Ik begrijp helemaal wat je bedoelt als je zegt dat je vooral voor een grotere contrastomvang bent - alhoewel ik persoonlijk niet mijn neus ophaal voor meer resolutie - maar voor wat betreft je laatste opmerking, over
zinloos bandbreedte verspillen, heb ik nog wel een vraagje aan de groep.
Was het niet zo dat het internet een van de grootste energieverbruikers van dit moment is? En is het dan niet zo dat met zijn allen continu (hoge) kwaliteit video streamen eigenlijk ook heel belastend voor het milieu is? Slechter dan een optisch schijfje bakken en fysiek distribueren? Misschien raken we hiermee wel erg off topic, maar het lijkt me toch wel een dingetje om als milieubewuste consument over na te denken. Weet iemand hier hoeveel energie het kost om een film te streamen?
Ik heb vandaag of gisteren al eerder gezegd dat ik blij ben met mijn ATV, net weer voor € 225 iTunes kaarten gekocht in de aanbieding bij Albert Heijn, maar toch ben ik nog een beetje terughoudend om al mijn eieren in een doosje te leggen, zogezegd. Bijvoorbeeld omdat je nooit weet waar je bibliotheek over een paar jaar blijft wanneer dingen anders lopen dan je nu verwacht. Ik zeg Pan Am Airlines, ik zeg Kodak. Zo zijn er vast en zeker nog wel een paar ‘onverwoestbare' merken te noemen. In het volgende draadje lees ik allemaal verschillende meningen, maar het geeft wel enigszins te denken:
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=299367
Ik heb net bijvoorbeeld in de drie-halen-twee-betalen actie van de MM maar eens drie 4k UHD BR’s voor zes tientjes besteld - hetgeen overigens een veel minder vlotte en vloeiende ervaring was dan gewoon een paar knoppen indrukken op de Apple TV, maar dat terzijde - en nu heb ik dus drie Blu-ray's en drie 4k UHD BR's plus een UV code die ik nog wel kan kwijtraken op Marktplaats voor in totaal €40 à € 50. Je moet maar tijd en zin hebben in dat gedoe, maar het geld dat je nu in 4k UHD BR's stopt, is nog wel enigszins terug te halen, integendeel tot de aankopen bij iTunes.
En dat brengt mij op mijn laatste punt, ik zou het fijn vinden wanneer ik eerst een film kon huren en dan daarna met een redelijk percentage korting vervolgens de film eventueel kon kopen als ik ‘m liever wil ‘hebben' en meerdere keren wil kunnen kijken. Nu is het voor mij toch wel regelmatig een gok, en natuurlijk huur ik dan de films die ik eigenlijk had moeten kopen en andersom. Ik begrijp wel dat het allemaal marketing is, maar op zich zou zo'n soort regeling de Apple TV ervaring voor mij nog klantvriendelijker maken.