Gister een Sony TA-F808ES opgehaald! Bouw kwaliteit is echt zo goed. Komt als het goed is uit 1993. Straks eens aansluiten en wat betere foto’s maken
:strip_exif()/f/image/QvjYaOOwrVhWP6oHvdtYaSmv.jpg?f=fotoalbum_large)
K
Wat gaaf!mentalmadnizz schreef op vrijdag 28 mei 2021 @ 11:30:
[...]
Gaaf, maar dat kastje is te klein voor die Teac
Afgelopen week hier bezig geweest op de hobbykamer, heb een nieuw wandrek gemaakt waar ik mijn cassettedecks in kan uitstallen:
[Afbeelding]
Omdat ik ook ieder deck wilde laten afspelen is iedere plank voorzien van een Extron MLS100 programmeerbare audioswitch, op de bovenste plank staat een extra MLS100 om de plank te kunnen selecteren, zo heb ik een 4x4=16 decks audiomatrix. Er gaat een kabelgoot over het plafond naar de andere kant van de ruimte waar de hele wand zit aangesloten op de aanwezige geluidsinstallatie. Met 1 schakelaar is de hele wand aan en uit te zetten
Op dit moment staat er:
In dit rek staan:
ITT 8025
Nakamichi Cassettedeck 2
Nakamichi 582
Nakamichi 480
Alpine AL-65
JVC DD-9
BASF D-6234
Teac R-888X
Yamaha KX-1200
Philips N5756
Philips N2543
Sony TC-K60
Akai GX-95mkII
Tandberg TCD-310mkII
Sharp Optonica RT-7100
Grundig CF-5500.
Daarnaast wel in collectie, maar niet in het wandrek:
Technics RS-B965 (in vaste opstelling bij de computer)
Nakamichi Dragon (in vaste opstelling in de woonkamer)
Philips F6622 (defect tandwiel)
Marantz SD-55 (motor defect)
En daarnaast nog wat portable spul zoals een Sony TC-D5PROII en een WM-D6C enzo. Op deze manier blijft het spul langer werken (want het wordt gewoon gebruikt) en het ziet er echt supervet uit, met name in het donker
Apple MacBook Pro 14 (2021), Mac mini M4 (2024), iPhone 16 Pro Max (2024) & AirPods Pro 2 (2022) | Cambridge Audio CXA80 | Project-Audio X2 | BlueSound NODE ICON | Q Acoustics 5050 | LG C3 65” OLED
[ Voor 5% gewijzigd door MedionAkoya op 30-05-2021 16:54 ]
Trein?
[ Voor 9% gewijzigd door MedionAkoya op 30-05-2021 18:01 ]
Trein?
Vervelend, maar op zich klinkt dit niet ongunstig om te repareren. Daarbij helpt het principe 'waar het rookt is de stroom te hoog' in die zin dat er waarschijnlijk een 'groot' onderdeel defect is als je iets kan ruiken, en dat soort defecten zijn vaak relatief eenvoudig op te sporen. Maar goed, dan moet je wel van knutselen houden.MedionAkoya schreef op zondag 30 mei 2021 @ 18:00:
Slecht nieuws....die Citizen CD-speler werkt niet.
Gaat niet aan. dus zo dood als een pier.
Ik heb het op netstroom geprobeerd en later op batterijen geprobeerd. Helaas niets hielp.
Wat nog vervelender is is dat er een verbrande soldeergeur vrijkwam.
Ding heeft dus kortsluiting.
Ik zal het dan aan de kringloop terugbrengen, Maar ik ben bang dan zij dit in de kliko gooien. Drama.
Hier moet alle shit staan die ik heb.
Jup, die heb ik ook in mijn kantoor setup van het werk staan... Leuk ding en klinkt als een klok... Voor opnamen te maken heb ik liever een drie kopper, maar voor het afspelen is het een zeer mooi dubbel cassettedeck om te hebben...MedionAkoya schreef op zondag 30 mei 2021 @ 16:48:
Deze staat nog in de kringloop, Yamaha Cassette Deck KX-393. Ik las jullie over Yamaha's hadden.
