Padvinder schreef op dinsdag 17 februari 2026 @ 16:05:
[...]
Gebeld met installateur, voedingskabel zat op verkeerde pinnen aangesloten. In overleg heb ik de kabel nu zelf op ECB1 aangesloten (uiteraard spanningloos).
Is er een manier om de legionella cyclus handmatig te triggeren, zodat ik kan zien of de booster aanslaat? Of een andere setting die het booster element gebruikt?
Ik weet alleen manier om het op FTC6 in te stellen dat het ergens in de komende uren gebeurt. Je moet dan wel de datum gaan verzetten dus mogelijk dat er dan wat logging op de SD kaart door de war gaat. Misschien werkt het ook op de FTC7:
- Stel de legionella frequentie in op 1 dag.
- Zet de datum terug naar gisteren.
- Kies een legionella starttijd die in het verleden ligt (dus 15 uur als het nu 16:20 is). De legionella cyclus wordt nu ingesteld voor de dag erna (dus eigenlijk de dag van vandaag als we de datum weer goed zetten) omdat het tijdstip al geweest is. Kies vervolgens een tijdstip dat in de toekomst ligt wanneer je het programma wilt beginnen (dus 17 uur als het nu 16:20 is).
- Zet nu de datum weer 1 dag vooruit.
- Het legionella programma staat nu gepland voor de dag van vandaag met het gekozen tijdstip in stap 3.
- Zet vervolgens ook de oorspronkelijke legionella frequentie weer terug. Dit kan al voordat het programma gedraaid heeft. Als je een voorkeur hebt voor legionella dag, ben je die nu wel kwijt. Je zal dan even moeten rekenen hoeveel dagen tot het volgende programma, die frequentie instellen en op de dag van het draaien van het programma de oorspronkelijke frequentie weer terugzetten. Ook de tijd moet je weer even instellen op de gewenste tijd.
Overigens kan je bij de FTC6 onder start tijd zien wanneer de volgende cyclus gepland staat. Dus dan is het makkelijk om te controleren of het werkt. Ik zie dat in jouw screenshots van de FTC7 niet zo snel ergens staan, dus is het misschien lastiger controleren.
[
Voor 15% gewijzigd door
pascallj op 17-02-2026 16:40
]