Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freggel_United
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 01-07 16:21
Dat hele youtube kanaal van Techmoan is geweldig, wat die allemaal aan obscure vintage meuk heeft... geweldig :)

By each crime and every kindness, we birth our future


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xfile
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 16-09 17:51
Leuk al de vintage apparatuur!

Ik had "vroeger" vintage apparatuur, maar toen, rond 1980, was het nog geen vintage.

Een oude foto van mijn toen nog geen vintage installatie.
Marlux draaitafel, Kenwood receiver en Aristona cassettedeck

http://s6.postimg.org/pq44fez9d/image.jpg

Whereof one cannot speak, one must remain silent.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xfile
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 16-09 17:51
kingmace schreef op maandag 07 maart 2016 @ 20:05:
Kwam dit deck nog tegen in een kringloop vorige week. Een Technics RS-BX626. 3 koppen en Direct Drive. Kon hem, voor die 5,- niet laten staan. Maar waarom zijn die dingen niet zilverkleurig :'(
Zwarte apparatuur vind ik juist mooi!
In de jaren 80 was het juist andersom: audio apparatuur was hoofdzakelijk in zilverkleur verkrijgbaar.

Whereof one cannot speak, one must remain silent.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Inmiddels (voorlopig de laatste) uitbreiding.
Akai EA-G40

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160309_194513_zpstythfau7.jpg

Ik kwam nu toevallig diverse componenten in een korte tijd tegen.
Ook het telefoonnummer van een oud bruingoed tder teruggevonden, als ik er geen haast mee heb dan wil hij er over een tijdje een keer naar kijken.
Aangezien ik soms best geduldig kan zijn (en niemand anders weet :P) wacht ik rustig af tot die tijd ......

Wat ik nog op mijn verlanglijstje heb staan is het Akai rack wat ik ook had incl de rackhandels, een timer en een pick-up.
Dan is de toren compleet (geen plaats voor de bandrecorder jammer genoeg).

Weet iemand of er catalogussen van deze set ergens te downloaden zijn of een site waar ik terug kan vinden uit welk jaar deze set kwam (ik meen 1982 of ergens daar in de buurt) en welke modellen er nog boven/onder zaten?
Ik kom wel wat tegen via Google maar alles moet je betalen en dan nog belachelijke bedragen ook nog voor een PDF.
Idem voor handleidingen.... 8)7 |:(

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tiguan
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 21:16
Dat bovenste cassettedeck hadden mijn oom en tante ook :) Dat vond ik zo cool met dat oranje lampje achter de cassette.

[ Voor 35% gewijzigd door tiguan op 09-03-2016 20:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Ik twijfel nog wat ik met de bovenste 2 ga doen.
De bovenste misschien toch bewaren en die andere weer op marktplaats of beide weg.
Beide moeten even nagekeken worden al zal de 2e met het reinigen van de koppen en nieuwe snaren misschien weer goed zijn. De bovenste zal wat meer werk zijn denk ik, Maar toch een erg mooi deck om erbij te houden ook al past het net niet in deze serie.

Edit: ik kon het niet laten..... Als het goed is komt er maandag nog wat binnen :$

[ Voor 9% gewijzigd door Ad de Jong op 11-03-2016 15:43 . Reden: Aanvulling.. ]

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Ad de Jong schreef op woensdag 09 maart 2016 @ 21:21:

Edit: ik kon het niet laten..... Als het goed is komt er maandag nog wat binnen :$
En we hebben gezinsuitbreiding :+
Inmiddels dus binnengekomen: * DT-200 Audio timer _/-\o_

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160315_202417_zpsutqkhtal.jpg

Het setje zoals ik hem nu heb staan:
* DT-200 Audio timer
* CS-M02 Cassette deck
* EA-G40 equalizer
* AT-K03 Tuner (AT-V04 is met een beetje geluk binnenkort ook onderweg)
* AM-U02 Amplifier

En ik heb een anderhalve week geleden (meen ik) nog ergens op geboden (maar omdat ik niets meer hoorde meende ik dat het niets zou worden) en dat gaat misschien ook door... dus dat wordt ook weer eventjes wachten :p

En ja ik moet nog een kabel wegwerken (voedingskabel van de versterker die achterin de timer gaat, omdat de timer niet zo diep is kan de stekker niet naar beneden gedraaid worden) maar daar moet ik eerst even de juiste voor zien te vinden... :D

Nu nog de juiste draaitafel, rack & rackhandels en dan is het compleet........ (en dan de topmodellen van deze serie zien te vinden :+ :F ) :P

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmace
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15-09 19:30
Ziet er goed uit zo bij elkaar !

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
kingmace schreef op woensdag 16 maart 2016 @ 12:52:
Ziet er goed uit zo bij elkaar !
Thnx, en heel onverwacht op een steenworp afstand kwam nog iets voorbij:

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160317_184905_zpslsl6rl4h.jpg

Werkt niet helemaal lekker meer maar wie weet valt het nog wel mee met repareren.
De snelheid blijft niet stabiel en hij haalt (ik meen 33rpm) niet goed, en aan het einde van de plaat gaat hij niet automatisch terug.
Nog niet getest maar er moet wel een nieuwe naald in, die schijnt op te zijn.
Nu dus het wachten tot alles een keertje nagekeken, schoongemaakt en gerepareerd kan worden indien nodig.

Het enige wat ik nu nog mis is een rack en rackhandels.

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • tiguan
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 21:16
Da's ook een gaaf ding zeg.

Ondertussen heb ik mijn cassettedeck gerepareerd en werkt hij weer prima. 20 jaar oud en nog gewoon prima! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
tiguan schreef op donderdag 17 maart 2016 @ 19:38:
Da's ook een gaaf ding zeg.

Ondertussen heb ik mijn cassettedeck gerepareerd en werkt hij weer prima. 20 jaar oud en nog gewoon prima! :)
Helemaal fout als je eraan begint kan je moeilijk stoppen :p

Btw ik heb nog wat extra's gevonden:

Deze zijn van de platenspeler
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160317_203208_zpspyogvsjj.jpg

Maar deze heb ik er ook bij gekregen:
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160317_203125_zpsfalp7eiz.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160317_203029_zpstbbnea51.jpg

In perfecte staat zelfs.
Niet dat deze componenten heb (nog niet :p) maar wie weet... zelfs een garantiebewijs van Fodor er bij :p
Altijd leuk om te hebben.

Edit:
Automatische afslag (of hoe je dat ook noemt werkt wel, is een instelling die te maken heeft met het automatisch afspelen/repeat :*)
En.....AT-V04 tuner onderweg _/-\o_
Ongeveer 2 weken geleden op geboden maar steeds geen reactie en had het opgegeven, blijkt dus dat ik hem dinsdag kan verwachten (als het goed is)

[ Voor 15% gewijzigd door Ad de Jong op 19-03-2016 18:40 ]

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stoney3K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 19:15

Stoney3K

Flatsehats!

Vondsten van de rommelmarkt/kringloopwinkel dit weekend:

img8352

Eerst kwam ik op een rommelmarkt zaterdag een Philips N4506 tegen, mocht voor een euro mee. Apparaat heeft nieuwe snaren nodig maar lijkt het verder te doen.

Toen liep ik als klap op de vuurpijl ineens een Teac 2300SD tegen het lijf... was in een kringloopwinkel uitgestald als 'niet getest' (zat een US stekker aan), eenmaal thuis gebracht liep de machine nog prima afgezien van het bekende Teac-kwaaltje dat de aandrukrol vast zat. Even overtuigd dat ie toch echt los moest komen en een prima bandrecorder rijker.

Naast deze twee reel-to-reel jongens ook nog een Philips 977 gescoord in goeie staat met GP412 element. Ik ga mooi niet verklappen wat er voor betaald is :+

Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Tuner inmiddels ook binnen:
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160325_184552_zpsbvp3lfas.jpg

En ik heb een aantal rack handles aan kunnen komen:
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160325_184534_zpsxhm7vbjy.jpg
Ik hoef alleen het rack en een setje kleine rack handels (ik kom net 1 set te kort) te hebben.

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ronaldme
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 14-05-2024
Ad de Jong schreef op dinsdag 08 maart 2016 @ 22:26:
[...]

Idd bijna vergeten..... de enige echte Ben Liebrand mixen.... als ik het me nog goed kan herinneren iedere vrijdagavond en ieder jaar de jaarmix.
En dan nog de Bond van Doorstarters mix :D

In het kader van de door de regering beschikbaar gestelde zendtijd voor de bond van doorstarters volgt nu een uitzending van de bond van doorstarters. Doordoordoordoor doorstarters.... (of zoiets :D) :D

Edit: [video]

Edit: even een leuk filmpje voor de liefhebbers....
[video]
gewoon een kunstwerk geweldig bedacht dit

[ Voor 92% gewijzigd door ronaldme op 26-03-2016 10:25 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Raek
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 13:31
Tijdens het opruimen van de zolder ben ik mijn 'stereo' tegenkomen die ik in mijn tienerjaren op de slaapkamer had staan. De set bestaat uit het volgende;

- Kenwood KR-5400
- Kenwood KX-600
- Technics SB-F5 set

Ik wil een setje Kontakt 60, WL en 61 bestellen zodat ik de Kenwoods goed kan schoonmaken. Van wat ik begrepen heb, is dat eerst de 60 gebruikt wordt om de troep te verwijderen, WL om de losgekomen troep weg te krijgen om af te sluiten met de 61 om alles opnieuw te smeren, klopt deze volgorde van aanpak?

