flippy schreef op woensdag 29 maart 2023 @ 22:53:
[...]
naregeling is inherent fout bij een WP. naregeling geeft aan dat je warmtebalans in de ruimtes gewoon niet op orde is. daardoor moet je onnodig met hogere temperaturen draaien en extra pompen en tanks aansluiten en moet de WP omgaan met soms sterk wisselende belastingen doordat de kamers open en dicht gaan. dat kost je hele zure punten op de efficientie, denk 10~15% of meer in stroomverbruik al zal het vaak wel hoger liggen dan dat. neit vergeten dat al die motortjes en dergelijke ook flink wat stroom wegtikken....
kan natuurlijk ook niet de bedoeling zijn dat je WP aan moet slaan om een WC ergens een halve graad op te warmen.
als je installatie gewoon goed inregelt zodat de kamers gelijk opwarmen is de naregeling niet nodig en kan je draaien op veel lagere temperaturen en veel strakkere stooklijn wat je meer comfort oplevert en meer efficientie en natuurlijk een klap simpelere installatie.
Ok. Ik snap het idee van @
Andrehj van het motortje eraf slopen maar vond dat nog een beetje spannend. Dus ik heb de knop die erop zit naar manual gedraaid ipv auto. Hopelijk hetzelfde effect?
Echt interessant dit. Ik zag eerst dus die rode schijfjes in dat water van de zoneverdelers (warm) de hele tijd op en neer gaan. Dus dat motortje zit continu die warmtepomp af te knijpen waardoor hij de WP laat pendelen om de woonkamer tussen de 19,5 en 20,5 graden te houden? (Thermostaat daar staat op 20 graden.)
Maar nu heb ik hem dus op manual gezet en loopt de boel lekker continu door op de begane grond/woonkamer.
Dat is de bedoeling toch? En met de juiste stooklijn zou je dan altijd op 20 graden BG moeten zitten begrijp ik uit jullie verhaal? Voor hetzelfde geldt wordt het daar nu 22-23 graden?
Dus dan wordt het nu een kwestie van heel goed de WP instellen, want anders zorgt niets ervoor dat de woonkamer op 20 graden blijft, toch?
Die thermostaat meet nu alleen nog de temperatuur in de woonkamer maar verder niet, toch?
Snap ik het een beetje..?
Edit: en die zoneverdelers woonkamer staan op 2 liter per minuut, terwijl die ook vol open kunnen naar 3-4-5 liter per minuut. Op 2 houden of niet?
[
Voor 7% gewijzigd door
Atomius op 31-03-2023 10:42
]