Ik denk dat @Inspired het had over de kosten, niet over de kWh. Dat zou namelijk de volgende situatie kunnen opleveren: meter zit aan de andere kant van de laadkabel en meet dus het aantal kWh dat uit het net komt. De operator voegt daar een percentage kWh aan toe en berekent dat vervolgens aan de klant. Het aantal kWh op de factuur is dan dus geen gemeten, maar een berekende waarde.koboy schreef op donderdag 2 november 2023 @ 21:35:
[...]
Zoals @Inspired al schreef, de Tesla V2 laders rekenen (een deel van) het verlies in de lader mee, en anderen (Ionity) niet. Het is nog niet gereguleerd, dus het is maar net hoe je je geld wilt verdienen en hoe je de dienst definieert. Ben je stroom aan een auto aan het leveren, of lever je een apparaat dat stroom vanaf het net met hoge snelheid de auto in pompt.
Daarmee vervalt het nut van een gecertificeerde meter op de laadpaal en ook de betrouwbaarheid van het aantal kWh dat op de factuur staat.