[Afbeelding]
Er ontbreekt er service manualSkynett schreef op zondag 30 mei 2021 @ 19:19:
[...]
Vervelend, maar op zich klinkt dit niet ongunstig om te repareren. Daarbij helpt het principe 'waar het rookt is de stroom te hoog' in die zin dat er waarschijnlijk een 'groot' onderdeel defect is als je iets kan ruiken, en dat soort defecten zijn vaak relatief eenvoudig op te sporen. Maar goed, dan moet je wel van knutselen houden.
[ Voor 28% gewijzigd door MedionAkoya op 30-05-2021 23:16 ]
Trein?
MedionAkoya schreef op zondag 30 mei 2021 @ 20:58:
[...]
Er ontbreekt er service manual
Ik kijk of ik dit samen met een repaircafe kan repareren. Mits de maatregelen weer helemaal voorbij zijn.
Want ik zie dat het ding ook SMD's heeft. En SMD vind ik moeilijk.
Het ziet eruit dat die SMD's weerstanden en transistoren zijn. (foto nog maken). Aan de ander kant zitten de Sony IC, condensatoren, diodes en een CD-drive van KSS-162A
Het is toch geen familiestuk. Het kostte 7 euro voor een CD-speler met doos en handleiding en oordopjes en 220volt-adapter.
Bedankt, ik zal deze week nog naar kijken. Volgens mij is dat een transistor. Verder zag ik nog componenten die glanzend ereruitzagen ( mogelijk is dit oude flux of het is door hitte gesmolten).DatraxZ schreef op maandag 31 mei 2021 @ 09:26:
[...]
[Afbeelding]
Deze component (transistor denk ik?) ziet er niet 100% fris uit.
Nu zijn er wel meerdere falings methodes voor transistors, maar uit ervaring kan ik zeggen dat het vaak een defecte diode is die bvb zorgt dat de transistor overbelast wordt. Je kan misschien ook eens aan de andere zijde van het PCB kijken of je daar geen gekke dingen ziet. Is de adaptor nog OK? Komt de correcte spanning er uit?
[ Voor 9% gewijzigd door MedionAkoya op 31-05-2021 10:06 ]
Trein?
Er is idd nog touch-up met soldeerdraad aan dit PCB gebeurd. Op sommige plaatsen zie je een gelige verkleuring hiervan.MedionAkoya schreef op maandag 31 mei 2021 @ 09:32:
[...]
Bedankt, ik zal deze week nog naar kijken. Volgens mij is dat een transistor. Verder zag ik nog componenten die glanzend ereruitzagen ( mogelijk is dit oude flux of het is door hitte gesmolten).
Ik heb een beetje hard hoofd in of mij gaat lukken, aangezien er heel veel Sony componenten opzitten en als ik internet mag geloven zijn Citizen-varianten (de Sony Discmans uit eind jaren 80) hiervan veelal defect met name slechte condensatoren. etc.
Ik heb 't ding jaren geleden in zwaar kapotte toestand gekocht, een beetje elektronisch opgelapt, snaar geplakt (geen duurzame oplossing maar goed voor een eerste test) en het tandwiel vervangen door een vervangtandwiel voor een Philips F-nogwat cassettedeck. Daardoor klonk 't loopwerk als een koffiemolen, maar het liep wel, ongeveer.Haas schreef op zondag 30 mei 2021 @ 12:46:
[...]
Wat gaaf!
Hoe is de Grundig CF-5500? Als kind bleef ik maar kijken naar de lampjes. Die is van 1979 als ik het goed heb?
[ Voor 4% gewijzigd door mentalmadnizz op 31-05-2021 14:03 ]
Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl
https://www.hifiengine.com/manual_library/teac/w-880rx.shtmljoopv schreef op maandag 31 mei 2021 @ 12:22:
Ik ben op zoek naar een service manual van een TEAC W880RX cassettedeck..
Dat is een dubbel cassettedeck, autoreverse, dubbele capstan, Dolby B / C / en DBX
Het ding neemt op en speelt goed maar een aantal lampjes en indicatoren op het front werken niet. Ik kan alleen een betaalde versie vinden maar dat is dus ca. 24 USD
Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.
Bedankt, maar dat is een user manual en geen service manual.diedie2 schreef op maandag 31 mei 2021 @ 14:35:
[...] https://www.hifiengine.com/manual_library/teac/w-880rx.shtml
Kun je hier niets mee? Moet je wel even registreren maar op zich gratis
[ Voor 21% gewijzigd door staxas op 01-06-2021 09:34 ]
[ Voor 17% gewijzigd door MedionAkoya op 01-06-2021 14:23 ]
Trein?
Als je ergens 5 of 10.000 stuks van besteld kan je elk merk dat je wil er op laten drukken. Zo moet je dit exemplaar ook zien.kozue schreef op dinsdag 1 juni 2021 @ 17:30:
Over vage merken cd spelers gesproken: iemand wel eens van Denver gehoord? Deze lag nog in plastic bij de kringloop:
[Afbeelding]
Hier moet alle shit staan die ik heb.
Ik vond het als tiener wel wat hebben, die flashy lampjes... Ook vlak voor het slapen gaan deed ik regelmatig het ingebouwde fruit spelletje spelen, wat een tijden waren dat toch...kozue schreef op dinsdag 1 juni 2021 @ 21:04:
Die Aiwa is mij persoonlijk veel te flashy met al die lichtgevende knoppen. Ik had zelf een Sony LBT-A190 (denk ik), met een veel ingetogener uiterlijker (alleen zonder de platenspeler, dat was niet iets wat je kocht als tiener in 1996).
[Afbeelding]
Ik heb dit ding al zeker 10 jaar niet meer. Na een tijdje was de CD speler stuk en de cassettedecks dof geworden. Dus alleen de radio deed het nog en daar was ie veel te groot voor. Dus vervangen door een losse versterker en dit ding naar de gemeente gebracht. Nu roept het zien van dit systeem wel weer nostalgische gevoelens op, maar ik weet zeker dat de componenten die ik nu gebruik veel beter zijn, dus meer dan nostalgie is het niet. Ik hoef m niet meer terug iig.
[ Voor 4% gewijzigd door rcor op 01-06-2021 22:06 ]
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
Mooie discman Videopac!Videopac schreef op dinsdag 1 juni 2021 @ 23:08:
Ik had een Technics SL-XP300, nieuw gekocht voor 369 gulden. Hij was eigenlijk 449 gulden maar de zaak die hem verkocht had hem verkeerd geprijsd. Prima ding, alleen was die nog van voor het memory-shock geheugen dus ermee rondlopen as geen succes.
Denver is het handelsmerk van InterSales. Dat is van oudsher een importeur van electronica, maar richt zich de laatste jaren op het rebadgen van Chinese... euh... rommel. Daar gebruiken ze dus de naam "Denver" voor.kozue schreef op dinsdag 1 juni 2021 @ 17:30:
Over vage merken cd spelers gesproken: iemand wel eens van Denver gehoord? Deze lag nog in plastic bij de kringloop:
[Afbeelding]
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Zo te zien worden Aiwa's niet meer door Sony geproduceerd maar door Towada Audiorcor schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 11:21:
Ik kom even terug op mijn uitspraak over die Aiwa portable discman... Ik dacht dat dit een vintage NOS CD-speler zou zijn, maar het valt mij op dat deze een usb-draad heeft... Niet iets uit de jaren '90 dus...
Verder kort onderzoek gedaan en geconstateerd dat Aiwa weer terug in Europa is met een gehele line up aan producten inclusief hun oude logo van weleer (niet dat lelijke logo dat Sony op een gegeven moment had bedacht na de overname)... Zie ook hun website: https://eu-aiwa.com/nl/portable-audio/...
Of dit dezelfde kwaliteit als vroeger is weet ik niet, maar het oogt niet zo "made in China" als Denver in ieder geval... Krijg er dus wel een goed gevoel bij...
[ Voor 10% gewijzigd door MedionAkoya op 02-06-2021 11:30 ]
Trein?
Veel merknamen van fabrikanten die vroeger goede spullen maakten zijn opgekocht door bedrijven die nu onder die namen troep op de markt dumpen. Dat geldt o.a. voor Aiwa en Akai.MedionAkoya schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 11:26:
[...]
Zo te zien worden Aiwa's niet meer door Sony geproduceerd maar door Towada Audio
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
Daar heb je al Nippon, Denon, en Onkyo te pakken. Verder weten we dat Marantz en Denon inmiddels samen zijn, en dat Marantz wat vroeger zelfstandig was ooit door Philips ingelijfd was. Pioneer op zijn beurt is tegenwoordig voor een groot deel van Onkyo en doen ook dingen samen met TEAC. Philips en Grundig deden in het verleden ook veel samen. De naam Grundig bestaat nog steeds, maar daar heb je het mee gehad. Terwijl de tuners uit de jaren 90 800 lijn van Philips onderhuids gewoon Grundig waren.De naam Denon schijnt af te stammen van een fusie tussen Denki Onkyo en andere bedrijven in 1939. De naam Denon is een afkorting van de oorspronkelijke bedrijfsnaam 'Nippon DENki ONkyo Kabushikigaisha'.
[ Voor 4% gewijzigd door The Eagle op 02-06-2021 12:46 ]
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Ah, vandaar dat JVC SP-E35 speakers uit België komen. (vermoedelijk jaren 90)The Eagle schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 12:44:
Ach, verschuivingen zie je overal. Van de Denon WIki:
[...]
Overigens, qua speakers is de oude Philips speakerfabriek in Belgie een van de grootste producenten van drivers voor autospeakers en OEM spul ter wereld.
[ Voor 28% gewijzigd door MedionAkoya op 02-06-2021 13:25 ]
Trein?
Onkyo heeft, als ik me niet vergis, nog niet zo lang geleden onder Gibson (van de gitaren) gehangen en maakte deel uit een mislukte diversificatie strategie die bijna de ondergang van dat bedrijf betekende.Marcel Br schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 13:02:
Onkyo staat los van Denon, in elke geval vroeger.
Bij een Japanse fusie in 1939 is er een goede kans dat het bedrijf na WO2 is opgesplitst.
De VS heeft de gehele stuctuur van Japan aangepast.
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Ze kunnen "in China" overigens prima goeie produkten maken. Ja, daar moet je ook iets meer geld voor over hebben. De Aiwa van nu heeft waarschijnlijk heel weinig te maken met de oude Aiwa.rcor schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 11:21:
Ik kom even terug op mijn uitspraak over die Aiwa portable discman... Ik dacht dat dit een vintage NOS CD-speler zou zijn, maar het valt mij op dat deze een usb-draad heeft... Niet iets uit de jaren '90 dus...
Verder kort onderzoek gedaan en geconstateerd dat Aiwa weer terug in Europa is met een gehele line up aan producten inclusief hun oude logo van weleer (niet dat lelijke logo dat Sony op een gegeven moment had bedacht na de overname)... Zie ook hun website: https://eu-aiwa.com/nl/portable-audio/...
Of dit dezelfde kwaliteit als vroeger is weet ik niet, maar het oogt niet zo "made in China" als Denver in ieder geval... Krijg er dus wel een goed gevoel bij...
MacPro Core i5 750, Mac Mini, hier en daar een verdwaalde pc.....
Volgens Wikipedia is er een amerikaanse Aiwa en een Japanse Aiwa. Die samen in overeenstemming zijn blijkbaar:OgWok schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 14:15:
[...]
Ze kunnen "in China" overigens prima goeie produkten maken. Ja, daar moet je ook iets meer geld voor over hebben. De Aiwa van nu heeft waarschijnlijk heel weinig te maken met de oude Aiwa.
The blob ain't bothered. Its slime don't care. / The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
MacPro Core i5 750, Mac Mini, hier en daar een verdwaalde pc.....
Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl
Mooi! Het lukt me alleen niet om te zien wat voor platenspeler er naast staat. Dus: wat voor platenspeler heb je?nineball schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 13:09:
Ik was al een tijdje op zoek naar een Sony tuner uit de QS serie als aanvulling op de CD en MD spelers die ik al heb van die serie. Vrij lastig te vinden tenzij voor silly money op MP. Denk aan meer dan 100 euro.
Vandaag werd mijn geduld beloond in de kringloop in Diemen. Een puntgave ST-SB920 voor 17,50.
Hele grote blij!
[Afbeelding]
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
3600wp string @ 115° oost | 825wp panelen/750wp micro's @ 13°/115° oost | 1475wp panelen / 1250wp micro's @ 27°/205° graden zuid
Ecodan warmtepomp
Repo's: HA-Solar-control | HA-heatpump-planning
Een Micro Seiki DD-35.Videopac schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 13:27:
[...]
Mooi! Het lukt me alleen niet om te zien wat voor platenspeler er naast staat. Dus: wat voor platenspeler heb je?
Deze tuner is overigens voor het zoldersetje:Videopac schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 13:27:
[...]
Mooi! Het lukt me alleen niet om te zien wat voor platenspeler er naast staat. Dus: wat voor platenspeler heb je?
Denver koop je o.a. bij Blokker en in het verleden bij de Kijkshop. Het is een beetje vergelijkbaar met Trust, maar dan voor draagbare audio.Heroic_Nonsense schreef op woensdag 2 juni 2021 @ 08:02:
[...]
Denver is het handelsmerk van InterSales. Dat is van oudsher een importeur van electronica, maar richt zich de laatste jaren op het rebadgen van Chinese... euh... rommel. Daar gebruiken ze dus de naam "Denver" voor.
Ligt regelmatig in winkels waar je geen audioapparatuur verwacht te vinden.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier
iRiver was dan weer wel kwaliteit. Ik heb er nog een MP3-speler van liggen.deepbass909 schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 15:23:
[...]
Denver koop je o.a. bij Blokker en in het verleden bij de Kijkshop. Het is een beetje vergelijkbaar met Trust, maar dan voor draagbare audio.
Niet echt speciaal dus.
Over vintage portable cd spelers gesproken, ik heb deze nog steeds op zolder liggen:
[Afbeelding]
Een iRiver iMP-450. Het ding heeft heel wat uren gedraaid in mijn studietijd, zat standaard in m'n rugtas (met speciaal vak ervoor), gebruikte gumstick accu's en als die leeg waren, gingen er 2 AA-cellen in de externe houder. En hij werkt nog steeds(al heeft hij wat moeite met de zwarte CD van Gare du Nord)
Door de jaren heen heb ik heel wat discmans versleten, eerste de versies zonder anti-shock (ik kocht mijn eerste ergens 1995/1996, een Sony D-145) en bijna iedere 2 jaar wel weer een nieuwe omdat de vorige compleet versleten was. En thuis gingen die via de line-in aan de versterker bij gebrek aan een reguliere cd-speler.
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
Zeker deze (en z'n iets luxere broertje de iMP-550) golden toen als zo'n beetje de beste discmans die je kon kopen. Zowel in bouwkwaliteit als geluid.Videopac schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 16:19:
[...]
iRiver was dan weer wel kwaliteit. Ik heb er nog een MP3-speler van liggen.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier
Dat was inderdaad topspul. Hele mooie MP3 spelertjes. Ik heb o.a. een van de Toblerone modelletjes gehad met kleurenschermpje. Batterij ging lang mee en heel goed geluid.Videopac schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 16:19:
[...]
iRiver was dan weer wel kwaliteit. Ik heb er nog een MP3-speler van liggen.
Je moet inderdaad af en toe geluk hebben... Deze tuner heb ik ook in mijn werkkamer setup staan van het werk... Ooit bij de kringloop winkel in het dorp waar ik woon op de kop getikt voor 10 euro... Maar ook 17,50 euro is een zeer nette prijs...nineball schreef op vrijdag 4 juni 2021 @ 13:09:
Ik was al een tijdje op zoek naar een Sony tuner uit de QS serie als aanvulling op de CD en MD spelers die ik al heb van die serie. Vrij lastig te vinden tenzij voor silly money op MP. Denk aan meer dan 100 euro.
Vandaag werd mijn geduld beloond in de kringloop in Diemen. Een puntgave ST-SB920 voor 17,50.
Hele grote blij!
[Afbeelding]
Zeker!OgWok schreef op donderdag 3 juni 2021 @ 10:13:
@DatraxZ Een paar foto's van de "internals"? Altijd leuk!
Whereof one cannot speak, one must remain silent.
MacPro Core i5 750, Mac Mini, hier en daar een verdwaalde pc.....
Die ppm drive zal wel voor die andere VU-meters zijn:DatraxZ schreef op zaterdag 5 juni 2021 @ 21:09:
[...]
Interessant is dat ook de schema's van de Teac A-7400RX hier op staan. De A-7400RX is de Japan-only variant van de A-7300RX, die een andere versie VU-meter heeft, alsook een extra play head met 2CH voor 4TR. (Zoals bvb een X-1000M). Maar er zit blijkbaar ook een extra PCB in de pre-amp, genaam PPM control. Weet iemand wat dat extra PCB doet?
BedanktAntoniusDD schreef op dinsdag 8 juni 2021 @ 08:29:
Mooi @DatraxZ !
nu dacht ik dat dit type voor de concertomgeving gemaakt was en voor de reizende musici. Klopt dat?
Thanks ! Wel... ik heb na lang zoeken een pin compatible EDAC connector (model 305-028-500-258 ) gevonden met 14 posities op de juiste pitch, maar moet de afmetingen nog controleren. Het probleem is dat dit specifieke type connector bijna nergens verkrijgbaar is (uit stock), tenzij via US import of tenzij je er ineens 250 van koopt. Connectors met 15 posities zijn veel couranter, maar dan weer net iets te groot, wat een aanpassing aan de connector mount vereist. Binnenkort gaan de PCB's er uit voor de recap, ik ga dan kijken wat de staat is van de connectors.OgWok schreef op dinsdag 8 juni 2021 @ 08:51:
Ziet er al heel goed uit @DatraxZ. Weet je al wat je met die krokante connectoren gaat doen? Opknappen of vervangen?
Bedankt voor de link. Dat zal idd met de VU meters te maken hebben.Raymond schreef op dinsdag 8 juni 2021 @ 09:01:
[...]
Die ppm drive zal wel voor die andere VU-meters zijn:
https://www.soundonsound....between-ppm-and-vu-meters
Ja, en voor die 25 euro krijg je een ferrotape want chrome- en metaltape worden niet meer gemaakt. Ook zal deze release zonder Dolby-ruisonderdrukking op de tape gezet zijn, want dat wordt niet meer gelicenseerd. Dus hoe het klinkt? Vast niet heel goed.kozue schreef op woensdag 9 juni 2021 @ 21:34:
Vandaag zag ik cassettes liggen in een echte platenzaak (Pop-eye in Alkmaar). Eentje is blijkbaar een RSD release met bijbehorende prijs. Dat is dan weer een beetje minder (wie wil er €25 voor een cassette betalen? dat kostten ze in hun hoogtijdagen nog niet eens). Maar wel grappig om te zien. Misschien ga ik ooit nog eens geloven dat er inderdaad een cassette revival aan de gang is
[Afbeelding]
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Want een ferrotape zonder ruisonderdrukking kan niet goed klinken? Heb je al eens naar een écht cassettedeck geluisterd?Heroic_Nonsense schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 08:21:
[...]
Ja, en voor die 25 euro krijg je een ferrotape want chrome- en metaltape worden niet meer gemaakt. Ook zal deze release zonder Dolby-ruisonderdrukking op de tape gezet zijn, want dat wordt niet meer gelicenseerd. Dus hoe het klinkt? Vast niet heel goed.
Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl
Tot vorig jaar had ik hier nog een KA7ES (Japanse import) staan. Momenteel helaas alleen DCC-decks.mentalmadnizz schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 09:54:
[...]
Want een ferrotape zonder ruisonderdrukking kan niet goed klinken? Heb je al eens naar een écht cassettedeck geluisterd?
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Je hebt wat meer achtergrondruis, maar afgezien daarvan hoeft een ferrobandje echt niet slecht te klinken. Ik gebruikte vroeger Sony HF-ES bandjes en die waren prima. NB: ik geef absoluut de voorkeur aan chroom (of metal) en ook met ruisonderdrukking, maar zeker met dolby komt het nauw om het natuurgetrouw te laten klinken. Er is meer in het leven dan signaal-ruisafstand.Heroic_Nonsense schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 10:28:
[...]
Tot vorig jaar had ik hier nog een KA7ES (Japanse import) staan. Momenteel helaas alleen DCC-decks.
In verhouding tot chrome en metal vind ik ferro, helemaal zonder R/O, niet erg goed klinken helaas
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
Zeer interessante achtergrondinformatie!!Raymond schreef op dinsdag 8 juni 2021 @ 09:01:
[...]
Die ppm drive zal wel voor die andere VU-meters zijn:
https://www.soundonsound....between-ppm-and-vu-meters
Asustor AS6704T (32GB, 4x16TB MG08), OpenWrt (3x GL.iNet Flint 2 MT6000), Lyrion Media Server, Odroid H2/N2+/C4/C2, DS918+ (4x8TB WD RED)
Hmm interessant, ik dacht dat platenmaatschappijen wel geld hadden om het te duplieren met een Dolby-certified apparatuur uit jaren 90 en 00Heroic_Nonsense schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 08:21:
[...]
Ook zal deze release zonder Dolby-ruisonderdrukking op de tape gezet zijn, want dat wordt niet meer gelicenseerd.
Trein?
Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl
Dolby C heeft de neiging om te gaan pompen als 'ie niet goed is afgesteld. DBX idem. Dolby B stelt niet zoveel voor.kozue schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 11:40:
Ik gebruik wel Dolby, maar vind de ruis ook niet zo'n probleem. Ik gebruik Dolby omdat al m'n tapes dan dezelfde instelling op het deck kunnen gebruiken. Wel handig met een niet zo technische vrouw die ook wel eens een muziekje op wil zetten. Ik heb eigenlijk nooit veel gemerkt van compatibiliteitsproblemen. De enige keer dat ik er wat van merkte was op 1 deck dat niet goed afgesteld stond. En ik heb aardig wat decks.
Turbo Turbo!! | www.analogaudio.nl
Het deck had wel wat problemen met de voeding en de aandrijving. Ik sluit niet uit dat er ook afstelproblemen waren op ferro-gebied. Videopac schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 10:36:
[...]
Je hebt wat meer achtergrondruis, maar afgezien daarvan hoeft een ferrobandje echt niet slecht te klinken. Ik gebruikte vroeger Sony HF-ES bandjes en die waren prima. NB: ik geef absoluut de voorkeur aan chroom (of metal) en ook met ruisonderdrukking, maar zeker met dolby komt het nauw om het natuurgetrouw te laten klinken. Er is meer in het leven dan signaal-ruisafstand.
Je Sony TC-KA7ES is echt een goed deck, wellicht een afstellings-iets?
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Ik ben wel benieuwd naar hoe dit de afgelopen jaren is geëvolueerd. Zelf check ik pas een paar maanden cassette-releases en wat mij vooral opvalt is dat er best wel veel mainstream artiesten hun muziek op cassette laten uitbrengen. Ik weet niet of dat de afgelopen 10 jaar altijd zo was en ik er gewoon niet van op de hoogte was? Of dat er wel degelijk een kleine revival aankomt...kozue schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 14:36:
Overigens hoor ik al jaren iets over een cassette revival. Maar tot nu geen echt bewijs van gezien. In tegenstelling tot vinyl, dat je nu overal vindt. Iedere serieuze versterker heeft weer een phono ingang, platen liggen bij de Media Markt en de Aldi, en de inkomsten van de platenindustrie uit vinyl zijn die van de CD overstegen. Maar cassettes? Liefhebbers roepen wel eens wat over een revival, maar ik zie ze nog steeds nergens. Ik kan nog steeds geen 5 pack kopen bij de supermarkt, en die 2 voorbespeelde cassettes in een winkel die verder vol ligt met LP's en een kleiner wordend hoekje CD's neem ik ook nog niet zo serieus. Maar een begin is een begin.