Tevens wil ik gelijk vragen of dit een leuke combinatie is? Ik ben geen audiofiel, maar het lijkt mij erg leuk om dit setje weer werkend te krijgen voor op de hobbykamer en vanwege de nostalgie natuurlijk ;)

Ohja, zoals te zien is op de foto, mist het klepje van de casettespeler, op Ebay vind ik enkel snaartjes. Is dit een kwestie van Markplaats/Ebay in de gaten houden en wachten tot er één voorbij komt of zijn er andere mogelijkheden?

Foto getrokken met telefoon en bibberarm;

Afbeeldingslocatie: http://s11.postimg.org/6ate3r19v/25994062232_900d4cff9f_z.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eymey
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:55
Ik heb veel Kenwood uit die tijd gehoord, en zelf ook nog wat kenwood uit mid jaren 90 staan. En afhankelijk van de uitvoering (qua modelnummer) in een bepaald jaar is het zeker geen slecht spul. :). Ze schijnen wel vaker dan gemiddeld last te hebben van rotte elco's.

Marstek Venus 5.12kWh v151, CT002 V118, CT003 V116 DSMR5.5, PV 11xEnphase IQ7+ Z-O, 5xEnphase IQ7+ N-W - ~4,7Wp theoretisch, ~3,5Wp praktijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmace
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15-09 19:30
Raek schreef op dinsdag 29 maart 2016 @ 11:42:

Ik wil een setje Kontakt 60, WL en 61 bestellen zodat ik de Kenwoods goed kan schoonmaken. Van wat ik begrepen heb, is dat eerst de 60 gebruikt wordt om de troep te verwijderen, WL om de losgekomen troep weg te krijgen om af te sluiten met de 61 om alles opnieuw te smeren, klopt deze volgorde van aanpak?
Volgorde klopt. Kontakt WL neutraliseerd de agressieve Kontakt 60. Ik zou alleen geen Kontakt 60 gebruiken op potmeters maar alleen op schakelaars. Voor potmeters zou ik Kontakt IPA gebruiken, dan kun je eventueel de Kontakt WL stap overslaan en daarna smeren met 61. Voor schakelaars zou ik na de Kontakt WL stap ook nog naspoelen met IPA en dan smeren met 61.

[ Voor 4% gewijzigd door kingmace op 29-03-2016 15:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • swbr
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 20:28
Nadat ik een tijdje geleden mijn oude jaren '90 setje weer tevoorschijn had gehaald, begon het wat te kriebelen...

In eerste instantie een Technics SA5460 receiver uit 1976 op de kop getikt:

SA5460

Een groot en zwaar ding, minpuntje was dat de tuner knop niet werkte. Dat bleek uiteindelijk simpel op te lossen door de tandwieltjes in het binnenwerk te smeren. Het ding heeft waarschijnlijk 40 jaar bij een stel verstokte rokers binnen gestaan, als ie een tijdje aan stond en warm werd, rook je de nicotinedamp uit de versterker komen. En omdat ie op een plek kwam te staan waar ik geen antenne aansluiting heb, is die maar weer via marktplaats verkocht.

Ondertussen verder gekeken, en uitgekomen bij een mooie Yamaha CA-410. Heerlijk ding, super geluid, en in volledig werkende staat:

CA-410 front

CA-410 top

Ben nu aan het bedenken wat en of ik qua speakers wil doen. Er hangt nu een modern setje speakers aan, klink prima. Heb voor een paar tientjes een setje oude Philips speakers op de kop getikt, maar het laag van die dingen valt me erg tegen. Twijfel dus of ik op zoek ga naar echte oude speakers, of dat ik op zoek ga naar iets nieuws, maar met een retro/vintage uiterlijk.

Voorlopig is m'n platenspeler en een (goed verstopte) raspberrypi met hifiberry DAC aangesloten, misschien dat ik nog eens op zoek ga naar een goed passende cd speler.

If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat. -DNA


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jdwrist
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 17-08 12:17

jdwrist

En het antwoord is koekje

Ik wil deze Ste Ma 903 op mijn studeerkamer in gebruik gaan nemen als ik erachter kan komen of dat het nog de moeite is om ze te renoveren. Het geluid en sich is voor een speaker van 40 jaar oud op zich niet slecht vind ik.

Live youre Life and Enjoy every Day


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

@swbr: ik heb een tijdje met een combi van een dergelijke Yamaha en Kef Cadenza's gedraaid en dat geeft een fenomenale combi :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

Van het weekend onderstaande boxen gekocht bij Used Products. Het is de Translator Koraal met gesloten kast.

Productiedatum ergens tussen 1993 en 1996. Ooit 598 gulden per stuk. Nu 39,99 euro voor het paar.

Als speakerstand dient trouwens een stel Mordaunt Short MS914 boxen. Die zijn zojuist overbodig geworden ;)
Afbeeldingslocatie: http://i64.tinypic.com/vildfs.jpg

[ Voor 13% gewijzigd door Killjoy op 11-04-2016 20:41 ]

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • musicfreak
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:38
Killjoy schreef op maandag 11 april 2016 @ 20:40:
Van het weekend onderstaande boxen gekocht bij Used Products.

Productiedatum ergens tussen 1993 en 1996. Ooit 598 gulden per stuk. Nu 39,99 euro voor het paar.
Dat is een mooie deal, gefeliciteerd! Welke Used products was dat?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

musicfreak schreef op maandag 11 april 2016 @ 21:58:
[...]


Dat is een mooie deal, gefeliciteerd! Welke Used products was dat?
Zoetermeer. Hij stond onder mp3-spelers | overige op marktplaats, dus dat was een mooie vondst :)

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Zegt vrij veel over het technisch inzicht van de Used Products medewerkers daar idd.
Hoop niet dat je ooit garantie hoeft te coaimen. Krijg je spontaan een discobol mee :+

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Nieuwe aanwinst:
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/IMG_20160420_210223_zps4xyivh7g.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/IMG_20160420_210234_zpstsbox1mh.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/IMG_20160420_210250_zpsn94npx0h.jpg

Eindelijk het rack gevonden wat ik zocht. Compleet met losse voor en eindversterker, digitale tuner en casettedeck met GX koppen.
Er zal een draaitafel (Akai AP-821) bij maar ik had de bij deze set behorende draaitafel (Akai AP-D40) al staan, idem de timer en equalizer (eigenlijk heb ik volgens mij 1 versie te laag voor deze set maar ik blijf rondkijken).

De algemene staat is niet verkeerd, er moet een lampje vervangen worden van de voorversterker, snaartjes vervangen van het deck, wieltjes van het rack vastzetten en dan nog wat optische dingen aan het rack maar voor de rest ziet het er niet verkeerd uit.

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmace
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15-09 19:30
Nice :9~

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Xanax959
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 15:59

Xanax959

relax...

Mijn nieuwe speeltje. Net ff getest met mijn testbandje :)

Afbeeldingslocatie: http://i68.tinypic.com/onu47.jpg
Lekker vol onder de kap.
Afbeeldingslocatie: http://i64.tinypic.com/1z5kqza.jpg

Werkt dus gewoon prima, en dat voor 10 euro in de kringloop!
Afbeeldingslocatie: http://i65.tinypic.com/2eoeedk.jpg

Atari portfolio Dos 2.11


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Mijn huidige rack heeft een ander systeem om de componenten op te hangen.... :(
Ik moet een aantal van deze dingen hebben:

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160422_200339_zpsiv1fqydp.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160422_200328_zpsio5domkd.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160422_200319_zps4smnq6px.jpg

Iemand tips waar te verkrijgen?

Edit: setje aangesloten O+ O+
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160422_220922_zpsmjtqcjsl.jpg

Ik kon het niet laten om beide platenspelers even te testen en diegene (Akai AP-D40) die ik hier op wil hebben (na reparatie) klinkt qua geluid niet verkeerd en volgens mij zelfs beter dan de andere (Akai AP-821). Ik heb dan even niet naar de snelheid geluisterd :P die is niet echt geweldig, zelfs met de pitch is die niet op het juiste toerental te krijgen en te houden. De opties die erop verder opzitten werken zover ik het geprobeerd heb wel goed.
Ik ben bang dat de volgende stap een ander speaker setje gaat worden :+ :D
Wordt dan nog even zoeken naar een goed vintage setje. Merk/type....maar dat is voor later, eerst de set eens in goede staat terugbrengen en vinyl zoeken :P

Omdat er 1 wieltje los zat is hij van de week voorover gekanteld :(
Wieltje zakte in, tegenhouden lukte niet echt. schade: volume out & dolby schakelaar van het cassettedeck verbogen :( ze werken gelukkig nog wel. Val werd gelukkig iets opgevangen door een krukje en een gereedschapskoffer.

[ Voor 53% gewijzigd door Ad de Jong op 22-04-2016 23:09 ]

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • SirNobax
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 08-09 19:35
Deze ongebruikte draaitafel bij familie vandaan gehaald. Van de buitenkant al redelijk opgefrist, maar voordat hij in gebruik word genomen eerst nog even de binnenkant aanpakken: Elco's, lampjes en voedingskabel vervangen, en de DIN kabel uitwisselen voor een paar tulpstekkers.

Even geduld voordat de elco's en lampjes binnen zijn, maar in de tussentijd staat hij al te pronken op het dressoir. :+

Philips GA-212:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/Bj6xFLbh.jpg

@hieronder. Die verlichtte tiptoetsen zijn erg leuk ja, die lampjes vervang ik ook gelijk gezien ze deel uitmaken van het flip-flop-circuit. Scheeld weer een keer de boel openmaken wanneer er vroegtijdig een lampje uitbrand. :9

[ Voor 24% gewijzigd door SirNobax op 25-04-2016 15:23 ]

Pentaxiaan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tiguan
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 21:16
Wederom een model dat ik uit mijn jeugd ken. Mijn oom en tante hadden exact dat model. Leuk die tiptoetsen die groen oplichten ook.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bestla
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:55

Bestla

Kvinne

^ Mijn ouders hadden die ook staan.

