In Spanje zijn er doorgaans drie topclubs die om de titel spelen. Zelfs in Frankrijk had PSG dit jaar concurrentie. En zoals @
Napo al aangeeft zijn dat grotere competities waar meer clubs sowieso CL spelen. Die moeten dan weliswaar opboksen tegen de hegemonie van Juve of Bayern maar dat is een stuk makkelijker vanuit de zetel van de CL. Bovendien vangen die clubs ook al meer geld vanuit de reguliere competities waardoor wel of geen CL ook net wat minder doorslaggevend is dan hier in Nederland.
Dat clubs falen is van alle tijden. Dat kan ook weer veranderen. In de jaren 80 was PSV een tijd heer en meester. Die kochten ook van alles. Verschil met toen is dat er nu belachelijke sommen worden uitgekeerd in de CL die een veelvoud zijn van wat we in een kleine competitie als de eredivisie ophalen.
In de jaren 80 werd je kampioen en mocht je de EC1 in. Lukte dat niet, dan volgend jaar beter. Nu zie je je concurrent tientallen miljoenen binnenharken waarmee die de kans om het jaar erop weer kampioen te worden enorm vergroot, en het jaar erop en het jaar erop. Zoals het voetbal nu is ingericht is een recept voor het vergroten van de verschillen. En dat lijkt me op lange termijn voor niemand goed.
JanW schreef op dinsdag 29 juni 2021 @ 08:16:
[...]
Waarom niet? Omdat dat argument je dat niet uit komt? Brobbey heeft zijn eigen ruiten ingegooid, Ajax schakelde door naar Haller en had geen zin om langer met Raiola om tafel te gaan. Prima gehandeld.
Omdat het slechts voorbeelden zijn van een trend. Clubs die geld hebben (zoals Ajax) proberen aan te haken in Europa en hebben daardoor minder geduld met de jeugd. En dan klinkt het laten rijpen in de KK divisie leuk maar daar ondervinden spelers toch een stuk minder weerstand. Onze echte aanvallende toptalenten zijn toch echt groot geworden door op vroege leeftijd meters te maken in de eredivisie.
Misschien is Brobbey niet zo'n talent maar ik vraag me af of een supertalent in de categorie als van Basten nu een kans zou krijgen in Ajax 1. Destijds hebben ze Kieft er zelfs voor weggedaan.
Maar ik zie al dat 't weer de schuld is van Ajax.
Waarom is het hier zo moeilijk om een discussie te voeren zonder dat iemand beledigd is omdat zijn club ergens de schuld van zou krijgen? Wat mij betreft gaat het niet om schuld. Iedere club komt voor de eigen belangen op en dat is hun goed recht. Maar dan nog kan de uitkomst daarvan toch onwenselijke resultaten leveren?