Zo, ik heb alle pagina’s van dit forum verslonden. De meeste voorafgaand aan de levering van de auto, de laatste paar de afgelopen paar dagen.
Afgelopen donderdag mijn nieuwe leaseauto mogen ophalen. Wel in december al op kenteken gezet ivm de bijtelling. Ik kom uit een Kia e-Niro (2021) dus ben elektrisch rijden gewend.
Nu opgehaald: Skoda Enyaq 85 Sportline met als opties:
* Black Magic
* 21" supernova (vanuit LM is all-seasons verplicht)
* Panorama-schuif-/kanteldak
* Elektrisch inklapbare trekhaak
* Business upgrade pakket - advanced
* Winter pakket
* Transport pakket
1 van de hoofdredenen om voor een Sportline te kiezen was het feit staat ik die grijze bumpers en zijskirts heel lelijk vond afsteken tegen welke kleur maar ook. En met dat ik daarbij ook de logo’s in het zwart had was extra meegenomen.
Bevalt top tot nu toe, maar de echte kilometers moeten nog komen natuurlijk.
Erg snel, stil en ruim. Heb te doen met iedereen die de frustratie tekent heeft van de trage infosystemen maar deze nieuwe werkt razendsnel.
Wat geweldig is dat ik die snelkoppelingen boven in het scherm kan zetten. Ik heb nu snelheidswaarschuwing uitzetten, accu voorverwarmen voor sneller laden, autohold, LA, en nog enkele handige bovenin staan.
Gaaf ook dat de HUD niet alleen de onboard navi laat zien maar ook Google Maps via careplay. Jaren was dat bij alle merken alleen de ontboard.
Ik heb nog wel een paar vragen, wellicht dat jullie die zo weten.
- Ik gebruik al jaren Google maps als navigatie via Apple CarPlay. De dealer zei dat de omboord navigatie ook Google maps was achter de schermen dus dat dat qua nauwkeurigheid hetzelfde zou moeten zijn. Klopt dit, en heeft iemand hier ook de overstap gemaakt van Google maps naar Skoda navigatie?
- Ik moest erg wennen aan de wolligheid van de rem. Moet behoorlijk intrappen om flink te remmen. Lijkt wel alsof de eerste 40% niet veel gebeurd. Is dit herkenbaar?
- Zijn er ook (instel)zaken aan de sleutel gekoppeld?
- Wat is de hoofdreden een tweede profiel aan te maken? Aan welke instellingen is die gekoppeld? Mijn vrouw wil bijvoorbeeld het HUD niet. Is dit standaard uit te schakelen in een ander profiel?
- Ik heb mijn stoel ingesteld, maar klopt het dat ik de 1 ingedrukt moet houden tot de stoel de positie bereikt heeft?
- flippers doen niks, maar ik denk dat ik iets fout doe. In de Kia kon ik zelfs afremmen door een flipper in te houden, en de generatie instellen. Maar ik zie hier niks gebeuren, of ik nu in D of in bB rij.
- Verbruik valt tegen. Komt niet onder de 23-25 khw/100km. Komt dat door de buitentemperatuur rond het vriespunt en ie zo nieuw is en nog ingereden moet worden? Want ik scheur absoluut niet.
- Kun je niet via het stuur een telefoongesprek aannemen of beëindigen? Moet dat echt via het scherm. Ik heb geprobeerd de rechter draaiwieltje te drukken maar dat doet niks.
- Ik rij vrij veel lange afstanden. Met de Kia dus eigenlijk 5 jaar lang altijd thuis (als ik moest laden) tot 100% geladen en ook zeer regelmatig aan de snellader gestaan. Eigenlijk nooit iets gemerkt van achteruitgang van de accu. Hier lees ik dat 80% toch echt wel aangeraden, tenzij het echt niet anders kan ivm lange ritten. Is dat echt zo belangrijk te doen?
- Geen vraag maar een observatie: wat zit de passagier dicht op het dashboard zeg. Mijn vrouw ging zitten op een prettige positie maar kreeg het handschoenenvakje niet open zonder de stoel verder naar achteren te plaatsen.
Dank voor het aanhoren, en ik ben heel blij dat ik vanaf nu ook vanuit eigen ervaring andere kan beantwoorden!