Ik heb een probleem met mijn 3 PIB’s. Er mag er 1 tegelijk ontladen.
Het normale gedrag is dat batterij 1 een lange tijd bijv 90 minuten ontlaadt waarna een andere het overneemt en die gaat dan weer voor langere tijd ontladen. Zo wisselen ze elkaar af zodat de op het einde van het ontladen allemaal afgerond op 10% ongeveer even ver leeg zijn en bij laden allemaal tegelijk kunnen laden.
Het probleem is dat ze regelmatig in de nacht gedurende een 1 a 2 uur elkaar veel sneller gaan opvolgen. Dan krijgt elke batterij maar 1 a 2 minuten de tijd. Je hoort dan de hele tijd relais uit klikken bij de ene batterij en weer aanklikken bij de andere batterij. Vaak gaat het na 1 of 2 uur weer over op normaal ontladen.
Maar vorige week en vannacht blijven ze maar doorgaan met omschakelen. Vorige week heb ik na 8 uur van dit omschakelen ‘s ochtend maar alle batterijen volledig gereset door de knop 10 seconden in te drukken en de batterijen weer terug aan de WiFi en de P1 meter te hangen. (Opnieuw opstarten P1 meter of batterijen hielp niet).
Maar vandaag hielp ook dat niet waardoor ik nu batterij 2 en 3 maar heb uitgezet.
Zie de afbeelding uit HA. Tot 00:05 loopt het als normaal. Dan ligt het een uur stil (geen idee waarom). Vanaf 01:05 gaan ze opeens veel sneller aflossen. Om 02:30 is het een uur weer normaal. En vanaf 03:15 beginnen ze weer. Rond 05:15 was ik het zat en heb ik ze gereset. Maar dat hielp niet. Om 06:15 heb ik batterij 2 en 3 maar uitgezet.
De reden van het uitzetten is dat het vele klikken van de relais behoorlijk vervelend is gedurende de nacht. Ook hebben relais maar een beperkt aantal schakel momenten. En met zoveel schakelingen per uur ben je daar zo doorheen.
Herkend iemand dit en weet iemand wat hiervoor de oplossing is? Zo niet dan ga ik het morgen melden bij HomeWizard.