Raek schreef op dinsdag 29 maart 2016 @ 11:42:
Tijdens het opruimen van de zolder ben ik mijn 'stereo' tegenkomen die ik in mijn tienerjaren op de slaapkamer had staan. De set bestaat uit het volgende;

- Kenwood KR-5400
- Kenwood KX-600
- Technics SB-F5 set


[afbeelding]
Weet je zeker dat er een klepje voor hoort ? Ik meen dat er spelers waren waarbij je de casette eerst de bovenkant inhaakte en dan de onderzijde tegen het loopwerk drukte. Ik heb zo'n speler gehad van Pioneer geloof ik.

[ Voor 3% gewijzigd door Bestla op 25-04-2016 15:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Videopac
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:01

Videopac

Rommelt wat aan.

Raek schreef op dinsdag 29 maart 2016 @ 11:42:
Tijdens het opruimen van de zolder ben ik mijn 'stereo' tegenkomen die ik in mijn tienerjaren op de slaapkamer had staan. De set bestaat uit het volgende;

- Kenwood KR-5400
- Kenwood KX-600
- Technics SB-F5 set

Ik wil een setje Kontakt 60, WL en 61 bestellen zodat ik de Kenwoods goed kan schoonmaken. Van wat ik begrepen heb, is dat eerst de 60 gebruikt wordt om de troep te verwijderen, WL om de losgekomen troep weg te krijgen om af te sluiten met de 61 om alles opnieuw te smeren, klopt deze volgorde van aanpak?

Tevens wil ik gelijk vragen of dit een leuke combinatie is? Ik ben geen audiofiel, maar het lijkt mij erg leuk om dit setje weer werkend te krijgen voor op de hobbykamer en vanwege de nostalgie natuurlijk ;)

Ohja, zoals te zien is op de foto, mist het klepje van de casettespeler, op Ebay vind ik enkel snaartjes. Is dit een kwestie van Markplaats/Ebay in de gaten houden en wachten tot er één voorbij komt of zijn er andere mogelijkheden?

Foto getrokken met telefoon en bibberarm;

[afbeelding]
Persoonlijk vind ik de combinatie niet heel bijzonder.
M.b.t. dat klepje: het ziet er uit als een deck waar geen klepje voor hoort. Alle afbeeldingen die ik via Google voorbij zie komen bevestigen dit. Dual heeft ook een tijd cassettedecks zonder klepje gemaakt (het leuke van Dual was dat ze ook een reeks cassettedecks gemaakt hebben die op dubbele snelheid (9,5 cm/s) konden opnemen en weergeven).

Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

KX600 moet idd geen klepje hebben. Plaatjes van Google bevestigen dat natuurlijk voor een groot deel al. Maar als je een afbeelding van de manual bekijkt staat daar ook geen klepje op. Dus dat kan niet missen :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PE4000
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 02-07 05:34
Xanax959 schreef op vrijdag 22 april 2016 @ 19:51:
Mijn nieuwe speeltje. Net ff getest met mijn testbandje :)

[afbeelding]
Lekker vol onder de kap.
Dit model van Nakamichi ken ik, een kennis had dit model ook. Geweldige decks.
Zelf heb ik de goedkopere versie de BX-200.

@ SirNobax : Ziet er goed uit.
Ik had dat model zonder die 'staander' aan de linkerkant.
Welk model weet ik zo niet meer.
Een paar jaar geleden kwam een maat van me, ook met zo'n soort model mee aanlopen.
Uiterlijk slechte staat, moet daar nog een nieuwe snaar voor zoeken.

@ Ad de Jong : zelf heb ik nog een Akai AM-U1, die is bij mijn moeder.

Afbeeldingslocatie: http://img.usaudiomart.com/uploads/large/520895-vintage_akai_amu1_integrated_amplifier_clean_smooth_sound.jpg
Afbeelding van internet

Destijds gekocht om voor de computer omdat mijn Teac A-X750 DC het begeven had.

Afbeeldingslocatie: http://www.fein-hifi.de/images/product_images/original_images/teac_ax_750_06.jpg
Teac A-X750 DC, afbeelding van internet

Ik zag hier ook iemand met een Yamaha CA-410 versterker, dit model werkt hier nog steeds, al jaren.
Wil alleen de nodige onderdelen gaan vervangen (Elco's, signaallampjes enz.) maw onderhoud gaan plegen.

[ Voor 58% gewijzigd door PE4000 op 25-04-2016 23:29 . Reden: txt toevoeging ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Raek
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 13:31
Kijk aan, dat verklaart een hoop m.b.t. het klepje. Dit had ik zelf natuurlijk ook even kunnen Googlen...

Ik heb de versterker inmiddels open gehad en dat ziet er na 30 jaar dus zo uit;

Afbeeldingslocatie: http://i68.tinypic.com/2wqs8ci.jpg

Zachte kwast en een half uur verder;

Afbeeldingslocatie: http://i68.tinypic.com/2jboew6.jpg

Alles zag er tot mijn verbazing nog goed uit, behalve deze jongen;

Afbeeldingslocatie: http://i67.tinypic.com/orm995.jpg

Ik ben met de 60, WL en 61 aan de gang gegaan, hierna zijn de kraakjes heel ver weg getrokken. Ik merk wel dat wanneer ik aan de bass knop draai er nog steeds kraakjes zijn en het allemaal niet lekker doorkomt. Mocht ik gaan solderen en 'm vervangen, denken jullie dan dat dat issue verholpen is? Solderen heb ik voor het laatst op de middelbare school gedaan, dus dat gaat nog spannend worden!

Mijn buurman vroeg of ik misschien nog een setje speakers wilde hebben die bij hem op zolder stof stonden te happen, Celestion Ditton 2's...maar natuurlijk wil ik die hebben buurman! :D

Ondertussen via Marktplaats een Technics SA 303 weten te vinden en deze gebruik ik momenteel i.c.m de Ditton's om muziek te luisteren terwijl ik verder knutsel aan de Kenwood.

Afbeeldingslocatie: http://i65.tinypic.com/2mgkro5.jpg

Ik ben geen audiofiel en wil de Kenwoods enkel herstellen vanwege de nostalgie, ik heb goede herinneringen aan het setje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SirNobax
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 08-09 19:35
Raek schreef op dinsdag 26 april 2016 @ 10:09:
Alles zag er tot mijn verbazing nog goed uit, behalve deze jongen:

Ik ben met de 60, WL en 61 aan de gang gegaan, hierna zijn de kraakjes heel ver weg getrokken. Ik merk wel dat wanneer ik aan de bass knop draai er nog steeds kraakjes zijn en het allemaal niet lekker doorkomt.

Mocht ik gaan solderen en 'm vervangen, denken jullie dan dat dat issue verholpen is?
Door die elco te vervangen, of die pot ? :D

Die elco zal het probleem met je pot niet verhelpen. Je kan er overigens vanuit gaan dat na ruim 30 jaar de rest van die elco's ook flink out-of-spec zullen meten, door uitdroging. Die zou ik gelijk meepakken, buiten de grote filter caps kost het je toch praktisch niets.

Gok trouwens dat de boel losmaken van de behuizing meer tijd in beslag neemt dan het solderen zelf. :)

Wat betreft basspot-probleem, gezien de stoffige staat op je fotos zit er waarschijnlijk nog steeds een hoop stof/rotzooi in die potmeter, even lossolderen dan kan je hem openmaken, of flink schoonspoelen met demiwater/WL (wel weer lubricaten met je 61).

Pentaxiaan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raek
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 13:31
Ah, nu ik zelf goed kijk, zie ik dat ik inderdaad wat meer zal moeten vervangen :D

Thanks voor de tips, leuk weekend project. Ik heb al wat Engelstalige fora gevonden met handleidingen voor beginners zoals ik, dat moet wel goed gaan komen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • PE4000
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 02-07 05:34
De eerste foto's
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/HLP9IEcl.jpg
Luxman Audio Rack +/-'84, schijnbaar zeldzaam

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/uTalKivl.jpg
In gebruik bij m'n moeder, zag dat er ook een barst in het glas zat!

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/Wev8xnil.jpg
De Sony STR-V55

Still more to come...

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/l5VlGd1l.jpg
Philips luidspreker model xxx, bouwjaar 1926-1928

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/Yn3n7rGl.jpg
Philips radio model xxx, bouwjaar 1926-1928

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/OOYiYG4l.jpg
Sharp FY-25 FM/MW/LW Portable 10 Transistor Radio, bouwjaar 1968 ??

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/D9uHg11l.jpg
Philips N2234 Mono Cassetterecorder, bouwjaar ??

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/VE31Vhyl.jpg
Philips Hurrican 664 22AR664/00 Radio Recorder

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/hnz61u3l.jpg
Grundig RR 220 International, bouwjaar 1979/1980

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/prGkdOBl.jpg
Yamaha CA-410 Versterker, bouwjaar 70'er jaren ??

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/P79tswVl.jpg
Yamaha RX-496RDS Stereo Receiver, bouwjaar 1998-2002, eigenlijk geen vintage

Still more to come...

