiaomi Mi6 als je puur naar de camera kwaliteit keek?
Heb met m'n Mi6 met de standaard en meest recente Global ROM afgelopen weekend voor het eerst uitgebreid kunnen fotograferen. Wat ik als heel prettig ervaar is hoe snel de camera is v.w.b. focussen, en de eenvoud van bediening. Het blijft subjectief, en wat je persoonlijk van een smartphonecamera verwacht, maar na het op een groot scherm bekijken van de foto's die ik had genomen in met name wat minder goed belichte omstandigheden was ik toch een beetje teleurgesteld over m.n. de scherpte.
Onderstaand een aantal (klikbare) sample shots voor je eigen beoordeling. Mits anders vermeld zijn al deze foto's in de 'auto' mode genomen:
Als eerste een foto met een typisch Nederlands tafereel met bewolking, geen HDR gebruikt, maar denk dat dat in dit geval een mooier contrast had opgeleverd:
Spaans landhuis met veel omgevingslicht:
Spaanse begraafplaats met een schaduw/licht situatie:
Deze foto is geschoten in de zgn. HHT modus voor weinig licht, hierover was ik wel verrast hoe scherp ie uiteindelijk is geworden, de Mi6 kan het kennelijk dus wel aan, maar je moet soms ook geluk hebben denk ik, want zeker niet alle foto's bij dit licht waren geweldig scherp.
Foto van een groep mensen met ook hier sterk licht, maar ook lastige schaduwen:
En met name hier een voorbeeld van de onscherpte die ik achteraf pas op m'n computerscherm opmerkte bij foto's met betrekkelijk weinig licht binnen de Sagrada Familia terwijl het toestel in principe tijd genoeg had om een goede focus te krijgen:
En hier nog een voorbeeld daarvan:
Nog een vol belichte situatie buiten de kathedraal, maar met veel kleine details ter beoordeling hoe die uit de verf komen:
En tot slot een macroshot onder matig kunstlicht, moet zeggen dat deze me dan wel weer positief verraste: