Fanta schreef op woensdag 13 maart 2024 @ 12:40:
[...]
Privacy en Funda gaan niet altijd lekker samen. Ik zag net een advertentie voorbij komen waarbij het naambordje van de vorige bewoner (met volledige voor- en achternaam) bij de voordeur niet onzichtbaar is gemaakt. Daar zal de verkopende partij ook niet blij mee zijn denk ik.
Los van wat hierboven gezegd wordt: je hebt helemaal gelijk hoor, het is niet bepaald privacyvriendelijk allemaal, maar er zijn wel meer mogelijkheden om daar achter te komen. Nog los van wat hierboven genoemd wordt heb je ook streetview die weliswaar steeds meer blurt maar ook niet perfect is, Apple Maps heeft tegenwoordig Look Around in bizar hoge resolutie, als je iets op Google Streetview niet kan lezen, pak die er dan maar eens bij (dekking is wel een stuk minder nog).
Wat mij ook is opgevallen in onze zoektocht is dat er best vaak huizen te koop stonden met een bedrijf aan huis, of het nu om een nagelsalon, hondentrimmer of accountantskantoortje gaat. Die worden op Funda vaak wel geblurd maar omdat het bedrijven betreft juist niet op streetview/look around. Kan je ook best veel over de verkopers te weten komen op die manier als je dat wilt.
Ook zijn er websites zoals (uit mijn hoofd) oozo.nl waar je kvk inschrijvingen kan vinden en ga zo maar door.
Kortom: ik geef je groot gelijk en het zou beter moeten, maar helaas kan je blurren wat je wil, als iemand erachter wil komen zijn er genoeg mogelijkheden.
Overigens is de regio waar wij nu naartoe verhuizen blijkbaar heel normaal om bij de vrijstaande huizen (zeker die aan 60/80 wegen) grote bordjes met "Fam. De Jong" ofzo aan de wegkant neer te zetten. Dus blijkbaar ligt het er ook aan waar je woont of je zoiets erg vindt of niet.
[
Voor 8% gewijzigd door
MooDyBLueS op 13-03-2024 12:56
]