[ Voor 54% gewijzigd door PE4000 op 30-04-2016 04:04 . Reden: txt + foto's toegevoegd ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThijsM
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:05
Vond in een laatje nog een Shure M95ED element. Gebruik zelf een dual cs505-3 met ULM arm. Is dit element hier geschikt voor en is het de moeite waard om er een (nieuwe) naald voor aan te schaffen? Gebruik nu de Ortofon dn165e.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Setje toch maar een plaatsje gegeven in de huiskamer.
Afbeeldingslocatie: http://i10.photobucket.com/albums/a105/JanAlesi/Audio/IMG_20160430_163439_zpsyutrsf9v.jpg

Nog steeds niet met de juiste draaitafel maar die wil ik eerst in orde hebben voordat ik die aansluit.
Klinkt zo al lekker, over een tijdje toch maar eens op zoek naar wat vintage luidsprekers om deze Jamo's te vervangen. Maar welke.... geen idee... B&W misschien een optie. Ik kan van een kameraad nog wel wat leuks proberen binnenkort, geen idee welk merk maar hem kennende is het wel wat leuk en goed spul...

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Read
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 08-02 08:12

Read

Join The Résistance

Ad de Jong schreef op zaterdag 30 april 2016 @ 16:54:
Setje toch maar een plaatsje gegeven in de huiskamer.
[afbeelding]

Nog steeds niet met de juiste draaitafel maar die wil ik eerst in orde hebben voordat ik die aansluit.
Klinkt zo al lekker, over een tijdje toch maar eens op zoek naar wat vintage luidsprekers om deze Jamo's te vervangen. Maar welke.... geen idee... B&W misschien een optie. Ik kan van een kameraad nog wel wat leuks proberen binnenkort, geen idee welk merk maar hem kennende is het wel wat leuk en goed spul...
Kwa looks dikke 10 ziet er professioneel uit,zon set verdiend gewoon een set deftige speakers .
Op marktplaats staan nog een paar JBL XTi40 http://www.marktplaats.nl...xti40-gratis-ophalen.html?
c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr gratis op te halen.
Niet echt heel vintage maar denk op zich leuke speakers.
Wil je echt trouw aan akai blijven dan is dit wel een leuk setje http://www.marktplaats.nl...6db858f31&previousPage=lr

[ Voor 9% gewijzigd door Read op 01-05-2016 10:43 ]

AC of DC is hetzelfde als je er teveel van op je donder krijgt leg je toch het loodje.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:21
Read schreef op zondag 01 mei 2016 @ 10:35:
[...]

Kwa looks dikke 10 ziet er professioneel uit,zon set verdiend gewoon een set deftige speakers .
Op marktplaats staan nog een paar JBL XTi40 http://www.marktplaats.nl...xti40-gratis-ophalen.html?
c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr gratis op te halen.
Niet echt heel vintage maar denk op zich leuke speakers.
Wil je echt trouw aan akai blijven dan is dit wel een leuk setje http://www.marktplaats.nl...6db858f31&previousPage=lr
Thnx, ik had de Akai speakers zien staan.
Ik ben niet merk gebonden wat speakers betreft, het moet als het even kan wel vintage zijn uit dezelfde periode.
Al zijn luidsprekers qua uiterlijk niet echt veel veranderd op uitzonderingen na dus een uitstapje naar wat jonger spul zou nog kunnen. Ik had nog Jamo's uit de jaren 90 maar die heb ik vorig jaar weggegeven :'(
Voorlopig eerst maar even deze componenten na laten kijken/reviseren en daarna kijk ik wel verder.
Maar mocht ik ondertussen wat leuks tegenkomen voor een leuk bedrag dan laat ik dat ook niet staan :P

Mijn profiel op Discogs


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • swbr
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 20:28
Nieuwe aanwinst, een Yamaha CT 410 tuner, die mooi past bij m'n CA 410 versterker. Hij is wel toe aan een goede schoonmaakbeurt van buiten (en ik vermoed ook van binnen).

CA410 en CT410

If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat. -DNA


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henkie-Jan
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 12-09 19:38
Tja of het nou echt Vintage-Audio in de zin zoals de meesten het omschrijven is weet ik niet. Maar oud is het inmiddels wel!

Het zijn de computer speakers die ik bij de eerste computer kreeg. De Target TRG-S160-3D. Nog steeds verbaasd mij de audio kwaliteit en gebruik ze inmiddels als speakers op mijn TechniSat Digitradio 100.

na wat zoeken op internet blijkt dat ik niet de enige ben. Er zijn meer mensen die ze nog gebruiken en ze worden ook soms gebruikt als studio-speakers en vooral het brede spectrum aan lage en hoge tonen worden ze om geprezen.

om even het geheugen op te frissen een foto vanaf internet:

Afbeeldingslocatie: http://img.class.posot.es/es_es/2015/02/14/Altavoces-Target-TRG-SD-20150214050451.jpg

Ik heb er eens een keer een open geschroefd en het verbaasd me ook hoe hij er van binnen uitziet. De voeding zit ook in de speaker en heeft best wel een flink vermogen. Helaas kan ik die foto's niet vinden natuurlijk...

Zonnepanelen: 800Wp op oost 80 graden aan balkon met schaduw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Nofi, maar het verbaast me dat die dingen nog leven. Target was prutspul en die dingen stierven bij het leven. Maar wellicht was dit dan net het enige goede speakersetje dat ze ooit gemaakt hebben ofzo :P

Echt vintage is het overigens niet, dit is uit de eerste helft jaren 90, dus raakt misschien net de 25 jaar. En toen was alles idd plastic fantastic :+

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Servor
  • Registratie: November 1999
  • Niet online
swbr schreef op woensdag 04 mei 2016 @ 20:26:
Nieuwe aanwinst, een Yamaha CT 410 tuner, die mooi past bij m'n CA 410 versterker. Hij is wel toe aan een goede schoonmaakbeurt van buiten (en ik vermoed ook van binnen).

[afbeelding]
Super mooi! ^) .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Henkie-Jan schreef op donderdag 05 mei 2016 @ 18:42:
............
Er zijn meer mensen die ze nog gebruiken en ze worden ook soms gebruikt als studio-speakers en vooral het brede spectrum aan lage en hoge tonen worden ze om geprezen.
Right, ben wel benieuwd wat dat dan voor studio's zijn. :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Target = kneut, zoals wij dat op zijn Brabants zeggen, altijd al geweest, meer kan ik er niet van maken, en Target kon dat eigenlijk ook niet ;)

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZuzZoo
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 12-07-2023

ZuzZoo

Hoera een zoontje! Joao-Rese!!

ik ben 40 en ik ook :)
Verwijderd schreef op woensdag 13 juni 2007 @ 21:49:
Ik ben 23 en ik hoor op straat zelfs sonar systemen piepen van de morderne auto's :+

Apple fanboy, Windows fanboy, Android fanboy en Gadgets fanboy..nuff said


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

JC Ken is inmiddels ook weer bijna 9 jaar ouder sinds dat bericht, misschien hoort ie het inmiddels niet meer nu :+

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • swbr
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 20:28
swbr schreef op woensdag 04 mei 2016 @ 20:26:
Nieuwe aanwinst, een Yamaha CT 410 tuner, die mooi past bij m'n CA 410 versterker. Hij is wel toe aan een goede schoonmaakbeurt van buiten (en ik vermoed ook van binnen).

[afbeelding]
Hebben jullie nog goede tips voor het goed schoonmaken van een 40 jaar oud frontje? M'n versterker was al netjes toen ik hem kocht, nu wil ik die tuner ook zo proberen te krijgen. Maar wil daarbij wel voorzichtig zijn en de boel niet dof maken ofzo.

If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat. -DNA


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PE4000
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 02-07 05:34
Ik gebruikte zo'n 20 jaar dit altijd: Graphic Arts Glass Cleaner (voor de grafische industrie).
Werkt perfect voor glasplaten, beoordelingstafels, belichtingsmachines en apparatuur, enz.
Helaas heb ik dit zelf ook niet meer, moet toch maar eens opzoek gaan...

Ik ben dit ooit eens tegengekomen bij een verfwinkel, de prijs was toen ongeveer 8 á 10 euro pst.

Afbeeldingslocatie: http://www.spraywayinc.com/sites/default/files/products/images/sw040.jpg

[ Voor 7% gewijzigd door PE4000 op 07-05-2016 11:10 . Reden: txt toevoeging ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThijsM
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:05
Vandaag een setje Quad 33 + 303 van een kennis gekregen. Stond op zolder en is inmiddels vervangen. Geen netsnoer erbij helaas. Hier even naar op zoek.
Heb nu een Rotel RB991 + RC1070 staat. Zal het dit overtreffen? Ben wel is benieuwd. Als het uberhaupt nog werkt... Eerst op zoek naar netsnoer. Iemand tips?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

thijsmunniksma schreef op zondag 08 mei 2016 @ 00:12:
Vandaag een setje Quad 33 + 303 van een kennis gekregen. Stond op zolder en is inmiddels vervangen. Geen netsnoer erbij helaas. Hier even naar op zoek.
Heb nu een Rotel RB991 + RC1070 staat. Zal het dit overtreffen? Ben wel is benieuwd. Als het uberhaupt nog werkt... Eerst op zoek naar netsnoer. Iemand tips?
Was benieuwd hoe het er ook weer uitzag, zo lang geleden dat ik een Quad heb gezien in het eggie.

Hieronder een website met daarop wat duidelijke plaatjes waarop te zien is hoe die power-aansluiting eruit ziet. Zo kan iedereen zien om welke aansluiting het gaat bij de Quad's.

http://www.graff-audio.co...-amp-303-quad-fm-3-tuner/

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThijsM
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:05
hardware-lover schreef op zondag 08 mei 2016 @ 00:32:
[...]

