Er zijn natuurlijk nog wel meerdere winkels, en je moet zelf even goed uitzoeken wat je wilt/doet.
B.v. bij sandervunderink.nl hebben ze zo geen standaard draagramen voor keystone's, tenminste niet merk-specifieke draagramen.
Als je die wel wenst te hebben/gebruiken moet je bij een andere shop kijken, maar dan loont het evt. ook om daar andere/meerdere dingen te bestellen.
Ik kijk persoonlijk ook nog wel vaak bij
www.elektrobode.nl (meer voor schakelmateriaal/draagramen en evt. P/K25 of K40 goten als die benodigd zijn, omdat ze wel lengtes van 4m leveren).
En als je groot(ere) verbruiker bent van UTP kan het b.v. ook zin hebben om direct te investeren in 2 rollen van b.v. 305m of 500m, dan kan je b.v. ook de
Amazon Basics Cat6 kabel pakken
Ik wil best eens een lijstje maken/posten, maar dat is verder aan @
josvane om dat op te nemen in de TS of mij toe te voegen aan TS. Of evt. de post te pinnen.
Ja hoor zijn prima keystone's, maar je bent niet persé afgeschermde keystone's etc. nodig hoor als je UTP Cat6 gebruikt.
De reden dat ik in m'n vorige post de afgeschermde versie van het Rutenbeck element link is meer omdat die wat steviger is dan de plastic variant, en daarmee uiteindelijk iets fijner vind werken.
Je kunt b.v. ook
deze of
deze gebruiken.
Oh ja @
deTuinman als je 2 gelijk gekleurde kabels gebruikt (dus 2 dezelfde dozen) markeer voor jezelf even de doos en zet ook telkens even een markering op die kabel (aan begin en eind). Zo kan je makkelijk(er) de kabels uit elkaar houden en weet je uiteindelijk ook dus welke kabel links/rechts (in geval van dubbel bekabeld) is per aansluitpunt.
Mogelijk hebben sommigen het onderstaande plaatje al gezien in
Het (projectmatige) nieuwbouwwoning topic - Deel 3, maar ik post hem hier ook nog even een keer.
Dit is dus zoals te zien is gewoon de kabel aan de trekveer knopen zonder enige trek-kous o.i.d. en mogelijk barst hierover nu een discussie los of het zo wel mag of niet, maar ik heb al flink wat KM's getrokken op deze manier en zijn er ook meerdere netjes van gecertificeerd met een Fluke.
Het is alleen een kwestie van aanvoelen wat je wel en niet doet en niet als een lompe Neanderthaler te werk gaan.
Glijmiddel is je vriend in deze als het lastig(er) gaat
Gebruik in
GEEN enkel geval iets als Dreft/WD40, dit kan mogelijk de mantel van je kabel oplossen en/of het droogt uit in je buizen en het wordt praktisch lijm. Als je ooit wilt/moet vervangen om enige reden ben je dan de LUL.
Ik doe geen uitspraken verder over of Durex (op waterbasis) wel of niet werkt