m.eddy schreef op dinsdag 15 juli 2025 @ 22:58:
Is er een mogelijkheid om de auto te ontgrendelen zonder dat het hele ding aan gaat?
Soms wil ik alleen wat pakken of de kabel afkoppelen en dan gaat de auto het hele opstartgebeuren door, terwijl ik hem 2 seconden later weer uitzet.
Weekje op vakantie geweest, net even alles nagelezen en hier geen antwoord op gezien geloof ik.
Je kunt uitzetten dat de auto gaat klimatiseren bij ontgrendelen. Zit ergens in de menus verstopt. Dat scheelt al meteen 95% van het geluid dat die maakt geloof ik.
Wat die vakantie betreft, weekje Bodensee met mijn Elroq 60 en 3 pubers. Na vorig jaar de Moesel in Kamiq DSG is dit wel de overtreffende trap van rijgemak.
ACC is een genot zoals al vaker benoemd, veel dorpjes met 30 max wegens "lärmschutz". De locals weten dat wel dus de auto rolt rustig achter ze aan. Traffication app had het in 50% van de gevallen ook door, dus die niet blind vertrouwen op flitspalen.
Ik had thuis al de optie "ACC past zich aan op weginrichting" aangezet nadat de dealer het had uitgezet. Handig bij rotondes om wat langzamer.
Maar in onbekend en bochtig gebied komt die optie helemaal in zijn recht. Snelheid op 100 buiten de bebouwde kom en als er een heftig bochtje in de weg zit past de auto de snelheid aan. En heel wat slingerende wegen gezien daar tot op de Säntis in Zwitserland.
Met wat minimale voorbereiding 0 problemen gehad qua laden. Langs de route laadpunten uitgezocht van mijn gewenste leverancier (EnBW) en als favo laadpunten opgeslagen. Na het opladen uitzoomen en kijken welke net binnen de rangewolk valt en daarheen rijden. Paar keer zelfs lachend met 150 gereden omdat ik volgens de auto 15%+ over had bij aankomst. Enige met range anxiety waren de kinderen
Ik maak nog een reisverslagje voor het Lange Ritten topic.
En ondanks 2k+ km, alleen maar Enyaqs gezien. Geen enkele Elroq.
/Edit en uit de parkeergarage ook al eens het belletje gekregen "Pap, de auto piept". Dus moest wel gniffelen toen ik de post net las dat ik niet de enige was.
[
Voor 3% gewijzigd door
Holzschuh op 22-07-2025 07:52
]