ovd1995 schreef op dinsdag 10 juni 2025 @ 20:56:
De 1.2 was alleen met natte riem te verkrijgen bij de pre-facelift 208. Pas bij de mild hybride die de facelift heeft, is de riem vervangen voor een ketting en horen de problemen weg te zijn.
1.6 THP is wat anders dan 1.6 PureTech. PureTech is een doorontwikkeling van de THP en kent, zoals eerder gezegd, eigenlijk geen problemen.
Voor wat betreft de problemen met de distributie ketting en of riemen :
DIt gaat over de 1.2 liter motoren, ik probeer alleen aan te geven welk probleem welke motor had, en wat er door peugeot aan is gedaan.
De THP heeft een rekkende ketting.
de PureTech (1.2) een natte riem die slijt.
De rekkende ketting wordt opgevangen door een soort spanner, die zorgt ervoor dat de ketting niet te slap wordt. maar elke keer dat de ketting weer iets opgespannen wordt, kan deze niet weer terug. uiteindelijk valt de rek van de ketting buiten het bereik van de spanner. dan kunnen er dus problemen ontstaan. dit moet je dus in de gaten houden en op tijd laten fixen.
De natte riem verliest zijn "integriteit" en slijt sneller, met name bij onvoldoende onderhoud en verkeerde olie, etc. de afgesleten delen kunnen filters verstoppen. Er is een tooltje waarmee de breedte van de riem kan worden gecontroleerd. dit is dan een indicatie van de staat en slijtage van de riem.
bij onderhoud moe je dus extra aandacht besteden aan de riem, en deze op tijd vervangen, en hetzelfde geldt voor de filters e.d.
Voor beide problemen geldt dat er wel iets aan verbeterd is, en er ook veel meer bewustwording is bij garages voor de problemen, maar ook dat garantie alleen geld bij correct (dealer) onderhoud. toon dat maar eens aan als er zich wel een probleem voordoet.
Alsnog lijkt het me dat deze motoren heel veel worden gebruikt en wat dat betreft niet per definitie slecht zijn, maar wanneer deze problemen zich wel openbaren, kan het behoorlijk in de papieren lopen, terwijl de oorzaak nooit is wegenomen door Peugeot.
Dit werd mij wel voorgehouden door een verkoper. dat nieuwe puretech 1.2 motoren deze problemen niet meer hadden, omdat Peugeot dit opgelost zou hebben. maar dat is dus niet het geval. het wordt alleen actiever bestreden, en volgens mij is er garantie verlengd, maar daarvoor is weer aantoonbaar dealeronderhoud nodig, wat voor een occasion heel lastig kan zijn.
[
Voor 21% gewijzigd door
engelbertus op 13-06-2025 17:47
]