SunshineCompany schreef op dinsdag 28 oktober 2014 @ 21:16:
Ze zitten tegenwoordig in de panelen, die optimizers.. bij JA. En dan is 't sowieso goedkoop! Binnenkort nog wel een x wat losse nodig, heb nog flink wat 'restjes' panelen, kun je mooi op een plat dak opmaken in combi met optimizers. Nu nog iemand zo gek weten te vinden dat hij 7 verschillende merken op z'n dak wil..

Misschien heb ik interesse, mits je ze optimaal kunt laten werken voor een goede prijs en aanvullen met meer panelen, zodat ik op 12 of 15 uitkom. Je mag altijd een voorstel doen
Ik heb intussen 2 offerte's liggen, de eerste via zon zoekt dak: 9 panelen a +-3000 euro incl montage.
Zelf dacht ik dat er wel meer op zouden kunnen.
Een ander bedrijf heeft gekeken en komt op 12 panelen uit, of zelfs 15 als ik het dak van de uitbouw meeneem. Ik heb misschien wel schaduwmanagement nodig, omdat ik ook een zonnewarmte collector op het dak heb, die (in de winter vooral) wat schaduw geeft.
Zeker als ik de uitbouw mee zou nemen is dit nodig, aangezien dat dak op sommige momenten in de schaduw komt te liggen.
De prijs van deze offerte was dan naar mijn idee wel weer erg hoog (een dikke 11.000euro) en dat is voor ons helaas geen optie. Ben aan de twijfel of ik het toch zelf ga doen. Of samen met de buren, die ook wel interesse hebben (en de buurman is erg handig en heeft de juiste gereedschappen via zijn bedrijf).
Als ik kijk naar losse pakketen (zonder montage) zou het via zonnemarkt.nl wel interessant zijn.
Dan kom ik, als ik het samen met de buren doe, uit tussen de 3000 en 4000 euro per huis (afhankelijk van type omvormer). Dan hebben we het over 24 panelen, 2 omvormers.
Of misschien nemen we dan meteen de uitbouw mee, als we nog een leuke deal kunnen maken voor totaal 27 panelen. Het gaat om een plat dak overigens, hieronder een schets.
Wellicht als ik samen met de buren doe, kan er per dak een paneel extra bij, door de middenruimte te delen, indien dat toegestaan is.
Edit:
Ideaal zou het een van onderstaande systemen worden, indien de buren mee in zee gaan:
* 27 x 250 Wp panalen.
* Voor 27 panelen: montagemateriaal voor plat dak (landscape)
* SolarEdge SE3500 + 15 x P-300 Power Optimizer (voor mijn huis)
* SolarEdge SE3000 + 12 x P-300 Power Optimizer (voor de buren)
* Benodigde bekabeling
Deze variant indien de prijs hoger is dan we momenteel kwijt kunnen, en dan kunnen we later nog 3 panelen toevoegen op de uitbouw:
* 24 x 250 Wp panelen
* Voor 24 panelen: montagemateriaal voor plat dak (landscape)
* SolarEdge SE3500 + 12 x P-300 Power Optimizer (voor mijn huis)
* SolarEdge SE3000 + 12 x P-300 Power Optimizer (voor de buren)
* Benodigde bekabeling
Meningen, tips?
Ik twijfel vooral of het SolarEdge systeem in mijn situatie het extra geld waard is.
Ik kan ook de panelen die in de schaduw vallen op een aparte string plaatsen, of evt daar een micro omvormer gebruiken. Ik weet niet hoeveel extra efficiëntie ik met de SolarEdge zou krijgen, is dat +- 1000 euro extra waard (per systeem)?
[
Voor 21% gewijzigd door
Mud.Starrr op 29-10-2014 01:55
]