Was benieuwd hoe het er ook weer uitzag, zo lang geleden dat ik een Quad heb gezien in het eggie.

Hieronder een website met daarop wat duidelijke plaatjes waarop te zien is hoe die power-aansluiting eruit ziet. Zo kan iedereen zien om welke aansluiting het gaat bij de Quad's.

http://www.graff-audio.co...-amp-303-quad-fm-3-tuner/
Ja, bedankt voor het verduidelijken. Ben nu ook wat aan het zoeken op eBay en marktplaats. Loopt echter nog niet zo hard. Hopelijk wordt mijn geduld beloond

Edit: inmiddels ben ik erachter dat het Bulgin 3 pin connectoren gaat. Zoals in deze link:
http://m.ebay.co.uk/itm/B...ntage-Hi-Fi-/290601213949

Vind +-€ 15€ nogal aan de prijs. Iemand heel toevallig nog wat liggen dat ik voor een zacht prijsje kan overnemen?

[ Voor 19% gewijzigd door ThijsM op 08-05-2016 10:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kraats
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:16

kraats

Ik rol

Ik heb ze ooit bij http://www.flashbacksales.co.uk/ besteld. Maar dat was niet erg goedkoop, volgens mij. Toch gedaan omdat ik meerdere kabeltjes nodig had (ook met attenuator omdat gewoon line-signaal te hard is voor de 33).

[ Voor 5% gewijzigd door kraats op 08-05-2016 10:46 ]

Waar is Jos de Nooyer toch gebleven?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThijsM
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:05
kraats schreef op zondag 08 mei 2016 @ 10:45:
Ik heb ze ooit bij http://www.flashbacksales.co.uk/ besteld. Maar dat was niet erg goedkoop, volgens mij. Toch gedaan omdat ik meerdere kabeltjes nodig had (ook met attenuator omdat gewoon line-signaal te hard is voor de 33).
Inderdaad, die website kwam ik ook tegen. Vrees dat ik de kabeltjes niet veel goedkoper zal vinden.
Zag ook dat er mogelijkheden zijn om er een ander, meer toegankelijk, netsnoer aansluiting in te bouwen. Is kijken wat dat me zal kosten en hoe het moet gebeuren.
Anders alsnog maar de kabel bestellen.

Edit: kabel besteld, nu maar afwachten of die het doet. Daarna eventueel verder kijken of andere kabels nodig zijn.

[ Voor 8% gewijzigd door ThijsM op 10-05-2016 21:17 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

Zo, uiteindelijk toch de sprong gewaagd en een set Translator Reference speakers gekocht. Met 45 kilo per stuk was het een hele sjouw, maar het is het meer dan waard :)

Hiermee zijn mijn Translator Impact 40's verbannen naar de hobbyzolder.
De References zijn trouwens net iets jonger dan de Impact 40's ( februari 1991 vs. november 1989).

Afbeeldingslocatie: http://i67.tinypic.com/rrlatl.jpg

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Videopac
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:01

Videopac

Rommelt wat aan.

Killjoy schreef op woensdag 11 mei 2016 @ 10:31:
Zo, uiteindelijk toch de sprong gewaagd en een set Translator Reference speakers gekocht. Met 45 kilo per stuk was het een hele sjouw, maar het is het meer dan waard :)

Hiermee zijn mijn Translator Impact 40's verbannen naar de hobbyzolder.
De References zijn trouwens net iets jonger dan de Impact 40's ( februari 1991 vs. november 1989).

[afbeelding]
Gaaf! Wat een mooie, degelijke, tijdloze luidsprekers!

Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

Videopac schreef op woensdag 11 mei 2016 @ 12:49:
[...]

Gaaf! Wat een mooie, degelijke, tijdloze luidsprekers!
Kijk, da's een betere reactie dan die van mijn vriendin :+ Die zag me aankomen en ze rechtop zetten naast de (behoorlijk wat kleinere) Impact 40's. Ze keek ernaar. Keek nog eens. Was even stil. En zei toen "Ze zijn.....wit" O+

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThijsM
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:05
Inmiddels de Quad's kunnen aansluiten.. Ze gaan nog aan. Wel kreeg ik een plop te horen bij het aanzetten van de versterker. De plop kwam uit de luidsprekers. Er is dus signaal. Echter ben ik nog wat huiverig.. Morgen bij de lokale kringloop even een test setje luidsprekers halen.. Geen zin om mijn CDM9NT's hieraan te verknallen..

Ben ook nog op zoek naar een 5pin din -> cinch -10db signaalverzwakker.. Op Ebay (mijns inziens) absurde prijzen.. Iemand tips om dit zelf te maken? Ben technisch niet super onderlegd, maar kan goed overweg met een soldeerbout. Met een praktisch voorbeeld zou het moeten lukken.

[ Voor 11% gewijzigd door ThijsM op 13-05-2016 19:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eymey
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:55
Killjoy schreef op vrijdag 13 mei 2016 @ 11:48:
[...]


Kijk, da's een betere reactie dan die van mijn vriendin :+ Die zag me aankomen en ze rechtop zetten naast de (behoorlijk wat kleinere) Impact 40's. Ze keek ernaar. Keek nog eens. Was even stil. En zei toen "Ze zijn.....wit" O+
:+ Ik denk dat mijn vriendin ze niet zou accepteren :).

Zij vindt onze Mordaunt Short 908i's (95 cm hoog, 16 cm breed en 34 cm diep) net groot genoeg. Ze houdt ook van mooi geluid en de kleur van de MS's vindt ze mooi, maar groter moet het niet worden :P. Die van jou zijn zeker 2x zo breed en nog 10 cm hoger _O_

Toch vind ik deze speakers van jou wel mooi :). Hoewel ik ze liever in een andere kleur zou hebben. Hopelijk gaan jullie er veel luisterplezier van hebben :).

[ Voor 6% gewijzigd door eymey op 13-05-2016 23:31 ]

Marstek Venus 5.12kWh v151, CT002 V118, CT003 V116 DSMR5.5, PV 11xEnphase IQ7+ Z-O, 5xEnphase IQ7+ N-W - ~4,7Wp theoretisch, ~3,5Wp praktijk.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henkie-Jan
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 12-09 19:38
hardware-lover schreef op vrijdag 06 mei 2016 @ 03:18:
Target = kneut, zoals wij dat op zijn Brabants zeggen, altijd al geweest, meer kan ik er niet van maken, en Target kon dat eigenlijk ook niet ;)
Verwijderd schreef op vrijdag 06 mei 2016 @ 03:06:
[...]

Right, ben wel benieuwd wat dat dan voor studio's zijn. :+
Aah jullie hebbe ze ook gehad? Welke type precies. ;)

Het blijken de Teac 160/2 of 120/2 te zijn ter info....

http://samedaymusic-com.h...t,details,,455561228.html

http://www.zzounds.com/item--TEAPM1602

http://www.6thplanet.com/store/technical/sndpm120.html

Zonnepanelen: 800Wp op oost 80 graden aan balkon met schaduw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mentalmadnizz
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 21:04

mentalmadnizz

Deze nick was hip in de 90's.

Ik heb ze ook, en aan de 486DX2 zijn het leuke speakertjes die ook gewoon best aardig klinken, maar studio monitor? Nee, verre van. Het blijven plastic multimediaspeakertjes :)

Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

eymey schreef op vrijdag 13 mei 2016 @ 23:29:
[...]


:+ Ik denk dat mijn vriendin ze niet zou accepteren :).

Zij vindt onze Mordaunt Short 908i's (95 cm hoog, 16 cm breed en 34 cm diep) net groot genoeg. Ze houdt ook van mooi geluid en de kleur van de MS's vindt ze mooi, maar groter moet het niet worden :P. Die van jou zijn zeker 2x zo breed en nog 10 cm hoger _O_

Toch vind ik deze speakers van jou wel mooi :). Hoewel ik ze liever in een andere kleur zou hebben. Hopelijk gaan jullie er veel luisterplezier van hebben :).
De afmetingen zijn inderdaad indrukwekkend: 105 hoog, 33 breed en 35 diep. Kunnen die 908i's van jou ruim 2x in :P Gelukkig is mijn vriendin ook heel tevreden met het geluid. Tja, en de kleur...daar waren indertijd niet zo heel veel varianten in. Voordeel van wit is wel, dat ze wat wegvallen tegen de witte muur.

Overigens lijkt het erop dat ik van de Impact 40's afscheid moet gaan nemen. M'n vader wil ze terug.
Gisteren een vergelijking gedaan tussen mijn 2-weg Translator Koraals uit 1992 (39,99 euro bij Used products Zoetermeer) en zijn 2-weg Chario's uit 2015 (1500 euro bij Overgaauw Leiden). Kortom, ik ben vertrokken zonder de Koraals en met een vriendelijk verzoek om eens langs te komen met 'zijn' Impact 40's :|

[ Voor 0% gewijzigd door Killjoy op 15-05-2016 03:20 . Reden: Hoogte verkeerd... ]

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Vanuit die links valt me wel op dat men toen nog eerlijk was over vermogen. Die dingen zijn 10w en ik denk ook echt dat ze daar op gemaakt zijn. Een jaar later kwam multimedia echt op en toen kon je ineens 300W 11111!!!!1!1!1!11 PMPO speakers kopen die een stukje minder waren ;)

Studio zal wel home studio zijn. Toen was een geluidskaart nog echt geen standaard, dus de mensen die ze aan de pc hadden hangen waren wat serieuzer met muziek bezig. Maar das ook de enige link die ik kan leggen. Een echte studio gebruikte toen wel monitoren, maar gewoon met een stereoversterker en niet actief :)
Kortom: het begrip studio was toen ook wat anders als nu. Zag net op je profiel dat je in 1992 6 jaar oud was, dus dat je dat niet meegekregen hebt snap kk ;)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Henkie-Jan schreef op vrijdag 13 mei 2016 @ 23:39:
[...]


