Number10 schreef op dinsdag 13 juli 2021 @ 16:52:
[...]
Voor zover mij bekend zijn veel locaties op afstand en vereist dus reizen, waarbij lang niet iedereen de beschikking heeft over geschikt vervoer. Dus nee, dat is allesbehalve laagdrempelig als ik het vergelijk met voorbeeld dat ik noemde.
Tja, ik vraag me af hoeveel mensen hierdoor daadwerkelijk niet zijn gaan testen en of dat echt uitmaakt voor het percentage van getesten dat positief test. Want dat zou alleen uitmaken als degene die nu niet komen bovengemiddeld gewoon verkouden zijn en geen covid hebben.
[...]
Ik neem aan dat je de persco ook hebt gezien. Wat fundamenteel ontbreekt is openbare evaluatie en daarmee dus een mogelijkheid om te leren van eerdere fouten.
Tuurlijk en ik heb daar hier ook zat commentaar over gegeven. Zeker het gebrek aan zelf-evaluatie vind ik slecht. Want fouten kun je maken, maar moet je daarna ook gewoon toegeven ipv op allerlei manieren er omheen te draaien. Als ze vrijdag simpelweg sorry hadden gezegd voor de foute inschatting was er weinig aan de hand geweest. Dan was de keuze van teveel versoepelen weliswaar nog steeds stom geweest, maar dan kun je ten minste de discussie voeren over hoe je het een volgende keer kunt voorkomen. Het excuses dat nu achteraf door Rutte komt is gewoon te laat en geeft juist extra aan dat er geen zelfreflectie is.
Want laten we wel wezen, iedereen snapt best dat we nog steeds veel aan het gokken zijn van hoe iets uit zal pakken.
Als de GGD in theorie geen klachten zou registreren over de testlocatie bijvoorbeeld (hoewel ik verwacht dat ze dat wel doen) en daardoor niet weten of sommige groepen niet komen vanwege de locatie, dan lijkt het vanuit hun gezichtspunt alsof er geen probleem is. Maar.ook als ze enkel op klachten wachten kan er een beperkt inzicht zijn in de oorzaak waarom mensen niet (kunnen) komen. Er is dus geen 'goed' maar een jaar lang >5% vind ik 'niet goed'.
Tja, maar waar komt die 5% vandaan? Want zelfs als een gedeelte van de mensen moeite heeft om naar een testlokatie te komen is de kans dat die groep zorgt voor een lager percentage natuurlijk heel klein.
Als simpelweg 15% van de mensen met klachten daadwerkelijk corona heeft kom je alleen maar op 5% door overmatig veel niet besmette mensen te testen.
Dus heel eerlijk gezegd snap ik niet zo goed waarom dat onder de 5% moet zitten. Het lijkt mij dat je daar alleen komt door simpelweg b.v. een hele wijk te testen ongeacht klachten.
Dat je op een forum niet voor heel Nederland in detail kan gaan uitleggen hoe het percentage positief omlaag zou kunnen worden gebracht bij gebrek aan informatie daarover of inzicht in middelen, betekent uiteraard niet dat we daarom >5% als goed genoeg moeten beschouwen. Maar allerlei details gaan uitwerken is echt onzinnig, want we hebben die informatie niet, niemand doet ook iets met zo'n plan en wat op de ene plek werkt kan elders helemaal niet werken.
En zoals ik al zeg weet je ook de details niet of 5% wel een goede graadmeter is. Waarom zou b.v. 15% niet een veel betere graadmeter zijn? En andersom, als je die 5% als richtlijn wil hebben moet je dan ook niet anders gaan testen?