Wij hebben geen piekverbruiker (

) in huis die zomers veel trekt. Wel een die juist 's nachts veel doet (warmtepomp).
Idealiter wil ik zo veel stroom kunnen opslaand dat ik de avond en nacht doorkom op de lading. En ik wil zo min mogelijk terugleveren.
ergens tussen die twee uitersten zit het ideale punt qua capaciteit van de accu(s). vwb de warmtepomp moet ik wel zo'n 1200-1900 aan vermogen hebben. 1600 zou ook kunnen want de kortsdurende piek van boven de 1600 wil ik dan nog wel voor lief nemen. da's een paar cent en de prijs van een 3de accu niet waard.
Een Homey flow zet nu iedere dag in een excelsheet wat ik overdag teruglever (en dus op kan slaan) en hoeveel ik 's avonds/nachts gebruik. De laagste van die twee is wat ik minimaal kwijt kan/moet kunnen in een accu. verbruik avond/nacht is wat ik in de accu moet kunnen hebben om NOM te kunnen draaien, vermist dat overdag ook erin gestopt kan worden.
dat gooi ik alllemaal in een staatje per kWh om te kijken hoe dat bij 1, 2 3 etc kWh aan accu's uitvalt. Daaruit valt weer te halen hoeveel kWh ik kan opslaan en gebruiken en dus niet hoef in te kopen. En hoeveel ik daarmee bespaar bij een prijs van (nu) 28 cent per kWh.
Sinds 22-3 staat in dit overzicht:
Kijk ik naar TVT zou rond de 6 kWh ideaal zijn, Wil ik maximaal NOM, moet ik een zo groot mogelijke accu hebben.
Kijk ik naar de uitschieters per datum is rond de 12 kWh ideaal:
Disclaimer: het staatje veranderd met de dag...