[...]


Aah jullie hebbe ze ook gehad? Welke type precies. ;)

Het blijken de Teac 160/2 of 120/2 te zijn ter info....

[knip]
Heb nog een doos vol van dit soort "studio" speakers. O.a. ook van het destijds goed aangeslagen Creative labs Cambridge, maar het zijn PC luidsprekers, en hoewel mogelijk vintage (voor het PC tijdperk), horen ze eigenlijk in een ander topic thuis.

Testing, one, two ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ray
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 13-08 01:28

Ray

Killjoy schreef op zondag 15 mei 2016 @ 02:05:
[...]


De afmetingen zijn inderdaad indrukwekkend: 105 hoog, 33 breed en 35 diep. Kunnen die 908i's van jou ruim 2x in :P Gelukkig is mijn vriendin ook heel tevreden met het geluid. Tja, en de kleur...daar waren indertijd niet zo heel veel varianten in. Voordeel van wit is wel, dat ze wat wegvallen tegen de witte muur.

Overigens lijkt het erop dat ik van de Impact 40's afscheid moet gaan nemen. M'n vader wil ze terug.
Gisteren een vergelijking gedaan tussen mijn 2-weg Translator Koraals uit 1992 (39,99 euro bij Used products Zoetermeer) en zijn 2-weg Chario's uit 2015 (1500 euro bij Overgaauw Leiden). Kortom, ik ben vertrokken zonder de Koraals en met een vriendelijk verzoek om eens langs te komen met 'zijn' Impact 40's :|
Ik heb ze jaren geleden ook gehad en het zijn erg fijne speakers! uit mijn hoofd zijn er wel een aantal verschillende versies van waarvan er eentje is die volledig uit dynaudio units is opgebouwd.

Mijn ervaring is dat ze op elke versterker wel goed klinken echter toen ik er een krell ksa 80 aan gehangen heb gingen ze echt muziek maken! schijnbaar waarderen ze een stukje 'power' wel

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henkie-Jan
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 12-09 19:38
hardware-lover schreef op zondag 15 mei 2016 @ 12:54:
[...]

Heb nog een doos vol van dit soort "studio" speakers. O.a. ook van het destijds goed aangeslagen Creative labs Cambridge, maar het zijn PC luidsprekers, en hoewel mogelijk vintage (voor het PC tijdperk), horen ze eigenlijk in een ander topic thuis.
mentalmadnizz schreef op zaterdag 14 mei 2016 @ 10:11:
[...]


Ik heb ze ook, en aan de 486DX2 zijn het leuke speakertjes die ook gewoon best aardig klinken, maar studio monitor? Nee, verre van. Het blijven plastic multimediaspeakertjes :)
Nou daar doel ik ook meer op. Voor het soort speakers vind ik ze best goed klinken! Dat Teac
The Eagle schreef op zondag 15 mei 2016 @ 11:44:
[...]

Vanuit die links valt me wel op dat men toen nog eerlijk was over vermogen. Die dingen zijn 10w en ik denk ook echt dat ze daar op gemaakt zijn. Een jaar later kwam multimedia echt op en toen kon je ineens 300W 11111!!!!1!1!1!11 PMPO speakers kopen die een stukje minder waren ;)

Studio zal wel home studio zijn. Toen was een geluidskaart nog echt geen standaard, dus de mensen die ze aan de pc hadden hangen waren wat serieuzer met muziek bezig. Maar das ook de enige link die ik kan leggen. Een echte studio gebruikte toen wel monitoren, maar gewoon met een stereoversterker en niet actief :)
Kortom: het begrip studio was toen ook wat anders als nu. Zag net op je profiel dat je in 1992 6 jaar oud was, dus dat je dat niet meegekregen hebt snap kk ;)
thnx voor je info. En scherp dat je ziet dat ik toen 6 jaar oud was. :) maar denk inderdaad dat dat de reden was! En inderdaad een enorm verschil met die later waren. Dat verbaasde me juist zo! :)

Maar om echt on-topic te reageren. Mijn ouders hebben een Toshiba TA-620 staan. Echt een geweldig apparaat. _/-\o_ Zijn vier speakers op aangesloten. En die blaast er over. Volume hoeft ook amper open.

Afbeeldingslocatie: http://img.usaudiomart.com/uploads/large/481139-vintage_toshiba_sa620_40_plus_lbs.jpg

2 luidsprekers zijn de Bose 201 1985. Verbazingwekkend hoe Bose het voor elkaar kreeg om zo'n goed geluid uit deze relatief kleine speakers te krijgen.

Verder 2 moderne speakers die niet thuis horen in dit topic.. ;)

Zonnepanelen: 800Wp op oost 80 graden aan balkon met schaduw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:57

Killjoy

Klingon lawn products

Ray schreef op zondag 15 mei 2016 @ 14:00:
Ik heb ze jaren geleden ook gehad en het zijn erg fijne speakers! uit mijn hoofd zijn er wel een aantal verschillende versies van waarvan er eentje is die volledig uit dynaudio units is opgebouwd.
Volgens translater-info.nl zijn de exemplaren met alleen dynaudio units geproduceerd tot 1988. Die van mij is uit 1991 (geproduceerd eind 1990) en zal de scanspeak woofer hebben.
Mijn ervaring is dat ze op elke versterker wel goed klinken echter toen ik er een krell ksa 80 aan gehangen heb gingen ze echt muziek maken! schijnbaar waarderen ze een stukje 'power' wel
Bij mij hangen ze aan een Marantz PM7001. Misschien mijn vader eens overtuigen of hij zijn PM17 wil uitlenen ;) Zelf iets aanschaffen op dat vlak zal hier door het kabinet worden afgestemd.

[ Voor 4% gewijzigd door Killjoy op 16-05-2016 00:14 ]

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deepbass909
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 18:03

deepbass909

[☼☼] [:::][:::] [☼☼]

Henkie-Jan schreef op donderdag 05 mei 2016 @ 18:42:
Tja of het nou echt Vintage-Audio in de zin zoals de meesten het omschrijven is weet ik niet. Maar oud is het inmiddels wel!

Het zijn de computer speakers die ik bij de eerste computer kreeg. De Target TRG-S160-3D. Nog steeds verbaasd mij de audio kwaliteit en gebruik ze inmiddels als speakers op mijn TechniSat Digitradio 100.

na wat zoeken op internet blijkt dat ik niet de enige ben. Er zijn meer mensen die ze nog gebruiken en ze worden ook soms gebruikt als studio-speakers en vooral het brede spectrum aan lage en hoge tonen worden ze om geprezen.

om even het geheugen op te frissen een foto vanaf internet:

[afbeelding]

Ik heb er eens een keer een open geschroefd en het verbaasd me ook hoe hij er van binnen uitziet. De voeding zit ook in de speaker en heeft best wel een flink vermogen. Helaas kan ik die foto's niet vinden natuurlijk...
Proest, nofi, maar dit waren echt wel prutspeakers. Het voordeel was dat ze een redelijk vermogen hadden, maar daar is ook alles mee gezegd. Het plastic is dun en resoneert als de pest, de drivers zijn van de goedkoopste kwaliteit (die dingen zouden 120W moeten zijn, de woofer kan niet meer dan 30W aan, en dat eigenlijk nog niet eens). Demping is ook afwezig.

Ik heb zelf ook zo'n setje liggen (inmiddels werken ze amper nog) en ze zijn ideaal in een schuur of garage voor geluid, maar meer ook niet.

Wel zijn ze beter dan een gemiddelde sub+satelliet set uit die tijd, maar ook dat was niet heel moeilijk.

Ik heb wel op basis van vergelijkbare hardware een speakersetje met houten kast en die klinken wel onwaarschijnlijk goed en strak. Maar om die studiokwaliteiten toe te delen, gaat ook weer te ver.



Op het randje van vintage, want nu zo'n 10 jaar oud (gokje):
Afbeeldingslocatie: http://www.fein-hifi.de/images/product_images/original_images/898_4_avr51e.jpg
De Harman Kardon AVR51, uit de tijd dat H/K nog wel goed was. M'n ouders hebben er één staan, of hadden eigenlijk, want er zit een defect in. Hij bromt en geeft op het moment slecht geluid. De vraag nu, wat te doen... Naar de eeuwige jachtvelden of proberen te repareren. De receiver zelf voldoet aan hun wensen, een dijk van geluid (de 2x 65W rms gaat lekker samen met JBL MK1000's

Ik verdenk zelf een aantal verbrandde solderingen (bij een paar vermogensweerstanden zijn de solderingen bijna helemaal weg geoxideerd...). Condensatoren en andere componenten zien er eigenlijk op een stoflaag na optisch nog gewoon goed uit.

Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kraats
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:16

kraats

Ik rol

Van HK kun je heel makkelijk de service manuals downloaden met daarin de meest bekende gebreken. Brom is daar één van. Meestal een elco vervangen en hij is weer prima. Heb er zo al meerdere gefikst.

Waar is Jos de Nooyer toch gebleven?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeronimo
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 20:24
Ray schreef op zondag 15 mei 2016 @ 14:00:
[...]


