Glashelder schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 16:03:
Die Inventum warmtepompen zijn dan ook nadrukkelijk niet bedoeld waar ze voor ingezet worden, en dan gaat het helemaal mis inderdaad. Het is dan ook een wonder dat zo'n apparaat nog COP 2 weet te halen. Die zijn niet bedoeld als hoofdverwarming.
check
Wat jouw 700 kWh betreft: als het alternatief 350 m3 was, dan is 700 a 800 kWh zo slecht nog niet toch?
Yikes, van beide schrik ik
zereneus --> 1:2 is echter inderdaad acceptabel.
En omdat dat je waarheid is ga je dat soort artikelen (en dito topics hier op Tweakers) als 'waarheid' aannemen. We zijn hier juist op Tweakers omdat we die apparaten zo efficient mogelijk willen laten draaien en daarom delen we hier een hoop kennis met elkaar.

je intro had eerder wat discussie gescheeld, en de overige "overdaad" aan commentaar (iets met pot verwijt ketel, mag zelf ook wel in spiegel kijken to be honest)
je kan het ook zien als intro tot een betere uitleg .. de wijze waarop kennis gedeeld word is soms wel eens "ik weet het beter dan jij lekker puh" ipv proberen te achterhalen waarom iemand zo denkt en met de invalshoek mee te stappen.
Veel minder aggresief naar elkaar maakt het ook wel prettig lezen.
bv aannemen dat ik "niks weet" op basis van paar posts is simpel, did you check of ik in die topics gepost heb bv jaren terug.. ik heb tijden (fam)Kleinman gevolgd met zijn isolatie "vlog/blog" ..
Ik ging hier van 800 a 900 m3 naar 1800 kWh aan elektra die al 3 jaar allemaal uit mijn zonnepanelen komen. Met salderen is dat een lekkere besparing. Straks zonder salderen verwacht ik nog steeds goedkoper uit te zijn en milieutechnisch is het ook wel een fijne gedachte dat ik meer energie haal uit die kuub gas die een gascentrale verstookt t.o.v. mijn buurman die het in zijn ketel verbrand.
Tja moet ik blij zijn met de grijze muizen/pensioenado's die zitten te vernikkelen / reumaklachten oid omdat ze het zat waren om te verbouwen ? en dat ze hun zuur verdiende centjes nu ipv dure vakantie met familie als opa en oma nu ook bij de voedselbank lopen ? daar zijn wellicht de meningen over verdeeld.
salderen is fijn, dat zonder meer .. of dat mileu technisch verantwoordelijk is ? dat bedoelde ik meer met de wijze waarop energie gewonnen word. sommige zijn op andere wijze schadelijk voor de planeet. Renewable is het pas als je zero-waste hebt. van A-Z
Met een gasketel is CO2 vergiftiging (en de dood die erop volgt) ook nog een alternatief.
dit vind ik zo'n non-argument .. alsof elk elektronisch apparaat in huis niet "spontaan" in de fik kan vliegen (oorzaken zat te noemen)
Dat betreft zijn we als consument/burger teveel verantwoordelijk gesteld voor onze eigen gedrag, maar kijk eens naar de ellende die mensen hebben van bv brand/overstroming of andere oorzaken die je wellicht redelijk buiten hun controle vind liggen.
kortom je kan maar een bepaalde hoeveelheid events voorkomen ipv genezen.
Maar goed lets get back on topic