HR Solar verkoopt zo'n systeem als jij omschrijft. In de pompgroep zit een extra pompje die onafhankelijk van de CV ketel het warmte water van de boiler rondpompt op basis van zijn eigen ruimtethermostaat (standaard een sensor in de mechanische afzuiging, indien die niet voorhanden is een losse ruimtethermostaat).mfmonkey schreef op dinsdag 16 augustus 2016 @ 08:03:
[...]
een nadeel wat ik hierin zie, op moment dat ik de cv ketel op 50 graden moet zetten (ik woon er net) heb ik gas verbruik zodra de ketel het huis moet verwarmen en de boiler lager is dan 50 graden.
mijn idee was dus een losse thermostaat welke eerder inschakelt dan de thermostaat van de ketel. zo kan ik de start van de ketel uitstellen of zelfs voorkomen (zeer beperkt aantal dagen per jaar). ook kan de boiler het systeem zo voor verwarmen met wat voor temperatuur er ook in het vat zit voor de ketel aan slaat. ik moet dan alleen een minimum temperatuur insleutelen zodat de pomp aan de boiler niet 8 uren probeert te verwarmen terwijl de boiler nog maar 27 graden is.
misschien alleen boilerwarmte gebruiken bij een temp boven de 30 graden.
Voordeel van zo'n oplossing is dat de CV ketel geen aan - uit - aan - uit gedrag gaat vertonen.
Bij mij zit de retour van de CV aangesloten op de zonneboiler. Op het moment dat de boiler warm genoeg is gaat de retour erdoor heen, maar dit kan betekenen dat de retourtemperatuur al dusdanig hoog is voordat deze aankomt bij de CV ketel dat de ketel denkt dat het huis al op temperatuur is (hogere retourtemperatuur) en vervolgens uitgaat. de ketel pompt dan nog wel een tijdje door en slaat na een paar minuten weer aan.
Niet echt ideaal.
Wat wellicht in mijn geval beter zou zijn is dat de retour ten alle tijde door de boiler gaat, enerzijds warm je het koudere water in de boiler op, met een lagere retourtemperatuur tot gevolg wat weer ten gunste komt van de extra condensatie op de rookgassen (hoger rendement) en anderzijds warm je de retour op op een mooie winterdag, maar weer met nadeel het vroegtijdig uitgaan van de ketel.
Edit; Aan de andere kant, de CV trekt een boiler in no time leeg, dus waar praten we eigenlijk over