Ik heb ze jaren geleden ook gehad en het zijn erg fijne speakers! uit mijn hoofd zijn er wel een aantal verschillende versies van waarvan er eentje is die volledig uit dynaudio units is opgebouwd.

Mijn ervaring is dat ze op elke versterker wel goed klinken echter toen ik er een krell ksa 80 aan gehangen heb gingen ze echt muziek maken! schijnbaar waarderen ze een stukje 'power' wel
Alle Dynaudio datasheets uit die tijd gaven een erg hoog piekvermogen op (1000w/10ms). Dus dat ze met wat meer vermogen goed los komen / een goede dynamiek weergeven kan ik dan wel begrijpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • evilution
  • Registratie: Maart 2012
  • Niet online

evilution

Vreselijk bijdehand

Iemand enig idee wat een Philips CD304 incl. originele AB en service manual kan opleveren? Apparaat is serieus zo goed als nieuw. Het gaat om de eerste serie, geen mkII.

|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roderiktweaker
  • Registratie: Juli 2006
  • Nu online
evilution schreef op donderdag 19 mei 2016 @ 23:15:
Iemand enig idee wat een Philips CD304 incl. originele AB en service manual kan opleveren? Apparaat is serieus zo goed als nieuw. Het gaat om de eerste serie, geen mkII.
Tussen de 60 en 125 euro voor een verzamelaar, het is best een goede speler. Zelf zou ik er een paar tientjes voor over hebben.

[ Voor 53% gewijzigd door Roderiktweaker op 20-05-2016 13:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cmndr_adama
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 21:22
Een paar weken geleden kwam ik op een rommelmarkt deze tegen:
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/LDw4IxpXvVeDsx5xw2mzC3ZY/medium.jpg

Een Technics SL-D202 platenspeler en een Philips 22AH686 receiver. Ze waren met name smerig, maar voor € 7,50 per stuk kon ik ze natuurlijk niet laten staan. De Technics heb ik als eerste onder handen genomen, na een poetsbeurtje en een nieuw AT-95e elementje draait die weer vrolijk rond:
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/07Vo09UcDuSMkXSSzuR8KN3z/medium.jpg

Behalve van buiten was de Philips ook van binnen nogal stoffig, dus aan het werk dan maar:
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/bYa4J4yfh8uZI6oz6Ban6eMB/medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/pkloWywgTd9nx9Cl5bILu38Z/medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/tJHrs2pXlsUoFNHkZ4lYHVlb/medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/3r5erXV8a6I98dxNjGzfZjWV/medium.jpg

De opbouw doet nogal Japans aan en dat klopt, de 686 werkt gemaakt in Japan door Foster Audio (Fostex)
Na wat poetsen ziet het er dan zo uit:
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/KORCc1QEwQEUCn4ilm5NblXe/medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/LAr3AfzewZykARdNQd3DJGM1/medium.jpg
Nog wat specs:
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/kTYmku20SOjIOF2mtF5R9YHW/medium.jpg

Beide werken prima, alleen van de 686 moet ik nog een lampje vervangen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmace
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15-09 19:30
Nice, heb zelf ook heel lang zitten twijfelen of ik zo'n Philips 686 reciever of een soundproject 8000/12000 zou gaan kopen maar heb het toto nu toe nog niet gedaan. Ze zien er zo gaaf uit!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MedionAkoya
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 21:49

MedionAkoya

Niet geschoten is altijd mis

Mijn ouders hebben een Marantz PM310 uit de jaren 80, zij dachten om het weer te gebruiken.
Helaas er komt een vieze plastic verbrandgeur eruit. :r
De versterker zelf blijf het gewoon doen, zonder gekraak of dergelijke zooi. 7(8)7

Daarnaast heb ik ontdekt dat de Marantz cassettedeck gescheurde rubberen riemen heeft. En zingt (De VU meters springen van links naar rechts als ruitenwissers).
Daarnaast heeft de Marantz tuner nauwelijks radio ontvangst. Ik vermoedt dat de antenne intern gescheurd is. -O-
En de Marantz platenspeler zingt, . :(


Gelukkig heb ik een Marantz PM8000 versterker die wel werkt, Helaas doet de rechterkanaal irritant. Bij voluit zetten wil de kanaal aanspringen maar bij lager zetten valt de rechterkanaal weer uit. Dus keiharde ADHD en autistenmuziek is mogelijk, geen depressieve Bach. :'(

Voordeel van en losse versterker is dat de lage en de hoge tonen goed worden weergegeven. _/-\o_
Ik heb het daarom aan mijn HDTV aangesloten. Geen CRT maar een LCD met Audio Out tulpaansluitingen.
:Y Zulke TV's zijn helaas niet meer te koop. ;(

Trein?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Valorian
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:28
Henkie-Jan schreef op donderdag 05 mei 2016 @ 18:42:
Tja of het nou echt Vintage-Audio in de zin zoals de meesten het omschrijven is weet ik niet. Maar oud is het inmiddels wel!

Het zijn de computer speakers die ik bij de eerste computer kreeg. De Target TRG-S160-3D. Nog steeds verbaasd mij de audio kwaliteit en gebruik ze inmiddels als speakers op mijn TechniSat Digitradio 100.

na wat zoeken op internet blijkt dat ik niet de enige ben. Er zijn meer mensen die ze nog gebruiken en ze worden ook soms gebruikt als studio-speakers en vooral het brede spectrum aan lage en hoge tonen worden ze om geprezen.

om even het geheugen op te frissen een foto vanaf internet:

[afbeelding]

Ik heb er eens een keer een open geschroefd en het verbaasd me ook hoe hij er van binnen uitziet. De voeding zit ook in de speaker en heeft best wel een flink vermogen. Helaas kan ik die foto's niet vinden natuurlijk...
Lol, zo'n setje heb ik ook nog staan! Weet niet of het dezelfde zijn, mijne zijn een stuk breder, of wordt jouw foto niet goed weergegeven (versmald)? Zal eens kijken wat het nr is. Vond ze in die tijd (volgens mij komt mijn setje nog uit de jaren 90) niet gek, maar inmiddels (nu ik beter weet) kan ik het blikkerige geluid niet meer aanhoren. Ja, vermogen hebben ze, maar kwaliteit zou ik het niet noemen ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmace
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 15-09 19:30
Mijn laaste aankopen:

Een Technics RS-B28R autoreverse deck in fantastische conditie voor 30,-. Ik heb altijd al een technics autoreversdeck willen hebben. Ik had het liefst een RS-B608R gehad maar tot die tijd moet deze voldoen.

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/SRJgJnKF/1.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/QCFVw3fJ/2.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/Gt41dhw9/3.jpg

Een Eagle SE640 koptelefoon.

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/Xqrc8tFT/1.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/L5Jw1Css/2.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/XqZNYgSf/3.jpg

En ten slotte kon ik het niet laten en heb ik toch nog een walkman gekocht. Een Sony WM-EX560 voor 5,-.
Snaar vervangen en hij speelt weer als een dolle. Overigens was dit mijn laatste snaar dus als iemand nog een adresje heeft voor niet te dure snaren?

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/vTgs7Hmf/1.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/j2W83DPq/2.jpg
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/5yHvWvsG/3.jpg

[ Voor 13% gewijzigd door kingmace op 10-03-2019 13:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SannrHerr
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 15-09 16:27

SannrHerr

Furor Teutonicus!

Ik heb de zwarte variant. Prachtige walkman!

Zwaardtijd, speertijd | Schilden splijten | Windtijd, wolftijd | Eer de wereld vergaat | Geen enkel mens | Zal den ander sparen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wokschotel
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 21:40

Wokschotel

Op 6 wielen

Ff een vraagje aan de kenners hier. Ik ben voor mijn Dual 1218 platenspeler op zoek naar een bijbehorende versterker en luidsprekers. Wat waren begin/midden jaren '70 de absolute topmodellen? En tips waar ik die kan vinden?

De islam kan uw vrijheid schaden


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramzzz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online

Ramzzz

Ziet alles :|

Wokschotel schreef op maandag 23 mei 2016 @ 17:31:
Ff een vraagje aan de kenners hier. Ik ben voor mijn Dual 1218 platenspeler op zoek naar een bijbehorende versterker en luidsprekers. Wat waren begin/midden jaren '70 de absolute topmodellen? En tips waar ik die kan vinden?
http://www.thevintageknob.org/

http://www.1001hifi.com/amplifier.html

Enz. :P

En dan de door jou gewenste types opzoeken tijdens strooptochten langs rommelmarkten, kringloopwinkels, pawn shops, etc. :)

[ Voor 16% gewijzigd door Ramzzz op 23-05-2016 18:13 ]

"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature" - Carl Sagan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wokschotel
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 21:40

Wokschotel

Op 6 wielen

Leuke sites, ik ga eens ff lekker snuffelen. Maar rommelmarkten aflopen, pff, ik weet niet of ik daar wel zo'n zin in heb :P

[ Voor 47% gewijzigd door Wokschotel op 23-05-2016 18:53 ]

De islam kan uw vrijheid schaden


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramzzz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online

Ramzzz

Ziet alles :|

Wokschotel schreef op maandag 23 mei 2016 @ 18:52:
Leuke sites, ik ga eens ff lekker snuffelen. Maar rommelmarkten aflopen, pff, ik weet niet of ik daar wel zo'n zin in heb :P
Hoeft helemaal niet, kringloopwinkels zijn vaak prima, en zo slecht is het nog niet op Marktplaats. ;)

Ik heb zelf wat leuke oudere audio via Marktplaats bemachtigd voor 'wêhnag'.

