Afgelopen week weer twee mooie koffieapparaatjes gescoord.
-
1 Poccino espresso

Soort elektrische Bialetti.. Ziet er prachtig uit, zet prima koffie. (moet allen nog goed gepoetst worden.)
-
2 Poccino Superiore De Luxe 0825
De machine
Het interieur van de ingebouwde bonenmaler
(voor het schoonmaken..)
Klep/afsluiter die door draaien van het stoompijpje water naar de brouwkop of stoompijpje stuurt. Lijkt niet helemaal goed af te sluiten..
Vandaag begonnen met schoonmaken en testen. Bonenmolen zat helemaal vol met zachte aangekoekte koffie, is nu weer gangbaar en maalt netjes tot fijne espressomaling.
Het op gang krijgen van de pomp was iets meer werk. Water aanzuigen ging niet soepel. Uiteindelijk met een grote injectiespuit water de aanvoerslang gevuld met water, waardoor de pomp er weer echt zin in kreeg.
Temperatuur was prima op orde.
Daarna de uitdaging van het douchescherm. Zat helemaal vol met dikke zwarte koffiedrab. Waren precies 2 gaatjes nog open. Even krabben met een staalspons, uurtje in de azijn & heet water gezet. en met de hand en een speld alle gaatjes 1 voor 1 open geprikt., opnieuw schoonmaken, terug plaatsen en kopje espresso gezet. Resultaat? Hoera, prima espresso.
Nu zijn er nog een paar kleine probleempjes aanwezig:
- De afsluiter/klep die water naar brouwkop of stoompijpje stuurt sluit niet helemaal goed af. (lekt tijdens koffie zetten een beetje stoom (& water))
- De molen: Omdat de molen helemaal vol leek te zitten met plakkende koffie vermoed ik dat de schijven ook vol met oude (ranzige) koffie zitten.
Iemand een goed idee hoe de bonenmolen te demonteren? Ik heb zelf de hopper en hopperhouder verwijderd en met een borsteltje en een sateprikker zo veel mogelijk koffie los gemaakt.

Ik kan de afstelknop losmaken van de bovenste maalschijf (2 schroeven losmaken) Het lukt me dan alleen niet om de maalschijf met de hand verder los te draaien.
Iemand ook enig idee hoe de klep weer goed/beter werkend te krijgen? ontkalken? vervangen? smeren?
Ik kon zelf geen servicemanual voor deze machine vinden. Iemand meer geluk?