B.Hofman schreef op maandag 10 februari 2025 @ 10:10:
Dag allen,
Ik lees af en toe eens mee in dit topic en moet eerlijk bekennen niet alle (diepgaande technische) onderwerpen even goed te kunnen volgen….
We zijn voornemens onze woning een slag te verduurzamen. Quatt gaat hier mogelijk een rol in spelen. Graag jullie (want geen verkopers van Quatt) advies.
Uitgangspunten:
- Geschakelde Twee-onder-een-kapwoning
- Bouwjaar 1989
- Woonoppervlak 154 m2
- Verwarming:
- Begane grond: vloerverwarming (circa 65 m2)
- Verdiepingen: Radiatoren (springen eigenlijk nooit aan).
- Huidig verbruik (2 volwassenen en 2 kinderen):
- Gas: 1.000 m3
- Elektra: 2.750 kWh
Overweging:
- Plaatsen van een Quatt:
- Hybrid:
- Of zelfs All-Electric: is dat voor onze woning de moeite waard?
- Overwegen Quatt Chill: 3 stuks voor bijverwarmen en -koelen van de slaapkamers: moeite waard?
- Toevoegen PV panelen;
- Glas vervangen door HR++.
Kunnen jullie ons e.e.a. adviseren omtrent onze overwegingen?
hoi, welkom bij onze topic,
om maar eerst globaal antwoord op je vraag te stellen, ja een Quatt (ik zal andere merken hier maar even buiten beschouwing laten, tenslotte zitten we hier op een Quatt topic) kun je in feite beide kanten op.
qua gasverbruik verwacht ik ook gezien de leeftijd van je woning (staat isolatie) en de wens om bv het glas te vervangen door HR++ je met een enkele Quatt in hybride opstelling al een behoorlijke gasbespraring kunt gaan bereiken.
ik vermoed dat je nog in 2024 de aanvraag gedaan hebt en dus nog gebruik kunt maken van de subsisieregeling uit 2024.
wil je echter (later) toch naar Full Electric omdat je CV bv ook over een tijdje op is (jammer vermeld je hier niet de leeftijd van je CV), is mogelijk de optie om nu al naar een Quatt Duo te gaan, zeker gezien de nu nog lage meerprijs een betere idee.
je moet deze mn qua geluidseisen ook wel kunnen plaatsen. Dus een WPAC berekening is dus wel raadzaam (we kunnen je hierbij zeker helpen).
Gezien je vloerverwarming je hoofdverwarming is is een warmtepomp zeker ideaal hiervoor.
Zonnepanelen kunnen handig zijn waarbij echter door de wegval van de saldering in 2027 je deze in feite niet meer effectief kunt inzetten voor de warmtepomp, omdat juist als je de stroom voor de warmtepomp nodig hebt er nagenoeg geen stroom uit je PV installatie gaat komen.
Tevens spelen de kosten die den energieboeren hier voor teruglevering in rekening brengen ook een grote rol in, dus zoals het vroeger heel duidelijk was dat de combinatie warmtepomp en PV een zeer goede combinatie was (mn door de saldering) is dat nu nog maar de vraag.
reken er op dat de TVT van een PV nu wel eens behoorlijk lang gaat worden (ik verwacht > 10 jaar).
De Chill is voornamelijk een mini Airco die aangesloten gaat worden aan je radiatoren en via deze ook de warmte afvoert (koelen) cq krijgt (bij verwarmen). Verwarmen lijkt me mn een ding om een boost aan bestaande verwarmingen (radiatoren) te geven die mogelijk net iets te weinig capaciteit hebben.
De stap richting HR++ is zeker een goede in combinatie met een warmtepomp en verhoogd ook het comfort. dit zal zeker mn als je komt van standaard dubbel glas (gezien het bouwjaar is dat wel te verwachten), bedenk hierbij dat als je beide maatregelen gaat nemen de subsidie voor HR++, die overigens in 2025 ook nog verhoogd is, deze subsidie ook nog gaat verdubbelen. vergeet niet dat een betere isolatie (warmte in je huis houden direct effect heeft bij een warmtepomp, die hoeft dus minder hard te werken om je warmteverlies weer aan te vullen. (dus minder kosten en beter comfort)
zie onderstaande tabel info:
overheid
ik hoop dat dit een beetje een eerste info geeft over de Quatt.
aanvulling; ik heb mijn eigen ervaring, nu het tweede jaar Quatt even niet vermeld omdat ik een veel ouder huis (en dus slechter geisoleerd (ondanks extra maatregelen (spouwmuurisolatie/deels HR++/dakisolatie)) heb.
ik kwam van circa 1200 m3 gas naar vorig jaar nog slechts totaal op 160m3 (incl. SWW) dit jaar zal dat iets hoger komen, circa rond de 200m3. Dus in twee jaar totaal al 2.000m3 bespaard (stroom voor de warmtepomp wordt nu nog volledig door de PV installatie gedekt, ik betaal geen stroom de afgelopen jaren) dus mijn Quatt is dit jaar al terugbetaald. (ik zat wel bij de eerste bestellers die nog de introductieprijs betaald hebben.)
[
Voor 18% gewijzigd door
MacD007 op 10-02-2025 12:24
]