Ik keer net terug van een (ski)ritje Fiss, Oostenrijk (900 km) met 2 personen en de EV6 Plus LR en er zijn me een paar dingen opgevallen:
- Het skiluikje was nagenoeg onbruikbaar. 2 paar ski's (zowel met als zonder hoes) is ondoenlijk; het gat is veel te klein. Als je ze er al tot aan de binding doorheen krijgt, steken de achterkanten nog zo ver uit dat de achterklep niet meer dicht kan (langste ski's 1.78m). Met binding halverwege er doorheen leggen was ook geen optie: ski's raken los van elkaar en wijzen alle kanten op. Kortom: hoop krassen in het skiluik en uiteindelijk maar bank deels plat gedaan.
- Bereik in praktijk rond 350~380 km op een volle lading. Hebben op de heenweg steeds +/- 105 gereden, 'Heat' wisselend aan en uit, stoelverwarming aan, stand Eco. Reis(duur) viel flink tegen, waren 11,5 uur onderweg. Alsof je vooruit kruipt... Terugweg 125/130 gereden en bereik was er niet significant minder op (mede omdat je toch geen 3 uur achter elkaar rijdt).
- Had dongle gekocht om te gebruiken icm ABRP Pro; beviel slecht dus alleen op de heenweg gedaan. De navigatie van ABRP is belabberd en steeds kreeg ik melding dat de route niet meer actueel was en dat er nieuwe routes werden voorgesteld. ABRP kwam met voorstellen dat ik met 3% SoC bij laadpunt aankwam, niet harder dan 90 mocht rijden gedurende 2 uur of zelfs met een negatieve SoC (-4% oid) aankwam. Op terugweg dus zelf maar genavigeerd richting laadpunten: 2 a 2,5 uur rijden en dan een 350kW lader opzoeken. Ging meer dan prima!
- Opladen ging tot max 170kwh bij buitentemperaturen tussen -2 en +4. Temperatuur van batterij niet gecheckt gaandeweg maar was goed genoeg zo. Incl. laadpaal zoeken achter tankstation, auto aankoppelen, pasje erlangs, communcatie voertuig-paal, waren we toch wel goed 35~40 minuten zoet per laadsessie.
- Nespresso op de achterbank en stekker in stopcontact ging top. Aanrader, warme koffie onderweg!
- Ik maakte de fout om voor vertrek tot 98% op te laden. Regenerend remmen de berg af was geen succes, binnen no time was de accu 100% en dus moest ik bijremmen. Beginnersfout
- De dag na terugkomst de auto bij Loogman gewassen, ging prima (vergeet niet auto hold uit te zetten
). Wat me opviel was dat er onder de voorkap allemaal rij-meuk/viezigheid zat tot aan einde frunk-bak. Zekeringkastje rechts zat ook helemaal onder. Rubbers houden dus beperkt tegen lijkt het.
[ Voor 18% gewijzigd door r0el op 31-01-2022 14:30 . Reden: opmaak; paar toevoegingen ]