DoubleYouPee schreef op woensdag 3 november 2021 @ 20:11:

Ik wil graag betere (filter) koffie dus heb besloten af te stappen van voorgemalen supermarkt koffie (DE/Perla).
Heb al een bonenmaler gekocht (Wilfa Svart Aroma). Nu de bonen nog.
Waar kan ik het beste mijn bonen halen? Er zitten hier wel koffiewinkeltjes zoals Simon Levelt en Kaldi. Is dat verser dan bonen van de supermarkt?
Eventuele tip voor een goede medium roast om mee te beginnen is ook welkom! bedankt
Een en ander hangt ook samen met je preferentie, lichter gebrand, omni gebrand, donker gebrand, hoe donkerder hoe generieker de smaak word, je verliest de zuren, en de zoetjes. je houd meer de chocolade, het hout en donkere smaak noten over, hoe donkerder hoe minder van de eerste twee.
Bij sommige bonen een zegen (let wel mijn persoonlijke mening

), bij veel bonen dood zonde.
Brandzaak brand donker, net als Fascino. De laatste heeft diverse proefpakketten, altijd makkelijk om eens te proberen of iets ervan je smaakpapillen kietelt.
Nou vind ik persoonlijk het verschil bij brandzaak en fascino per boon erg klein, maar goed, N=1 YMMV.
https://misterbarish.nl/koffiebranderijen-in-nederland/
Is een prima bron om te vinden wat er in je buurt zit, een bezoek aan de website laat vaak al snel zien of ze ook brand dagen hebben en dus vers gebrande bonen leveren.
Ik ben zelf een fan van Brute Bonen (1 soort, een melange, maar wel een heel lekkere vind ik), Het Hoofdkwartier diverse soorten, meestal relatief licht gebrand, de Black Betty is een aanrader om eens wat anders te proberen (een klein aandeel robusta geeft het een geheel eigen smaak).
Friedhats heeft goed spul, al kan ik de natural en anaerobe koffiebonen niet uitstaan, de 'funky' smaak die deze alternatieve bonen behandeling geeft ligt mij persoonlijk helemaal niet, gelukkig maar scheelt mij de lust naar 90,-- euro per kg koffiebonen

Tja, verder kijk ik op het Nederlandse koffie forum veel in het onderwerp 'Wat drink ik vandaag (oid)' daar komen veel goede tips voorbij zetten
Ik hoop dat je hier wat mee kunt, en bij de Topic Start staat ook een lijstje branders geloof ik.