dank je voor de mooie onderbouwing, das is ook de reden dat ik deze dus NIET in mindering heb gebracht omdat de onderbouwing vanuit de Fabrikant ontbreekt. Dus de marge zul je gewoon op 3 dB moeten laten.blackd schreef op maandag 10 oktober 2022 @ 11:51:
[...]
Aanvulling:
Sterker nog, de fabrikant moet hier wat over roepen, wil je ze allemaal kunnen wegstrepen naar 0dB(A).
Zie de eerder gelinkte Whitepaper van Alklima, die benoemen de componenten waaruit de 3dB(A) marge is opgebouwd:
[Afbeelding]
Voor 2 van de 3 dB(A) geldt dus dat je deze pas kan wegstrepen als er op de juiste wijze getest/gemeten is door fabrikant. De laatste dB(A) hangt af van de manier van plaatsing.
De getoonde berekening is bij de avond/nacht helaas in de fout gegaan, ik had de tonaaltoeslag K1 per vergissing op 3 gezet, omdat deze op dit moment onbekend is heb ik deze op 0 gezet. In een eerdere post heb ik al gewezen op het feit dat Quatt oa de tonaaltoeslag K1 nog niet heeft gepubliceerd.
Deze wijziging heeft echter wel tot gevolg dat nu ook de Quatt in deze situatie een resultaat "VOLDOET" heeft gekregen.
:strip_exif()/f/image/fBMPzqHInhyxcUCcRgH6tptm.jpg?f=fotoalbum_large)
Dezelfde situatie nu echter met een 5m breed huis haalt de Quatt de norm voor de avond/nacht niet. Ook bij een 5,50m breed huis voldoet het helaas niet.
:strip_exif()/f/image/FFm9Imv94k4zj2QgEHYbwxcT.jpg?f=fotoalbum_large)
Quatt WP 4,5 kW - Atag CV ketel - Honeywell T6 - 23 panelen SolarEdge