Zo afgelopen week de 100.000 km aangetikt met de Ioniq (inmiddels 102.000 erop). Dus tijd om even terug te blikken hoe de auto dit heeft doorstaan. Allereerst ben ik bijzonder tevreden over de betrouwbaarheid van de drivetrain. Ik heb nog nooit stilgestaan of issues gehad met de aandrijving, behalve 2x met een stekker ontkoppelprobleem en 1x met een lege accu.
Over de accu gesproken, ik heb geen cijfers maar in de praktijk is de accu degradatie niet merkbaar. Ik haal bij 100% lading nu nog steeds zo'n 225 km op de GOM in de zomer, en ongeveer 180 km op de GOM midden in de winter.
De kwaliteit van de stoelen valt mij ook alles mee, die zitten na 100.000 km nog prima en het nep leer van de bekleding ziet er ook nog goed uit. Het enige wat na 20.000 km al op was waren de standaard vloer matten. Ik heb nu de "luxe" vloermatten met koperen Ioniq logo en deze houden het aanzienlijk langer vol. Het enige wat verder nog stuk gegaan is zijn de bevestigingshaken in de kofferbak. Deze zijn jammer genoeg van plastic en niet van metaal waardoor ze bij gebruik gewoon stuk gaan als je eens flink moet remmen en er een meubelstuk mee vastgesjord zit.
Ik kom keurig elke 15.000 km bij de dealer, Peter Ursem in Hoorn, prima mensen daar trouwens. En waar de Ioniq zich als EV echt mee onderscheid zijn de lage onderhoudskosten. De dealer beaamt dit ook maar wel een beetje met een nare nasmaak, zei verdienen immers bijna niks meer op onderhoud.
Na 100.000 km zijn de remblokken en schijven namelijk nog als nieuw, slijtage is vergelijkbaar met 5000 km in een ICE. En verder zijn in die 100.000 km enkel de volgende zaken vervangen:
- 1 setje ruitenwissers voor.
- 1 set "luxe" vloermatten
- 1 interieurfilter
- 2 nieuwe banden
De normale onderhoudsbeurt is enkel visuele controle en bijvullen van de ruiterwisservloeistof

. Al met al is de Ioniq verreweg de goedkoopste auto per km die ik ooit heb gereden zowel qua brandstof als qua onderhoudskosten.