AUijtdehaag schreef op woensdag 15 februari 2017 @ 17:43:
[...]
Ik zou altijd IN de waterstroom meten, ivm nauwkeurigheid. Dus niet OP een leiding.
Het voordeel van die speciale kogelkraan, is dat de sensor, direkt IN het water zit.
En wat als je ook het koelen wilt meten? Niet iedere 302 kan daarmee overweg. Gelieve daar ook op te letten bij het aanschaffen.
Wil je m(eter)bus communicatie? Ik zou het niet meer willen missen...
En hoef nooit meer op mijn knieen voor de meter gaan zitten met een stuk papier om iets te noteren.
Ik ben het helemaal met je eens dat je beter IN het water kan meten. Maar daarvoor heb je maar 1 kogelkraan nodig met een doorvoer voor de sensor. De andere 2 kranen die aan de meter zelf zitten heb je volgens mij niet percé nodig en zijn prima te vervangen door een andere koppeling.
Het lijkt mij super om met een RPi de Multical uit te kunnen lezen, maar daarvoor moet weer een €175 kabel aangeschaft worden en dat staat me wat tegen (weet het; hobby mag geen geld kosten...). Als je hier gebruik van wilt maken moet je Multical al een M-bus hebben of je moet een los M-bus kaartje kopen. Deze losse modules zijn niet zo vreselijk duur (€25) en kunnen dus ook prima later toegevoegd worden.
Van het 302 model kan ik 3 verschillende doorgangen vinden;
- Qp 0,6 DN15 met flow: min 0,006 m³/h max 0.6 m³/h
- Qp 1.5 DN15/20 met flow: min 0,015 m³/h max 1.5 m³/h
- Qp 2.5 DN20 met flow: min 0,025 m³/h max 2.5 m³/h
En daarnaast zijn deze 3 versies beschikbaar in (110 mm), 130 mm, (190 mm), met of zonder M-bus of wM-bus en met Direktfühler of Tauchhülsenfühler. Dat laatste is volgens mij nodig om ook koudwater/koeling te kunnen meten. (Multical 302 WMZ = warmte en Multical 302 WMZ/KMZ = warmte en kou).
Niet iedere site heeft alle versies. Deze site heeft in ieder geval een mooi overzicht maar is wel een stuk duurder.
https://www.kernbauer-solutions.at/0/1/0/m/0/x/0/302+wmz
Voor de meeste WP eigenaren zou de Qp 2.5 DN20 het meest geschikt zijn. Dan moet je zelf nog kiezen uit 130mm/190mm lang, wM-bus/M-bus/niets en geschikt voor warm/warm en koud water.