Hoe is de vormgeving van recente cassette releases? Doen ze nog iets speciaals qua inlays of gekleurde cassettes ofzo? Is wel een medium waar je je creativiteit op los kunt laten.Flabsie schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 14:53:
[...]
Ik blijf in ieder geval lekker veel te veel geld neertellen voor bijzondere cassettes. Laatst Jay-Z 4:44 op cassette gekocht, geniaal album en ook een mooi collector's item voor liefhebbers.
Je bent niet de enige die twijfelt over de geluidskwaliteit van deze demonstratiecassette:kozue schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 14:36:
[...]
Er was ook een Nakamichi Metalloy demo tape, maar ik denk dat de vorige eigenaar m verpest heeft. Er zat een plakbandje over kant A dus ik denk dat de originele demo opname overschreven is. Wat er nu op staat klinkt niet bijzonder (mist wat hoge tonen).
[...]
Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl
Bijv. Met een Japanse Cassette deck uit 1980 zou jet toch wel kunnen afspelen? Die hebben vaak compatibiliteit met type iii tapeskozue schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 16:46:
. Ik heb een CR-1 in de woonkamer en dat is het enige deck dat ik heb dat 120ųs op metal kan opnemen.
Trein?
Een 120ųs tape zonder nokjes kun je met elk deck afspelen. Dat zijn gewoon type 1 instellingen. Maar kant B is normaal leeg (op mijne niet meerMedionAkoya schreef op donderdag 10 juni 2021 @ 16:59:
Bijv. Met een Japanse Cassette deck uit 1980 zou jet toch wel kunnen afspelen? Die hebben vaak compatibiliteit met type iii tapes
[ Voor 35% gewijzigd door htca op 11-06-2021 18:48 ]
Soms als er niks staat ben je ook gewoon blij dat je die troep niet hoeft te kopen. 😀htca schreef op vrijdag 11 juni 2021 @ 20:02:
Ik weet en ken het principe van de kringloop… ik blijf bezoeken😉
Ja, dat zouden we wel zo kunnen stellen... Maar ik moet wel toegeven: die TDK MA-XG is toch wel een van de beste cassettes die er zijn... Ik heb er zelf meerdere in bezit en als die nu nog in de wrapper zouden zitten weet ik niet of ik die er wel uit zou halen gezien de bedragen die de gek er tegenwoordig voor over heeft...kozue schreef op zaterdag 12 juni 2021 @ 18:44:
@rcor Dit is dan blijkbaar z’n “comeback”, na eerder officieel gestopt te zijn met z’n store en cassettefilmpjes
[ Voor 28% gewijzigd door rcor op 12-06-2021 19:40 ]
De set is inmiddels compleet:evilution schreef op maandag 1 maart 2021 @ 18:01:
Gisteren gescoord:
[Afbeelding]
Next on the list: een setje 22AH587
In het kader van het compacter maken van de geluidsvoorziening
Edit: natuurlijk moest hij even open:
[Afbeelding]
Immaculate![]()
Volledig discreet gebouwd, geen IC te bekennen
Edit: voorlopige combi:
[Afbeelding]
Die CD304 gaat nog vervangen worden door mijn Marantz CD94/DA94 of een CD960/DAC960 van Philips. Mijn voorkeur gaat nu uit naar de Marantz.
Verder moet er nog een 22AF777 komen. Heb ik ooit van mijn vader gekregen maar is helaas verloren gegaan.
De Phono 1 ingang van de 280 bouw ik om naar CD ingang. Dat is te doen zonder printsporen te onderbreken denk ik. Phono 2 voor de platenspeler, AUX voor Chromecast en tuner voor een tuner. Mogelijk mijn 22FT980 met een buitenantenne.
Bij nader inzien kan ik net zo goed een streaming ding aansluiten wat ook internetradio ondersteunt, dan hoef ik de versterker verder niet te modificeren
[ Voor 5% gewijzigd door evilution op 12-06-2021 22:57 ]
|<----------------------------------------------arm length---------------------------------------------->|
|<-------------------------------------------where the cat is--------------------------------------------->|
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq