Welke film(s) heb je laatst gezien en wat vond je? [Deel 28] Vorige deel Overzicht

Pagina: 1 ... 300 301 Laatste
Acties:

  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Die Wannseekonferenz (2022)The Conference (2022)
Tweakers: N/A | IMDb: 7.2 | Genre: Drama, History, War | Runtime: 108 min | MPAA: N/A
Na het kijken van Conspiracy nog wat gelezen over dit onderwerp en ik kwam uit bij Die Wannseekonferenz, een Duitse film uit 2022. De film doet exact hetzelfde als Conspiracy, in realtime de besprekingen tussen de SS, de verschillende ministeries en de bestuurders van de bezette gebieden documenteren. Ik vond het interessant om twee interpretaties van een gebeurtenis naast elkaar te leggen en te kijken hoe ze met dezelfde brondocumentatie een verschillend beeld geven van wat er voorgevallen is.

De toon van deze Duitse film is zeker anders dan de Brits-Amerikaanse productie. Niet verrassend misschien is er minder vuurwerk in de besprekingen waar te nemen; de deelnemers komen zakelijker over en tonen minder emotie. Waar er in Conspiracy bij een aantal deelnemers nog enige sprank van menselijkheid is, mist deze hier. De besprekingen over de methode van de Endlösung spitsen zich toe op hoe ze het psychologisch lijden van de daders kunnen verlichten. Voor zover mogelijk is Die Wannseekonferenz daarmee nog ontnuchterender dan Conspiracy al was.

De acteurs en hun interpretatie van de karakters verschillen natuurlijk ook. Hun stokpaardjes zijn hetzelfde, maar de emoties waarmee ze deze brengen zijn anders. Dat is logisch, er is natuurlijk beperkte informatie beschikbaar over hoe zij in werkelijkheid overkwamen. Je moet dus in het midden laten welke interpretatie de juiste is. Wel vond ik de acteur die Heydrich neerzette, Philipp Hochmair, echt minder interessant overkomen dan Kenneth Branagh. Hij mist de menace die Branagh wel in de rol brengt, en komt bijna joviaal over in zijn karakterisering.

Dit is zeker een goede film en mogelijk een meer accurate reflectie van de Wannseekonferenz dan Conspiracy. Maar, en ik durf het in deze context bijna niet te zeggen, qua entertainment value is die laatste toch echt de betere van de twee om te kijken.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/7.5.png7.5 / 10
Genereer je eigen UBB code review

These are my principles. If you don't like them, I have others.


  • squaddie
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:55
JanW schreef op donderdag 16 april 2026 @ 09:12:
Oei, ik had deze klaar staan om van 't weekend te kijken, maar deze recensie brengt me wel aan 't twijfelen @squaddie. Ratings op IMDb en RottenTomatoes waren best prima.
Kijk als je lekker onderuitgezakt op de bank met verstand op nul wilt genieten van een film dan krijg je denk ik wel een prima film voorgeschoteld en zou ik de film met een 6 tot 6.5 kunnen waarderen.

Het verhaal krijgt zeker in het begin tijd om te ontwikkelen, maar na mate de film vordert dient het verhaal vooral finale te realiseren. Geen shaky cam of 12 verschillende cameras in even veel seconden shots, tempo begint laag en bouwt mooi op naar het einde. Het tempo geeft ook ruimte voor mooi geschoten scenes. Mark Ruffalo is absoluut perfect gecast voor de gespeelde rol en speelt ook met verve. Chris Hemsworth daarintegen leek soms vergeten wat voor karakter zijn personage had en had twee gezichten gedurende de film, maar niet heel erg storend.

Verwacht je echter een serieuze heist film, zoals ik deed, dan komt de film in ruime mate te kort.
Internet Janny schreef op donderdag 16 april 2026 @ 10:09:
[...]

Ik heb een half uurtje gezien en is best okee hoor.
De milion dollar question is uiteraard welk half uur heb je bekeken, het eerste half uur is goed, maar helaas wordt dit niveau niet vastgehouden in de grofweg 2 uur film die daarop volgt.

There are never enough hours in a day, but always too many days before saturday.


  • Dr. Strangelove
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
To Dust (2018)To Dust (2018)
Tweakers: N/A | IMDb: 6.0 | Genre: Comedy, Drama | Runtime: 105 min | MPAA: R
Shmuel (Géza Röhrig), een orthodox joodse man, verliest zijn echtgenote aan kanker. Omdat zijn geloof hem vertelt dat de ziel van zijn vrouw pas vrij is als zij teruggekeerd tot de aarde, wordt hij gevolgd door nachtmerries over de staat van haar lichaam in het graf. Hij zoekt hulp bij biologieleraar Albert (Matthew Broderick) om te begrijpen hoe lang dit gaat duren.

Dit lijkt allemaal wat morbide maar To Dust is, gek genoeg, een grappige en ook ontroerende film over verlies en vriendschap. Shmuel's relatie met zijn kinderen is mooi om te zien, en zijn verdriet is bijna tastbaar. Broderick is in zijn element hier in een rol die vooral komisch is.

Aparte film over een moeilijk onderwerp, met een aanpak die best wat kijkers zal doen huiveren maar mij wel kon bekoren.
Afbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/imdb.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/wikipedia.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/youtube.pngAfbeeldingslocatie: https://www.jeroensomhorst.eu/ubbgenerator/assets/stars/8.png8 / 10
Genereer je eigen UBB code review

These are my principles. If you don't like them, I have others.

Pagina: 1 ... 300 301 Laatste

Let op:
Gebruik bij het schrijven van een review de nieuwe UBB-generator (zoeken op basis van IMDB-nummer) van Webgnome, zo blijft het topic netjes en overzichtelijk.
Dit topic is voor het delen van (grotendeels) spoilerloze recensies. Een post met enkele regeltjes tussen spoiler tags is acceptabel. Een post die voor de helft (of meer) "zwart" is, niet. Alles ertussen is een grijs gebied dat men het liefst vermijdt dus hou "enkele regeltjes in spoilertags" als sociaal maximum aan. Als je in-depth over een film wil discussiëren waarbij spoilers onvermijdelijk zijn, open dan een apart topic specifiek voor die film.