Een Yamaha RX-10 bijvoorbeeld. Niet 'vintage' maar wel erg leuk! :)

"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature" - Carl Sagan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Videopac
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:01

Videopac

Rommelt wat aan.

Ramzzz schreef op maandag 23 mei 2016 @ 19:09:
[...]

Hoeft helemaal niet, kringloopwinkels zijn vaak prima, en zo slecht is het nog niet op Marktplaats. ;)

Ik heb zelf wat leuke oudere audio via Marktplaats bemachtigd voor 'wêhnag'.

Een Yamaha RX-10 bijvoorbeeld. Niet 'vintage' maar wel erg leuk! :)
Die is erg leuk en onderschat! Wat heb je er voor betaald?

Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramzzz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online

Ramzzz

Ziet alles :|

Videopac schreef op maandag 23 mei 2016 @ 22:39:
[...]

Die is erg leuk en onderschat! Wat heb je er voor betaald?
Ik meen €50.

"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature" - Carl Sagan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henkie-Jan
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 12-09 19:38
Valorian schreef op zondag 22 mei 2016 @ 23:24:
[...]


Lol, zo'n setje heb ik ook nog staan! Weet niet of het dezelfde zijn, mijne zijn een stuk breder, of wordt jouw foto niet goed weergegeven (versmald)? Zal eens kijken wat het nr is. Vond ze in die tijd (volgens mij komt mijn setje nog uit de jaren 90) niet gek, maar inmiddels (nu ik beter weet) kan ik het blikkerige geluid niet meer aanhoren. Ja, vermogen hebben ze, maar kwaliteit zou ik het niet noemen ;)
ben erg benieuwd. Blijk dat er ook nog een TRG-S240 is is. Heb nu een versie hier met 3D en zonder 3d sound maar die met 3d sound klinkt aanmerkelijk beter. Alsof er een hele andere versterker in zit.

Ze zouden trouwens exact het zelfde moeten zijn als de Teac PowerMax 120/2, 160/2, 160/2 3D en de 240/2. Alleen design daarvan is nog minder! :P

Zonnepanelen: 800Wp op oost 80 graden aan balkon met schaduw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Wokschotel schreef op maandag 23 mei 2016 @ 17:31:
Ff een vraagje aan de kenners hier. Ik ben voor mijn Dual 1218 platenspeler op zoek naar een bijbehorende versterker en luidsprekers. Wat waren begin/midden jaren '70 de absolute topmodellen? En tips waar ik die kan vinden?
Zelf heb ik jaren een SA-9800 gehad van Pioneer. Als ik kijk wat die krengen nu opleveren had ik m nooit weg moeten doen. In 1998 voor 150 gulden gekocht en verkocht voor 500 euro in 2004. Nu gaan die dingen richting de 750 en in nieuwstaat makkelijk daarboven hahaha.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Mijn Pioneer A91D en Sony TA-N80ES versterkers uit de jaren 80 aan de binnenkant. Daar zou je toch bijna kwijl van in je mondhoeken krijgen. Als ze tegenwoordig nog deze afwerking zouden hebben.

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/qF8Nm.jpg

Afbeeldingslocatie: http://audioidiots.com/Sony/diversen/mijn/groot/2012-02-08-22-30-28.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FreshM
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 13-09 10:55
Verwijderd schreef op woensdag 01 juni 2016 @ 22:59:
Mijn Pioneer A91D en Sony TA-N80ES versterkers uit de jaren 80 aan de binnenkant. Daar zou je toch bijna kwijl van in je mondhoeken krijgen. Als ze tegenwoordig nog deze afwerking zouden hebben.
Dit is inderdaad kwijlen. Wat een kwaliteit!

Onlangs nam ik mijn MiniDisc-deck, de MDS-JA20ES, weer in gebruik. Het klonk als een klok, maar na een half uur spelen hield hij ermee op. Ik dacht simpelweg een riempje van het lade-loopwerk te vervangen, maar toen ik het zware deksel eraf schroefde kwamen de witte plastic(!) onderdeeltjes me tegemoet. Ik zou hem zo graag willen laten repareren...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Whatson
  • Registratie: Februari 2010
  • Niet online
cmndr_adama schreef op zaterdag 21 mei 2016 @ 22:19:
Een paar weken geleden kwam ik op een rommelmarkt deze tegen:
[afbeelding]

Een Technics SL-D202 platenspeler en een Philips 22AH686 receiver. Ze waren met name smerig, maar voor € 7,50 per stuk kon ik ze natuurlijk niet laten staan. De Technics heb ik als eerste onder handen genomen, na een poetsbeurtje en een nieuw AT-95e elementje draait die weer vrolijk rond:
[afbeelding]

Behalve van buiten was de Philips ook van binnen nogal stoffig, dus aan het werk dan maar:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]

De opbouw doet nogal Japans aan en dat klopt, de 686 werkt gemaakt in Japan door Foster Audio (Fostex)
Na wat poetsen ziet het er dan zo uit:
[afbeelding]
[afbeelding]
Nog wat specs:
[afbeelding]

Beide werken prima, alleen van de 686 moet ik nog een lampje vervangen.
Heb zelf de 684 (bijna zelfde versie, zonder Microfoon ingang en C-Speakers), doet het nog steeds prima, soms valt wel eens een van de luidsprekers uit, maar door een beetje met de Dubbing of Monitor schakelaars te bewegen is het op gelost. Moet eigenlijk een keer nagekeken worden.
(Werkt alleen nog wel met die rare audio stekkertjes uit die tijd: Afbeeldingslocatie: http://www.radiocentrum.com/media/pictures/medium/101742.jpg)

Zelf vind ik hem het beste klinken met de [Cont.] schakelaar omlaag. Het AFC knopje rechts van de volumeknop is trouwens voor Auto Frequency bij gebruik van de radio.

Zie ook Whatson in "Gebruik je nog vintage audio apparatuur? Deel 2"

Mocht je hem ooit gaan reviseren, hou me dan op de hoogte hoe je het hebt gedaan. Wil dat namelijk nog een keertje zelf doen, maar weet niet goed wat en hoe.

[ Voor 6% gewijzigd door Whatson op 02-06-2016 00:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

FreshM schreef op woensdag 01 juni 2016 @ 23:40:
[...]


Dit is inderdaad kwijlen. Wat een kwaliteit!

Onlangs nam ik mijn MiniDisc-deck, de MDS-JA20ES, weer in gebruik. Het klonk als een klok, maar na een half uur spelen hield hij ermee op. Ik dacht simpelweg een riempje van het lade-loopwerk te vervangen, maar toen ik het zware deksel eraf schroefde kwamen de witte plastic(!) onderdeeltjes me tegemoet. Ik zou hem zo graag willen laten repareren...
Tjah, zal toch na een tweede kijken, desnoods een defecte waarvan de voeding kapot is. Of een ander, heel duur zijn ze niet. Al is dat spul weer helemaal in aan t worden. Ook DAT spelers, tien jaar terug kreeg je die dingen bijna gratis. Nu het tegenovergestelde, ook dat tapes (zelfs 2e hands) stijgen flink in prijs. Ik heb er wel eentje staan, maar echt vaak gebruik ik het niet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • clog
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 17:52
Realiseerde me dat ik nog twee mini disc recorders had staan.
Even uit de motteballen gehaald en werken nog perfect.
Was ff vergeten dat die dingen zo goed klinken. ;)
Mmmmmm, denk dat ik ze toch maar op markplaats zet.

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/l1SDS83.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Wtf moet je nou met twee MD spelers? Geef dan die Pioneer aan mij, staat goed bij de rest van minn Pioneer toren :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • clog
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 17:52
Persoonlijk vind ik die Pioneer md recorder de mooiste !!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Just my luck :P

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Videopac
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 19:01

Videopac

Rommelt wat aan.

Verwijderd schreef op woensdag 01 juni 2016 @ 22:59:
Mijn Pioneer A91D en Sony TA-N80ES versterkers uit de jaren 80 aan de binnenkant. Daar zou je toch bijna kwijl van in je mondhoeken krijgen. Als ze tegenwoordig nog deze afwerking zouden hebben.

[afbeelding]

[afbeelding]
Zalig!
Ik houd zo van die Japanse bouwkwaliteit. En dit zijn ook 2 toppers, zeker die Pioneer.

Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kraats
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:16

kraats

Ik rol

Cool.. begint dit ook eindelijk vintage te worden :) of het bouwkwaliteit is weet ik niet zeker, mijn MJ-D707 is wel iets te vaak teruggegaan naar Pioneer ter reparatie :P Maar hij doet het nu gelukkig alweer heel wat jaartjes goed.

Waar is Jos de Nooyer toch gebleven?

Pagina: 1 ... 59 ... 172 Laatste

Let op:
Dit topic is voor het delen van je ervaringen met vintage audio-apparatuur, waaronder gebruik, reparatie en onderhoud. Ook je aankopen showen wordt gewaardeerd.

Dit topic is niet bedoeld voor aankoopadvies. Daarvoor is Beeld en geluid koopadvies.
Dit topic is ook niet bedoeld voor vraag en aanbod. Daarvoor hebben we https://tweakers.net/aanbod/

Heb je heel specifieke vragen over platenspelers? Dan kun je terecht in Het Grote Vinyl Topic deel 4
Voor minidisc is er Het Grote Minidisc Topic
Algemene kleine audiovragen? Daarvoor is Het Kleine Audio en HiFi-vragen Topic

Discussie over de zin en onzin van bepaalde audio-foefjes? Zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht #6